۱۳۰۰ کیلومتر اتصال به شبکه ریلی کشور تا پایان دولت سیزدهم


خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی در بازدید از پروژه های عمرانی بادرود گفت: دو برابر است.

وی افزود: ۶ پروژه بزرگ در دست اجراست که یکی از آنها پروژه اتصال چابهار به جاهدان است که باعث تسهیل در تردد کالا می شود و اجرایی می شود که بخشی از کریدور شرق کشور است.

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی گفت: یکی دیگر از پروژه‌های ریلی کشور، راه‌آهن ملت – خزر به طول ۳۸ کیلومتر است که در حال بهره‌برداری است و می‌شود. امسال تکمیل شد.

خادمی گفت: پروژه ۴۰ کیلومتری راه آهن بستان آباد – تبریز امسال به بهره برداری می رسد و پیشرفت فیزیکی آن بیش از ۹۰ درصد است. پروژه ها سرشماری شده و در مجموع ۵۶۰ کیلومتر شبکه ریلی تا پایان سال وصل می شود.

وی از احداث ۱۵۱ کیلومتر خط ریلی سنندج خبر داد و گفت: راه آهن حمدان به سنندج به گونه ای است که کار اتصال استان کردستان به شبکه ریلی ۸۸ درصد پیشرفت دارد و تا پایان سال انجام می شود. عملیاتی شده و در مجموع ۵۶۰ کیلومتر از خطوط ریلی جدید استفاده خواهد شد.

کار باند دوم جاده بادرود – کاشان در تابستان آغاز می شود

علیرضا صلواتی مجری طرح های زیربنایی استان اصفهان نیز گفت: از ۵۳ کیلومتر پروژه دو برابر شدن جاده بدرود – کاشان حدود ۴۶ کیلومتر تکمیل شده و هفت کیلومتر آن باقی مانده است.

وی افزود: سال گذشته عملیات اجرایی پروژه آغاز شد و با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی تا دو ماه آینده زیر بار می رود که قرارداد اولیه ۳۳ میلیارد تومان بود که حدود ۵۰ میلیارد تومان آن هزینه می شود.

مسئول اجرایی طرح زیربنایی استان اصفهان گفت: مطالعات باند دوم جاده نطنج – کاشان در حال انجام و احداث نقاط تقاطع در سایت شهید احدی روشن در حال انجام است. همچنین پروژه آسفالت میدان ترگل بادرود نیز به زودی آغاز می شود.

انتهای پیام/۶۳۰۲۵/ج/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید