۱۴ کشته در حمله مسلحانه در کنگوی دموکراتیک – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، در حمله مسلحانه در شمال شرق جمهوری دموکراتیک کنگو ۱۴ غیرنظامی کشته شدند.

بر اساس این گزارش، منابع محلی روز یکشنبه اعلام کردند که افراد مسلح وابسته به ائتلاف نیروهای دموکراتیک شنبه شب به یک قبیله در منطقه ایتوری حمله کردند و ۱۴ نفر از جمله شانی را کشتند.

این منابع افزودند که افراد مسلح دو تن دیگر را زخمی و ۳۶ خانه را در این روستا به آتش کشیدند.

رئیس قبیله اعلام کرد که قربانیان حمله مردان مسلح در یک گور دسته جمعی دفن شده اند.

منابع محلی علت این حمله را عدم استقرار نیروهای ارتش به تعداد کافی در این منطقه عنوان کردند که شاهد حرکت چندین گروه مسلح بوده است.

لازم به ذکر است که ائتلاف نیروهای دموکراتیک که گروه تروریستی داعش آن را یکی از شاخه های خود در آفریقای مرکزی نامیده است، یکی از خشن ترین گروه های مسلح فعال در منطقه است که متهم به کشتار هزاران غیرنظامی در کنگو است. حملات خونین در اوگاندا

لازم به ذکر است که جمهوری دموکراتیک کنگو که با نام‌های کنگوی دموکراتیک، زئیر کنگو یا کنگو کینشاسا نیز شناخته می‌شود، کشوری است در مرکز آفریقا و پایتخت آن کینشاسا است.

جمهوری دموکراتیک کنگو بزرگترین کشور در جنوب صحرای آفریقا، دومین کشور بزرگ آفریقا و یازدهمین کشور بزرگ در جهان است. این کشور با ۹۰ میلیون نفر جمعیت شانزدهمین کشور پرجمعیت جهان و چهارمین کشور پرجمعیت آفریقا است.