Budgies – 3 اشتباهی که می تواند حیوان خانگی شما را بکشد

به راحتی می توان به عادات بد مراقبت از طوطی طوطی عادت کرد. اما این عادات بدی که زندگی با آنها برای ما آسان است، زندگی با طوطی شما سخت است. عادات بد شما می تواند به طوطی تان صدمه بزند – یا حتی بکشد.

بیایید به برخی از این اشتباهات رایج نگاهی بیندازیم:

۱. یک اشتباه بزرگ این است که به طوطی خود از رژیم غذایی کاملاً دانه ای تغذیه می کنید.

بادج ها برای سالم ماندن به چیزی بیش از مخلوط دانه نیاز دارند. فقط دانه دادن به بوقلمون مثل این است که فقط بوقلمون می خورید. بوقلمون ممکن است غذای خوبی باشد، اما اگر فقط همین می‌خورید، سالم نمی‌مانید، درست است؟

اکنون، وقتی یک طوطی طوطی را به خانه می آورید، احتمالاً تا کنون فقط از دانه ها تغذیه شده است. بنابراین وقتی به طوطی خود غذای دیگری می دهید، آن را رد می کند. این یک واکنش طبیعی است. اگر تا به حال سیب زمینی ندیده اید، وقتی سیب زمینی در بشقاب شما ظاهر می شود کمی به آن مشکوک می شوید.

این واکنش طبیعی طوطی شماست که ممکن است صاحبان طوطی طوطی جملاتی از این قبیل بگویند: «کوچک من فقط دانه دوست دارد» یا «من فقط به دانه طوطی خود غذا می دهم و خوب به نظر می رسد».

حقیقت این است که هیچ حیوانی که رژیم غذایی نامناسبی دارد، بسیار سالم نخواهد بود، یا تا زمانی که می تواند زندگی کند.

۲. در معرض قرار دادن شما بادجی با درجه حرارت شدید

اشتباهی که چندان آشکار نیست – اما به همان اندازه برای طوطی شما کشنده است – این است که طوطی تان را در معرض تغییرات شدید دما و پیش نویس ها قرار می دهید.

نشستن قفس طوطی در کنار پنجره، به طوری که بتواند منظره زیبایی داشته باشد و پرواز پرندگان را تماشا کند، در واقع خطرناک است. می بینید، پیش نویس های مداوم احتمالاً طوطی شما را بیمار می کند. و طوطی طوطی که عفونت قفسه سینه را می گیرد می تواند خیلی سریع سراشیبی را طی کند.

همچنین گرما می تواند طوطی شما را بکشد. اگر قفس طوطی طوطی شما گرمای کامل آفتاب ظهر روز را دریافت می کند، کم آبی بدن شما آسان است. اگر سایه ای در قفس وجود نداشته باشد، طوطی شما چاره ای جز نشستن در قفس ندارد در حالی که گرما باعث ناراحتی آن می شود.

بادج ها ممکن است حیوانات سرسختی باشند، اما شرایطی وجود دارد که برای زندگی در آنها مناسب نیستند.

۳. ویندوز بدون صفحه

شاید به این یکی هم فکر نکرده باشید. پنجره های شما برای طوطی تان خطرناک هستند و درهای شیشه ای نیز خطرناک هستند. وقتی طوطی تان را از قفس بیرون می آورید و به اطراف پرواز می کند، طوطی معمولا متوجه نیست که لیوان آنجاست و سعی می کند از درون آن عبور کند.

این فقط خطرناک نیست – می تواند کشنده باشد. ببخشید اگر به نظر ملودراماتیک بود، اما من اینجا جدی هستم. انبوهی از طوطی‌های طوطی که گردنشان را می‌شکنند و به پنجره‌ها پرواز می‌کنند. ناگفته نماند که منقارهای شکسته و سایر جراحات.

متأسفانه هر سال تعداد بیشتری از طوطی های طوطی از این طریق می میرند. امیدواریم که طوطی پرنده شما یکی از آنها نباشد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر