۷ بیماری همستر کوتوله که باید درباره آنها بدانید

بسیاری از صاحبان همستر نمی دانند که حیوانات خانگی آنها نیز ممکن است به بیماری های انسانی مبتلا شوند. همسترهای کوتوله می توانند عطسه کنند و همچنین سکسکه یا آبریزش بینی دارند. اگر نتوانید نیازهای اولیه همستر کوتوله خود مانند محیطی سالم و آب و غذای کافی را تامین کنید، آنها به سرعت به دوستانی ناسالم و ناراضی تبدیل می شوند.

در اینجا لیستی از بیماری هایی که ممکن است همستر کوتوله شما داشته باشد و همچنین راه هایی برای خنثی کردن آنها آورده شده است.

۱. سرطان – درست مانند ما، همسترهای کوتوله نیز ممکن است به سرطان مبتلا شوند. این بیماری معمولاً با زندگی در یک محیط استرس زا ایجاد می شود. برای جلوگیری از سرطان، محیطی بدون استرس برای حیوان خانگی خود بسازید.

۲. دیابت – همه همسترها می توانند دیابت را از والدین خود به ارث ببرند. آنها معمولاً با خوردن شیرینی زیاد آن را ایجاد می کنند. برای اینکه حیوان خانگی خود را از دیابت دور نگه دارید، مصرف قند یا میوه آن را خنثی کنید. مطمئن شوید که نسبت کافی از سبزیجات را در رژیم غذایی روزانه همستر کوتوله خود بگنجانید.

۳. استرس – اگرچه استرس یک بیماری نیست، اما می توان آن را به عنوان عامل اصلی ایجاد بیماری در انسان و حیوان طبقه بندی کرد. برای کاهش استرس برای همستر کوتوله خود، از صداهای بلند خودداری کنید و هرگز قفس آن را نزدیک تلویزیون، استریو یا قفس سگ خود قرار ندهید. به دوست کوچکتان اجازه دهید در طول روز بخوابد و همیشه به یاد داشته باشید که حداقل هفته ای یک بار قفس کودکتان را تمیز کنید. این موارد به افزایش طول عمر همستر شما کمک می کند.

۴. آبسه – به طور معمول، یک همستر کوتوله اگر توسط همستر کوتوله دیگری گاز گرفته یا خراشیده شود دچار آبسه می شود. هنگامی که متوجه یک توده یا زخم ناشی از نیش و خراش شدید، با دامپزشک خود مشورت کنید. دامپزشکان حیوان خانگی شما را بررسی می کنند و اگر عفونت داشته باشند آنتی بیوتیک تجویز می کنند. دلیل دیگری که ممکن است آبسه ظاهر شود این است که همستر کوتوله شما بخشی از قفس خود را به دلیل نیاز به جویدن مداوم برای جلوگیری از بلند شدن دندان هایش بلعیده است، بنابراین مطمئن شوید که اسباب بازی های زیادی به او بدهید.

۵. سرماخوردگی – همسترهای کوتوله می توانند از صاحبان خود سرما بخورند. اگر سرما خورده اید از بازی با حیوان خانگی خود جلوگیری کنید. مراقب باشید که قفس آن را در یک منطقه گرم از خانه قرار دهید که هرگز خیس نشود. شما متوجه خواهید شد که آیا همستر شما از سرماخوردگی رنج می برد زیرا آبریزش بینی دارد و هر از گاهی عطسه می کند. هنگامی که همستر شما سرما خورده است، اگر بعد از چند روز از بین نرفت، به دامپزشک مراجعه کنید.

۶. تورپودیتی – زمانی که همسترها قادر به ورزش منظم نباشند، دچار یک وضعیت پزشکی می شوند که به آن اژدها می گویند. همسترها زمانی که فعالیت بدنی کوتاهی دارند، تمایل به افزایش وزن دارند. آنها همچنین بسیار تهاجمی می شوند، آنها دوست دارند تا ۵ مایل در شب بدوند، بنابراین برای جلوگیری از این بیماری باید یک چرخ در قفس آنها قرار دهید.

۷. واکنش آلرژیک – برای جلوگیری از واکنش های آلرژیک، هرگز از تراشه های چوبی حاوی سدر یا کاج استفاده نکنید، هر دو دارای روغن های مضری هستند که می تواند باعث واکنش های آلرژیک در همسترهای کوتوله شود. همچنین غذاهایی مانند ذرت و ذرت وجود دارد که نباید به همستر کوتوله شما داده شود زیرا آنها همچنین می توانند باعث عطسه، تحریکات پوستی، آبریزش چشم، از دست دادن خز یا سایر مشکلات شوند.

اگر به همستر کوتوله خود رژیم غذایی مناسب، ورزش کافی و محیط زندگی بدون استرس بدهید، می توان از بیماری های ذکر شده در بالا پیشگیری کرد. اگر شما مانند نوزادان خود از آنها مراقبت کنید، می توانند طولانی تر و سالم تر زندگی کنند. قبل از برداشتن آن‌ها، همیشه ابتدا دست‌های خود را بشویید تا از گرفتن چیزی از شما جلوگیری شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر