۷ مرحله برای مهار هیولای هوس کربوهیدرات

۱. میان وعده های خود را بسیار دقیق برنامه ریزی کنید. انکار خود می تواند منجر به پرخوری یا پرخوری شود. به خودتان وعده های معقول کوچک از غذاهای مورد علاقه خود را بدهید. این ممکن است به کاهش هوس کمک کند. تنقلات سالم را به محل کار یا مدرسه همراه خود ببرید.

۲. سعی کنید عادت های جدید یاد بگیرید. عادت ها می توانند ریشه بیشتر هوس های غذایی باشند. غذاهای مغذی و کم کالری را پیدا کنید و عادت به خوردن آنها را در خود ایجاد کنید. سعی کنید عادات غیر غذایی مانند غوطه ور شدن در حمام آب گرم، خواندن کتاب، یا رفتن به باشگاه در زمانی که به زمان آسیب پذیری از روز رسیدید، ایجاد کنید.

۳. ورزش بسیار مهم است. مطالعات متعدد ثابت کرده اند که افرادی که به طور منظم ورزش می کنند وزن ثابت تری دارند و کمتر دچار پرخوری می شوند. ورزش می تواند جایگزینی برای غذاهای شیرین برای دریافت عجله لذت بخش اندورفین شود. ورزش همچنین می تواند یک کاهش دهنده استرس عالی باشد.

۴. آب کافی بنوشید. هوس غذایی ممکن است سیگنالی باشد که بدن ما در تلاش است به ما بگوید که در حال کم آبی هستیم. همیشه قبل از اینکه به خوردن میان وعده فکر کنید، یک لیوان آب بنوشید. اگر به طعم آب خود اهمیتی نمی دهید، سعی کنید مقداری آب لیموی تازه را در آن بفشارید.

۵. در پاسخ به احساسات غذا نخورید. آیا به دلیل بی حوصلگی غذا می خورید یا واقعا گرسنه هستید؟ اگر از نظر جسمی گرسنه نیستید، برای این احساسات از مراکز غیر غذایی استفاده کنید. سعی کنید سگ را پیاده روی کنید. در مورد تماس با دوستان خود چطور؟ به ایمیل هایی که در حال انباشته شدن هستند پاسخ دهید.

۶. سعی کنید منتظر هوس خود باشید. قبل از تسلیم شدن به آن هوس غذایی حداقل ۱۵ دقیقه صبر کنید. گاهی اوقات میل به غذا خود به خود از بین می رود.

۷. صبحانه مانند پادشاه، ناهار ملکه و شام فقیر بخورید. اگر بیشتر کالری های غذایی خود را قبل از ساعت ۶ بعد از ظهر بخورید، ممکن است احساس بهتری داشته باشید و کمتر مستعد ذخیره آن غذا به عنوان چربی باشید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر