JPMorgan توسط M&A Boom رانده می شود ، اما هشدار می دهد که هزینه ها همچنان افزایش می یابد


JPMorgan Chase درآمد بانک های وال استریت را با جهش بزرگی در درآمد ناشی از رونق معاملات آغاز کرد ، اما هشدار داد که هزینه ها همچنان افزایش می یابد و تقاضا برای وام های جدید کند است.

بزرگترین بانک ایالات متحده روز چهارشنبه سود 11.7 میلیارد دلار یا 3.74 دلار به ازای هر سهم را گزارش کرد در حالی که سهم آن در مدت مشابه سال گذشته 2.92 دلار بود. بر اساس داده های اجماع گردآوری شده توسط بلومبرگ ، تحلیلگران پیش بینی می کردند که درآمد بدون تغییر 9.4 میلیارد دلار باقی بماند.

JPMorgan درآمد 30.4 میلیارد دلار را برای سه ماهه گزارش کرده است که نسبت به سال قبل 29.9 میلیارد دلار کاهش یافته و پیش از پیش بینی تحلیلگران 29.9 میلیارد دلار پیش بینی شده است.

مدیر اجرایی ، جیمی دیمون ، نتایج را با وجود “اثر بافر دلتا” “قوی” توصیف کرد. [coronavirus] تغییرات و تغییرات زنجیره تامین “.

دیمون در تماس با خبرنگاران گفت: “پشت همه اینها ، ما هنوز شاهد مصرف کننده قوی ، تجارت قوی ، سرمایه زیاد و اعتبار زیاد هستیم.”

با این حال ، جرمی بارنوم ، مدیر مالی JPMorgan ، نیز خاطرنشان کرد که هزینه هایی که در این سه ماه به عنوان “کارت وحشی” سود بانک ها مطرح شده است ، در سال 2022 دوباره “واقع بینانه” افزایش می یابد.

هزینه ها به دلیل افزایش حقوق در نقشهای مرتبط با عملکرد مانند بانکداری سرمایه گذاری در حال افزایش است ، اما وام دهنده همچنین در زمینه فناوری سرمایه گذاری می کند تا با رقبای جدید فن آوری رقابت کند.

دیمون گفت: “ما هر آنچه را که باید هزینه کنیم برای رقابت با همه این افراد در فضای خود خرج می کنیم.”

این بانک نشانه هایی از رشد وام را گزارش کرد و مجموع وام ها در سه ماهه سالانه 6 درصد افزایش یافت و به 1 تریلیون دلار رسید ، نزدیک به پیش بینی تحلیلگران. این رشد تا حد زیادی به دلیل وام های بخش دارایی و مدیریت دارایی بانک بود که 20 درصد افزایش یافت. وام های تجاری سالانه 11 درصد کاهش یافته است.

تقاضا برای وام در سال 2021 ضعیف بوده است زیرا شرکت های بزرگ هنوز از افزایش سرمایه زیاد در سال 2020 پول نقد باقی مانده اند و مصرف کنندگان از پول محرک دولت برای پرداخت بدهی استفاده می کنند.

بارنوم گفت که رشد وام “مهار نشده” است ، اما بانک امیدوار است که “بتواند برای شروع رشد قوی تر در شرکت” ، به ویژه در کارت های اعتباری ، آماده شود.

JPMorgan ، که یکی از بزرگترین صادرکنندگان کارت اعتباری در ایالات متحده است ، برای اولین بار از سه ماهه اول سال 2020 ، میزان متوسط ​​موجودی کارت را گزارش کرد ، اما گفت که درآمد کمتری از این حساب ها دارد.

درآمد کارت ، معیاری برای میزان درآمد بانک از کارمزد بدون بهره کارت های اعتباری ، با وجود افزایش 1 درصدی وام های کارت ، 14 درصد کاهش یافت ، زیرا JPMorgan هزینه های بازاریابی را برای جذب مشتریان جدید تسریع کرد.

به گفته تحلیلگران Baird ، به طور کلی ، این یک “سه ماهه خوب” بود که هشدار دادند که “به نظر می رسد [stock] درآمد با توجه به انتظارات بالایی که در گزارش مورد انتظار است “.

سهام JPMorgan در معاملات صبحگاهی در نیویورک حدود 2.4 درصد کاهش یافت.

سود بانک با انتشار 2.1 میلیارد دلار ذخیره که JPMorgan در آغاز همه گیری برای جبران خسارت های احتمالی اعتباری در نظر گرفته بود ، افزایش یافته است ، که تاکنون بسیار کمتر از حد انتظار بوده است. ذخایر خسارت وام JPMorgan ، که سال گذشته به 34.3 میلیارد دلار رسید ، در حال حاضر به 20.5 میلیارد دلار رسیده است ، در حالی که سطح قبل از Covid-19 14.3 میلیارد دلار بود.

درآمدها نیز از طریق کمیسیون های مدیریت ثروت و بانکداری سرمایه گذاری ، که از کسادی معاملات اوراق قرضه کاسته شده است ، کمک می کند.

هزینه های بانک سرمایه گذاری 52 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته و به 3.3 میلیارد دلار رسیده است و پیش بینی تحلیلگران از 2.7 میلیارد دلار را پشت سر گذاشته است. به دلیل سیل معاملات ، بانک های سرمایه گذاری مقدار زیادی کمیسیون دریافت می کنند.

درآمدهای بانکداری سرمایه گذاری برای رقبای گلدمن ساکس و مورگان استنلی ، رکورد بالایی را رقم زد که در اواخر این هفته نتایج خود را به دست آورد.

اطلاعات اضافی درباره ایمانی مویز در نیویورک

دیدگاهتان را بنویسید