۷ اشتباه رایج والدین که باید از آنها اجتناب کنید

فرزندپروری یکی از ارزشمندترین و پرتلاش ترین مراحل زندگی شما به عنوان والدین است. برای تربیت کودک به بهترین شکل ممکن به صبر و جرات زیادی نیاز است. در مرحله فرزندپروری، والدین ممکن است مرتکب اشتباهات زیادی شوند. احتمال اشتباه در مورد فرزند اول بیشتر است. دلیل آن این است که والدین خودشان در طول تربیت فرزند اولشان چیزهای مختلفی یاد می گیرند و تجربه کمی دارند. در زیر برخی از رایج ترین اشتباهات والدین ذکر شده است.

۱. برنامه شلوغ

زندگی این روزها روز به روز شلوغ تر می شود. به دلیل روتین های پر مشغله، والدین وقت زیادی برای فرزندانشان ندارند تا آنها را وادار به یادگیری چیزهای مختلف کنند. برای نگهداری از فرزندشان پرستار بچه ترتیب می دهند. آنها لباس های فرزندشان را تمیز می کنند و عوض می کنند.

استخدام پرستار کودک می تواند زندگی والدین را آسان تر کند. اما رابطه والد و فرزند را تضعیف می کند. این ممکن است منجر به عوارض جانبی مختلفی مانند عدم اعتماد به نفس، ناامنی، عدم عشق و توجه شود.

۲. فرستادن بچه ها به مدرسه در سال های اولیه

برخی از والدین فرزندان خود را به محض رسیدن به ۳ سالگی به مدرسه می فرستند. این دوره زمانی است که کودک می تواند تا حد امکان زمان بیشتری را با والدین خود بگذراند. آنها به توجه و محبت والدین خود نیاز دارند. پذیرش کودک در این سن به مدرسه باعث نمی شود که او چیزها را خیلی بهتر و سریعتر یاد بگیرد.

۳. همه چیز را برای آنها بخرید

کودک می خواهد اسباب بازی های زیادی و چیزهای دیگری داشته باشد که ممکن است گاهی اوقات برای او خوب نباشد. والدین سعی می کنند عشق خود را نسبت به فرزندشان با دریافت تمام چیزهایی که فرزندشان می خواهند منعکس کنند. این می تواند فرزندان آنها را بیش از حد لجباز کند. بنابراین، گاهی اوقات خوب است که چیزی را که فرزندتان می‌خواهد دریافت نکنید.

۴. دعوای والدین با یکدیگر

والدین الگوی فرزندان خود هستند. آنها از کاری که والدین در مقابل آنها انجام می دهند، یاد می گیرند. بیشتر اوقات، والدین درگیری های خود را در مقابل کودک شروع می کنند، بدون اینکه متوجه باشند کودک می تواند رفتار مشابهی را اتخاذ کند. این نه تنها کودک را ناراحت می کند، بلکه محیطی پر از خشونت نیز ایجاد می کند. همچنین می تواند شخصیت کلی کودک را از بین ببرد و در مقابل دیگران نیز همین کار را انجام دهد.

۵. تماشای تلویزیون

والدین آنقدر سرشان شلوغ است که متوجه نمی شوند فرزندشان چه چیزی را از تلویزیون تماشا می کند. چیزهای زیادی وجود دارد که کودک نباید آنها را تماشا کند، مانند فیلم های مختلف با محتوای خشونت آمیز یا عاشقانه و درام هایی با زبان توهین آمیز. بچه ها در سنین پایین نمی توانند خوب یا بد را تشخیص دهند و این چیزها را جزئی از شخصیت خود قرار دهند.

۶. خوردن غذاهای ناسالم

والدین شاغل، به خصوص مادران شاغل، زمان زیادی برای تهیه غذای تازه خانگی برای فرزندشان ندارند. آنها ترجیح می دهند از بیرون غذای آماده را سفارش دهند یا بخرند. در نتیجه، کودک عادت به خوردن غذاهای ناسالم به طور روزانه پیدا می کند و شروع به بیزاری از غذاهای خانگی می کند. این نه تنها کودک را مستعد ابتلا به بیماری ها می کند، بلکه باعث کمبود ویتامین ها و مواد معدنی مختلف می شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر