۴۱۳ ناوگان جدید به شبکه ریلی کشور اضافه شد – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، ۴۱۳ ناوگان جدید به شبکه ریلی کشور اضافه شد.

به گزارش صداوسیما، این مراسم با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد و ۴۱۳ ناوگان جدید به ارزش ۱۰۲۷ میلیارد تومان وارد شبکه ریلی کشور شد.

در مراسمی که صبح امروز در ایستگاه راه آهن تهران برگزار شد، از ۴۰۷ قطار باری به ارزش ۸۳۶ میلیارد تومان و ۷ دستگاه لکوموتیو به ارزش ۱۹۱ میلیارد تومان برای پیوستن به شبکه ریلی کشور رونمایی شد.

واگن های باری تولیدی شامل واگن های لبه بلند، لبه کوتاه، بالاست و غلات است که با سرمایه گذاری شرکت های واگن پارس، پولور سبز، درخشان فولاد اراک، توسعه صنایع ریلی ایران (ایریکو) و واگن سازی کوثر اصفهان تولید می شوند. شرکت های مپانا، احیای ریل ایران، پرتوبار در سراسر خلیج فارس از جمله راه آهن دریا، آذر کیا تجارت، سپهر واژه توس، سپهران ریل رسا، تجارت سوره سپاهان و پرشین ریل شارک.

لکوموتیوهای جدید و نوسازی شده نیز با مشارکت و سرمایه گذاری کارخانه های لوکوموتیو مپنا، واگن پارس و ترمیم لوکوموتیو کرج با مشارکت و سرمایه گذاری شرکت های فولاد مبارکه، البرز نرو، مپنا و راه آهن جمهوری اسلامی ایران ساخته و به چرخه حمل و نقل ریلی کشور اضافه شد. .

تعداد ناوگان تولیدی و نوسازی شده در سه ماهه نخست سال جاری ۳۱۹ دستگاه، در سه ماه دوم سال (تیر، اسفند و شهریور) ۴۱۳ ناوگان تولید و نوسازی، مراسم رونمایی و در اول سال جاری نیمی از ناوگان ۱۴۰۱ ساخته و نوسازی شده که تعداد کل خودروها به ۷۳۲ دستگاه رسیده است که نسبت به ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۰ سال گذشته ۱۱۹ درصد افزایش داشته است.