۷ پروژه عمرانی و مالی صنعت و تولید گرمسار راه اندازی شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانمهدی صفر خورد وی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه فعال سازی واحدهای صنعتی پایدار در حوزه صنعت شهرستان و توسعه امور اقتصادی به عنوان سیاستی جدی برای ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری اتخاذ می شود، اظهار داشت: پروژه های اقتصادی در هفت بخش عمرانی انجام می شود. و بخش های صنعت و تولید گرم به مبلغ ۴۹۱ میلیارد ریال با اعتبار انجام شد.

مراسم افتتاحیه این پروژه ها در هفته دولت با حضور استاندار سمنان برگزار شد، وی خاطرنشان کرد: پنج پروژه عمرانی با وام بیش از ۳۹ میلیارد ریال در شهرستان های گرمسار و ایوانکی راه اندازی شد. چهارمین روز از هفته دولت

فرماندار گرمسار از افتتاح شبکه فیبر نوری در فاز توسعه شهر صنعتی گرمسر خبر داد و گفت: برای اجرای این طرح ۲۲ میلیارد ریال هزینه شده است.

صفر خورد پروژه های عمرانی زیربنایی و آسفالت راه شهرک صنعتی گرمسار نیز افتتاح شد، تصریح کرد: سه پروژه عمرانی و زیربنایی شهرک صنعتی ایوانکی نیز با حضور استاندار سمنان به بهره برداری رسید که مهمترین آنها بود. یک ایستگاه پمپاژ با اعتباری بالغ بر شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال قابل افتتاح است.

وی در ادامه افزود: از دیگر پروژه های زیربنایی افتتاح شده در شهرک صنعتی ایوانکی می توان به طرح احیای شبکه انتقال آب با اعتبار چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال و پروژه های راه و آسفالت اشاره کرد.

فرماندار گرمسار در پایان با تاکید بر تکمیل و بهره برداری دو واحد صنعتی شهرک صنعتی گرمسار و ایوانکی یادآور شد: برای اجرای این طرح ها در مجموع ۴۵۲ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

صفر خورد وی گفت: یکی از طرح های اقتصادی در ایوانکی راه اندازی کارخانه تولید لوازم آرایشی و بهداشتی با سرمایه گذاری ۲۱۷ میلیارد ریال در ایوانکی بود.

وی با اشاره به اینکه این طرح در شهرک صنعتی ایوانکی در زمینی به مساحت ۵۰۰۰ مترمربع و ۲۰۰۰ مترمربع زیربنا اجرا شد، گفت: این واحد تولیدی سالانه شش تن شامپو، مایع ظرفشویی و مایع توالت تولید می کند و با افتتاح آن ۴۲ نفر. شغل پیدا کرد

فرماندار گرمسار از راه اندازی واحد صنعتی الیاف در شهرک صنعتی گرمسار خبر داد و گفت: این واحد با سرمایه گذاری ۲۳۵ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۸ هزار متر مربع و زیربنای ۵ هزار متر مربع به بهره برداری رسید. متر

صفر خورد وی ظرفیت تولید سالانه این واحد صنعتی را ۱۰ میلیون و ۵۰۰ مترمربع تن اعلام کرد و گفت: ورق های چوبی روکش دار در این واحد تولیدی تولید می شود. ملامینه تولید شده و افتتاح آن برای ۲۶ نفر فرصت شغلی ایجاد کرده است.