Gunvor پس از 1 میلیارد دلار تماس حاشیه ای ، موقعیت LNG را کاهش می دهد


Gunvor ، یکی از بزرگترین معامله گران مستقل انرژی در جهان ، پس از افزایش قیمت گاز و ایجاد حاشیه از سوی دلالان و صرافی ها ، موقعیت های تجاری خود را کاهش داد.

به گفته افرادی که از وضعیت موجود مطلع هستند ، این شرکت مستقر در ژنو با افزایش قیمت عمده گاز در ماه های اخیر به دلیل نگرانی از کمبود منابع قبل از زمستان ، مواجهه خود را کاهش داد.

مردم گفتند که این شرکت حدود یک میلیارد دلار تماس حاشیه ای دریافت کرده است ، تقاضا برای پول نقد اضافی برای پوشش موقعیت خود. آنها افزودند که همه آنها پرداخت شده اند و این شرکت بیش از 3 میلیارد دلار نقدینگی مازاد دارد تا بتواند مخارج باقی مانده خود را پوشش دهد.

بحران جهانی انرژی در سراسر زنجیره تامین انرژی گسترده شده است و همه را از مصرف کنندگان داخلی گرفته تا خانه های تجاری که روزانه میلیونها بشکه نفت و گاز را در سراسر جهان جابجا می کنند ، تحت تأثیر قرار داده است.

سایر معامله گران نیز موقعیت های گاز را کاهش داده یا مشاغل جدید را محدود کرده اند. برخی به دنبال افزایش خطوط اعتباری خود برای محافظت در برابر هرگونه انفجار بیشتر قیمت هستند.

Gunvor گفت که مشاغل گاز طبیعی و LNG آن “سود قابل ملاحظه ای دارد و آنها آن را در چند ماه و سال گذشته حفظ کرده اند.”

وی افزود: “مدیریت ریسک و نقدینگی کاری است که Gunvor و سایر معامله گران فیزیکی انجام می دهند.” “در حالی که تماس های حاشیه ای مربوط به افزایش قیمت گاز طبیعی وجود دارد ، Gunvor فرآیندها و ابزارهایی را برای مدیریت موثر این نوسان در اختیار دارد. تمام تماسهای حاشیه ای مربوط به گاز طبیعی و LNG طی چند ماه گذشته پرداخت شده است. “

حتی قبل از جدیدترین جهش در قیمت گاز و LNG ، این شرکت به تاثیر “جابجایی بازار و بی ثباتی” اشاره کرد و در نتایج شش ماهه خود گفت که “منجر به رشد قابل توجهی در ارزش موجودی مشتقات در ایالات متحده شده است”. ” به

نتایج نشان داد که گانور 74 درصد از 17.8 میلیارد دلار خود را در خطوط اعتباری در پایان ماه ژوئن استفاده کرده است ، در حالی که در پایان دسامبر 50 درصد بود.

در آن زمان ، این شرکت گفت: “گروه به سرعت برخی از خطوط تأمین مالی تجارت دوجانبه خود را با وام دهندگان خود تنظیم کرد تا این محیط قیمت گذاری بالاتر را منعکس کند و از منابع مالی کافی برای پشتیبانی از فعالیت های تجاری خود اطمینان حاصل کند.” در سطوح بالاتر “

Gunvor در سالهای اخیر به شدت به گاز طبیعی گسترش یافته است و اکنون بزرگترین معامله گر مستقل محموله های LNG است.

در نیمه اول سال ، Gunvor 6 میلیون تن LNG داد و ستد کرد که از 5.3 میلیون تن در مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود و درآمد آن از تجارت مواد اولیه بیش از دو برابر شد و به 2500 میلیون میلیون دلار رسید.

قیمت LNG از حدود 5 دلار در هر میلیون واحد حرارتی انگلیس در سال گذشته به بیش از 30 دلار امروز رسیده است و هفته گذشته برای مدت کوتاهی به بیش از 50 دلار افزایش یافته است.

معامله گران عمده کالاها از مشتقات برای محافظت از قراردادها در برابر نوسانات قیمت و حاشیه ثابت استفاده می کنند. معمولاً این شامل فروش قراردادهای آتی است.

با افزایش شدید قیمت گاز طبیعی در اروپا و آسیا ، ضرر و زیان ناشی از این قراردادها افزایش یافته و گانور و سایر معامله گران ملزم به پرداخت حاشیه به کارگزاران و صرافی ها شده اند.

این خسارات ناشی از موقعیت های سودآور به محض فروش کالا جبران می شود ، اما در بازه زمانی میانی ، حاشیه می تواند معامله گران کالایی را که برای تأمین مالی فعالیت های خود به اعتبارات کوتاه مدت بانک ها تکیه می کنند ، تحت فشار قرار دهد.

کریگ پیرونگ ، استاد امور مالی در دانشگاه هوستون می گوید: “این عدم تعادل در جریان نقدینگی می تواند مشکلات نقدینگی قابل توجهی ایجاد کند.” “و بانکها ، به دلایل مختلف. به به ممکن است مایل به ارائه اعتبار کافی برای رفع این نیازهای نقدینگی نباشد. این امر منجر به کاهش موقعیت شرکت ها می شود. این درد دارد ، اما آرماگدون نیست. “

مجموعه ای از رسوایی های معاملات کالا در سنگاپور ، از جمله ورشکستگی تجارت هین لئونگ در آغاز همه گیری جهانی ، باعث شده است که برخی بانک ها از تأمین مالی تجارت کالا دست بردارند و برخی دیگر در انتخاب وام خود گزینشی تر عمل کنند.

در نتیجه ، برخی از بانک ها اکنون تنها با بزرگترین تجار برخورد می کنند ، گروهی که شامل Gunvor ، Vitol ، Trafigura ، Mercuria و Glencore می شود.

“اقدامات انجام شده توسط هر خانه تجاری ، خواه Gunvor یا رقبای آن ، برای کاهش موقعیت و / یا درخواست حمایت مالی اضافی ، اقدامات مناسب و مسئولانه ای است که برای پاسخ به شرایط بازار انجام می شود. این تصور که این فعالیتها مستقیماً نشان دهنده ضرر است نادرست است. “

خبرنامه دوبار در هفته

انرژی کسب و کار ضروری جهان است و منبع انرژی خبرنامه آن است. هر سه شنبه و پنجشنبه ، مستقیماً به صندوق ورودی خود ، منبع انرژی اخبار ضروری ، تجزیه و تحلیل آینده نگر و اطلاعات داخلی را برای شما به ارمغان می آورد. اینجا ثبت نام کنید.

ویدئو: گاز سوز: آیا می توانیم زباله و آلودگی را کنترل کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید