۷ نشانه که نشان می دهد مایکل جکسون دچار اختلال خوردن است

مایکل جکسون درگذشت و گمانه زنی هایی درباره علت مرگ او وجود دارد. استرس، مشکلات دارویی، ضعف ریه ها و قلب و وزن بسیار کم بدن همگی دخیل هستند. شایعات متعدد نشان می دهد که وزن مایکل در زمان مرگ کمی بیش از ۱۰۰ پوند بود. با در نظر گرفتن قد او ۵.۱۰ اینچ BMI او در زمان مرگ ۱۴.۳ بود (در مقایسه با BMI سالم بین ۱۸.۵ تا ۲۵.) این حدود ۲۹ پوند کمتر از سطحی است که یک سطح سالم در نظر گرفته می شود.

وزن کم بدن می‌تواند نشانه بسیاری از بیماری‌ها باشد، اما در مورد مایکل، گزارش‌ها حاکی از آن است که او از اختلال خوردن رنج می‌برد.

اختلالات خوردن اغلب دلایل خاص خود را دارد و برخی از ویژگی های شخصیتی افراد مختلف را مستعد ابتلا به آنها می کند. ظاهراً مایکل جکسون ویژگی های شخصیتی زیادی داشت که او را مستعد ابتلا به اختلال خوردن می کرد. زندگی پر استرس و دوران کودکی محروم او می تواند دلیلی برای مشکلات روحی او باشد.

طبق بسیاری از منابع، مایکل جکسون از بی اشتهایی عصبی و پرخوری عصبی رنج می برد.

چه حقایقی می تواند نشان دهد که مایکل جکسون دچار اختلال خوردن است؟

۱. جکسون به طور علنی به این موضوع اشاره کرد که چگونه پدرش در کودکی او را به صورت فیزیکی و کلامی مورد آزار و اذیت قرار می‌داد و چگونه در سن هفت سالگی دچار اختلال خوردن (که ناشی از ترس از نظم و انضباط پدرش بود) شد.

۲. پس از یک مورد ادعایی “آزاری” کودک با پسری ۱۳ ساله به نام جوردی چندلر، جکسون به مواد مخدر اعتیاد پیدا کرد و پرخوری عصبی دوران کودکی او دوباره به دام افتاد. استرس ناشی از این مورد فشار زیادی بر سلامت شکننده مایکل وارد کرد. اگرچه اتهامات کنار گذاشته شد و پسر از شهادت بیشتر علیه “بهترین دوستش مایکل” خودداری کرد، اما آسیب از قبل وارد شده بود.

۳. بسیاری از افرادی که در چند سال گذشته قبل از مرگ او را از نزدیک دیدند، گفتند که او بسیار لاغر و ضعیف است. گفتند خیلی کم می خورد.

۴. جکسون به دلیل نگرانی عمیق در مورد سلامت جسمانی خود، شب افتتاحیه بازگشت خود در لندن را یک هفته به تعویق انداخت. ظاهراً او نگران توانایی خود در بازسازی حرکات رقص مهیج علامت تجاری خود بود. این خستگی همچنین بسیار نشان دهنده اختلال خوردن است. رزق و روزی لازم است تا بتوانیم ورزش های اضافی انجام دهیم، چیزی که مایکل با آن دست و پنجه نرم می کرد.

بدیهی است که حمله قلبی کشنده او با هفته‌ها تمرینات تناسب اندام شدید که می‌توانست به مرگ غم‌انگیز او کمک کند، رخ داد. درست یک هفته قبل از این رویداد غم انگیز، او گفت: “من نمی دانم چگونه می خواهم ۵۰ برنامه را اجرا کنم. من اهل خوردن نیستم – باید کمی روی آن وزن بگذارم”.

۵. چند ماه پیش در آخرین حضورش در مقابل رسانه ها از برنامه های بازگشت در لندن خبر داد. وقتی این خبر را اعلام کرد بدنش اسکلتی بود و پوستش به شدت رنگ پریده بود. او در کنفرانس مطبوعاتی دو دقیقه ای با مشکل مواجه شد.

مروجین برنامه در مورد توانایی جکسون برای ادامه برنامه تردید داشتند و حتی برخی گمان می کردند که او حتی اولین تاریخ کنسرت را نخواهد گذاشت، بنابراین یک دکتر را برای مراقبت از او فرستادند.

