Splake به سادگی Splaknificent هستند

این مقاله یکی از مجموعه مقالاتی است که در مورد صید هر بیست گونه قزل آلا در آمریکای شمالی است. Splake یک ماهی متفاوت و منحصر به فرد است که احتمالا اولین ماهی قزل آلای هیبریدی است که تا کنون تولید شده است.

اسپلیک یکی از اولین هیبریدهایی است که در کارخانه های جوجه کشی در ایالات متحده پرورش داده شد و در سراسر آمریکای شمالی معرفی شد. سوابق کمی ابری هستند، اما به نظر می رسد که اولین تلاقی ها در سال ۱۸۸۰ ایجاد شده است. این نام همچنین ترکیبی با استفاده از “SP” از Speckled Trout (نام دیگری برای Brook) و بخش “Lake” از Lake Trout است. چندین کارخانه جوجه کشی سعی کرده اند از قزل آلای دریاچه ای با یک ماهی قزل آلای ماده عبور کنند تا بروکیناو ایجاد کنند، اما آن هیبرید موفق نبوده است. هنگامی که از دو کاراکتر عبور می کنید (هر دو بروک و قزل آلای دریاچه از خانواده char هستند) یک ماهی با تمام ویژگی های کاراکتر بدست می آورید.

برخی از اسپلیک ها دارای خطوط شکسته در بالای بدن هستند که مشخصه بروک است، اما اکثر آنها اینگونه نیستند. آنها مطمئناً رنگارنگ تر از ماهی قزل آلای دریاچه خال سفید هستند و من آنها را ماهی زیبایی می دانم. اسپلیک دارای ویژگی های جالبی است که منحصر به فرد هستند. یکی از دوست داشتنی ترین ماهیگیران این است که هیبرید سرعت رشد فوق العاده ای از خود نشان می دهد. اسپلیک در عرض ۲ و ۱/۲ سال پس از جوجه ریزی به ۱۸ اینچ می رسد. قزل آلای بروک با همان سن حدود ۱۰ اینچ و قزل آلای دریاچه ای ۱۶ اینچ خواهد بود. آنها قادر به تولید مثل هستند، اما معمولا این کار را نمی کنند. تنها تولید مثل طبیعی شناخته شده در پنج دریاچه در پارک استانی Algonquin در انتاریو، کانادا رخ داد.

من برای اسپلیک در مین، انتاریو و مین ماهیگیری کرده ام. از آنجایی که ماهی ها هیبرید هستند، ماهیگیری فقط به خوبی برنامه ذخیره سازی دولتی است. مین گسترده ترین برنامه ذخیره سازی اسپلیک را دارد و ۵۳ آب را عمدتاً برای اسپلیک مدیریت می کند. ده تا از این دریاچه ها به عنوان آب های مدیریت غنی در نظر گرفته می شوند. سایر ایالت ها و استان های کانادا دارای اسپلیک هستند، اما در مقیاسی کمتر. برنامه Maine Splake با جنجال احاطه شده است. برخی از مردم در ایالت از معرفی این هیبرید منحصر به فرد حمایت نکرده اند.

دپارتمان شیلات و حیات وحش داخلی مین مقاله ای تهیه کرد که در آن توضیح می داد که چرا اسپلیک ذخیره شده و مزایای این برنامه چیست. مهمترین مزیت آن برای عموم ماهیگیران است و مقاله به خوبی مزایای دیگر را توضیح می دهد. یوتا از هیبریدها در مناطقی استفاده می کند که در آن موارد بیماری چرخشی در ماهی قزل آلای بومی وجود دارد. به نظر نمی رسد هیبرید به این بیماری حساس باشد. انتاریو از این هیبرید در دریاچه‌هایی استفاده می‌کند که ایجاد هر نوع دیگری از ماهیگیری قزل آلا دشوار بوده است. به نظر می رسد که اسپلیک سخت است و می تواند در جایی که دیگر قزل آلا مشکل دارند، شکوفا شود. من فکر می کنم اسپلیک باشکوه است و از ماهیگیری برای آنها در هر فرصتی لذت برده است. آنها ماهی زیبایی هستند که به خوبی می جنگند، اما معمولاً در آب هستند.

من این احتیاط را در مورد ماهیگیری اسپلیک در کانادا و مین ارائه می کنم. جایی که می خواهید ماهیگیری کنید به خوبی انتخاب کنید. بسیاری از آب‌های اسپلیک در هر دوی این مناطق دارای گونه‌های دیگری هستند، و در هر دوی این مکان‌ها، من هنگام ماهیگیری برای اسپلیک، باس‌های ریز بیشتری صید کرده‌ام. ماهیگیری در یوتا محدود به دریاچه ای بود که هم تایگر تروت و هم اسپلیک داشت. من بیشتر از تایگر تروت صید کردم تا اسپلیک، اما در این مورد واقعا برایم مهم نبود.

اسپلیک‌های بزرگ‌تر عادت‌های تغذیه‌ای مشابه قزل‌آلای دریاچه‌ای دارند و مینی‌خوار هستند. تمام ماهیگیری من با میله مگس است، بنابراین من از یک سری میناهای بسته تر برای منطقه ای که ماهیگیری می کنم استفاده می کنم. بیشتر تقلیدهای مننو شبیه بوی رنگین کمان است. این منبع غذایی اولیه برای Splake در مین و کانادا است، اما کانادا همچنین دارای sculpin به عنوان منبع غذایی است. ماهی‌های یوتا رژیم غذایی کمی متفاوت دارند، اما من با ماهی‌های کوچک‌تر ماهی صید کردم و در یوتا با پوره‌های کوچک‌تر موفقیت بیشتری کسب کردم. انتخاب مورد علاقه من در آن منطقه یک پوره سنگی سیاه بود که روی قلاب شماره ۱۰ بسته شده بود.

هر اسپلیک در محدوده ۵ تا ۱۰ پوندی به عنوان یک ماهی غنیمت محسوب می شود. رکورد جهانی یک ماهی ۲۰ پوندی ۱۱ اونس است که در انتاریوی کانادا صید شده است. اکثر رکوردهای ایالتی در محدوده ۱۰ پوندی هستند. دو جایی که من برای ماهیگیری برای اسپلیک انتخاب می کنم یوتا و مین هستند و در بهار در مین و اوایل فصل در یوتا ماهیگیری می کنم. هیبریدها آبی را ترجیح می دهند که کمتر از ۶۰ درجه فارنهایت باشد و در تابستان به آبهای عمیق می رود. در آن زمان از سال گرفتن آنها با میله پرواز یا تکل های سبک واقعاً دشوار است. ماهیگیری اسپلیک یک نمایش دریاچه ای است و اگر می خواهید آنها را با میله مگس بگیرید بهتر است با لوله انجام شود. آنها سرگرم کننده، زیبا هستند و ارزش تلاش را دارند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر