۹۰۰ مرکز تحقیقاتی در کشور فعال هستند – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، یونس پناهی شامگاه جمعه در مراسم اختتامیه بیست و سومین کنگره تحقیقاتی دانشجویان علوم پزشکی در اردبیل با اشاره به فعالیت ۹۰۰ پژوهشکده در کشور اظهار داشت: ۸۲۱ پژوهشکده مجوز دارند و ۳۰ پژوهشگاه غیردولتی داریم. مراکز تحقیقاتی ما به طور کامل از فعالیت های مناسب و مطلوب آنها حمایت می کنیم.

وی گفت: برخی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور ۱۰۰ مرکز تحقیقاتی را فعال کرده اند که آمادگی داریم برای فعالیت مشروع آنها مجوز صادر کنیم تا دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور فعالیت مناسبی را انجام دهند. شبکه تحقیقاتی

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ضرورت تحقیق و پژوهش برای ایجاد فضای جدید و بانشاط در دانشگاه ها خبر داد و گفت: وزارت بهداشت آمادگی دارد این فضا را در اختیار دانشجویان قرار دهد. حمایت همه جانبه از فعالیت های تحقیقاتی و تحقیقاتی. می تواند خروجی مورد نظر را ارائه دهد.

پناهی افزود: اکثر دانشجویان علاقه مند به حضور در این فعالیت ها هستند و با حمایت وزیر بهداشت از مراکز تحقیقاتی و شبکه های مستقر در این حوزه حمایت های لازم را انجام خواهیم داد و امیدواریم دانشجویان بیشتری حضور پیدا کنند. این مراکز در آغاز سال تحصیلی. و کمک به تحرک این مراکز.

وی در بخش دوم سخنان خود خاطرنشان کرد: مراکز تحقیقاتی فعال در ارزیابی سالانه مورد حمایت وزارت بهداشت قرار خواهند گرفت و اقدامات مناسبی برای حمایت همه جانبه از این مراکز انجام خواهیم داد.

پناهی از برگزاری موفق بیست و سومین کنگره در اردبیل با حضور دانشجویان یاد کرد و افزود: برگزاری چنین رویدادی برای سایر دانشگاه ها کار سختی است و امیدواریم تجربه موفق استان اردبیل در برگزاری این رویداد با حضور دانشجویان مورد توجه قرار گیرد. این یک محیط رقابتی سالم برای ارائه در سال های آینده ایجاد خواهد کرد.

وی گفت: تلاش همه جانبه ما بر این است که بر اساس اسناد بالادستی به ویژه مراجع علمی بستر تحقیقاتی را در واحدهای دانشگاهی علوم پزشکی فراهم کنیم که قطعا حرکت در این راستا در سال های آینده تسریع خواهد شد.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ابراز امیدواری برای نسل آینده به ویژه دانشجویان فعال دانشگاه های علوم پزشکی ادامه داد: حرکت درستی که در این زمینه آغاز شده قطعا نتایج مفید و مثمر ثمری به همراه خواهد داشت. .