۶. مایکل جکسون بدیهی است که مشکلات زیادی در مورد تصویر بدنی و کمال گرایی خود داشت. او چندین عمل جراحی پلاستیک انجام داد، رنگ پوست را تغییر داد و از رژیم های غذایی مختلف و پاکسازی بدن حمایت کرد. همه اینها به وسواس او تبدیل شده بود و او این اعمال را به طرز بسیار ناسالم انجام می داد.

۷. اعتیاد او به مواد مخدر نیز ویژگی شخصیتی وسواسی او را تأیید می کند که در اکثر مبتلایان به اختلال خوردن وجود دارد. او ظاهراً قبل از مرگش یک کوکتل از هشت داروی تجویزی مختلف مصرف می کرد:

– دمرول (مسکنی که ۳ بار در روز توسط پزشکش برای جلوگیری از کمردرد مزمن او تزریق می شد)

– دلهره (مسکنی که برای همین مشکل به صورت خوراکی مصرف کرد)،

– ویکودین (سومین مسکنی که اخیراً به دلیل کمردرد تجویز شد)

– سوما (برای شل کردن عضلات استفاده می شود، او آنها را به صورت خوراکی مصرف می کرد)

– زاناکس (داروی ضد اضطراب، او آنها را به صورت خوراکی، دو بار در روز مصرف کرد)،

– زولوفت (ضدافسردگی که بر سطح سروتونین او در مغز تأثیر می گذارد، او آن را به صورت خوراکی، روزانه مصرف می کرد)

– پاکسیل (یکی دیگر از داروهای ضد افسردگی که بر سطح سروتونین در مغز تأثیر می گذارد)،

– آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت پوست پس از جراحی جزئی.

این مقدار زیادی دارو برای هر کسی است، حتی برای یک فرد سالم، اما برای مایکل احتمالاً کشنده بوده است.

به نظر می رسد که اختلال خوردن مایکل قطعا در مرگ او نقش داشته است. همه چیز باعث می شود شما تعجب کنید که چرا متخصصان پزشکی که از مایکل مراقبت می کردند قبل از مرگ او کاری در مورد مشکلات خوردن او انجام ندادند.

باید از خود بپرسید که چرا به او اجازه می‌دهند در حالی که وزن بدنش بسیار کم بود، داروی زیادی مصرف کند. این فقط نمونه دیگری از این است که بسیاری از متخصصان پزشکی چقدر جدی بودن یک اختلال خوردن را نمی دانند یا درک می کنند.

مایکل برای کنار آمدن با استرس زندگی، اختلال خوردن خود را داشت. بی اشتهایی و پرخوری عصبی او موقتاً احساس خوبی در او ایجاد می کرد و ممکن است احساس کند که هیچ چیزی نمی تواند به او آسیب برساند در حالی که اختلال خوردن دارد. این برای افرادی که از یک اختلال خوردن رنج می برند بسیار رایج است، آنها در واقع فکر می کنند که این کار آنها را خوب می کند، در حالی که در واقعیت آنها را می کشد.

مایکل مشکلات بی‌شماری داشت که همه ما از آن آگاه هستیم، اما هر بار که می‌خواست آهنگ جدیدی را منتشر کند، کسی شکایت می‌کرد و تمام پولش را می‌خواست. افراد زیادی در اطراف او ماندند و تنها به خاطر این که از او پول بگیرند وانمود کردند که به او نزدیک هستند.

واقعیت غم انگیز این است که مایکل در وهله اول هرگز نباید اجازه می داشت که دچار اختلال خوردن شود. افرادی که به او نزدیک بودند باید سال ها پیش از او کمک می گرفتند.

اختلال خوردن می تواند خیلی سریع از بین برود و می تواند هر کسی را بکشد، به خصوص اگر شخصیت دقیقی مانند مایکل داشته باشد: یک شخصیت کمال گرا.

بهترین راه برای جلوگیری از این اتفاق این است که روی طرز فکر خود کار کنید، خود را در مورد نحوه عملکرد مغز و نحوه ایجاد این وسواس های مرگبار در افراد آموزش دهید. دانش درست ممکن است به بسیاری از شما کمک کند تا بهتر شوید و به سرنوشت مایکل جکسون دچار نشوید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر