۴۵ میلیون نفر از خدمات بیمه سلامت بهره مند می شوند


به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، حنان حاج محمودی مدیرکل بیمه و درآمد انجمن بیمه سلامت ایران درباره خدمات بیمه سلامت و اقلام تحت پوشش این بیمه گفت: انجمن بیمه سلامت ایران حدود ۴۵ میلیون نفر را تحت پوشش دارد. گروه های مختلف بیمه شده.

محمودی گفت: اکثر بیمه شدگان سازمان در روستاها زندگی می کنند و دولت حق بیمه آنها را تامین می کند و حدود ۱۸ تا ۲۰ میلیون نفر روستایی و کمتر از ۲۰ هزار نفر در شهرها تحت پوشش بیمه هستند.

مدیرکل بیمه و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران افزود: بخشی دیگر از بیمه شدگانی که در پرداخت حق بیمه مشارکت دارند در صندوق های کارکنان کشورهای عضو است که شامل بیش از ۵ میلیون شاغل، بازنشسته و خانواده آنها می شود. گروه

وی افزود: دسته دوم دیگر دسته های بیمه شدگانی هستند که از طریق شرکت ها و موسسات بیمه ای مانند بنیاد شهید، کمیته امداد امام (ره) و سازمان های بهزیستی می توانند به سازمان بیمه سلامت معرفی شوند که تعداد آنها حدود ۲.۶ است. به این ترتیب میلیون ها نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند و هیچ گونه حق بیمه ای پرداخت نمی کنند.

وی تصریح کرد: در صندوق بیمه همگانی سلامت افراد به صورت داوطلبانه و انفرادی یا خانوادگی شامل می شوند و حدود ۱۷ میلیون نفر در این سال ها از موسسات و خدمات بیمه ای در این صندوق استفاده کرده اند.

حاج محمودی بیان کرد: صندوقی برای بیماران صعب العلاج در سال جاری ایجاد شده است و افراد مبتلا به بیماری های خاص، صعب العلاج و هزینه های متحمل تحت حمایت این صندوق قرار می گیرند و برای کاهش هزینه ها از دولت حمایت بیشتری می کنند. بیماری

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید