۱۰۰۰ میلیارد پروژه در لرستان تا نیمه اول سال ۱۴۰۲ به بهره برداری می رسد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، بهمن جعفری شامگاه جمعه در مراسم افتتاحیه عملیات اجرایی ساخت این پروژه صنعتی در الشتر با اشاره به وجود هزار و ۲۸۸ واحد صنعتی دارای مجوز در لرستان گفت: از این تعداد یک هزار و ۹۰۰ واحد فعال هستند که از این تعداد ۷۳۴ واحد صنعتی فعال هستند. هستند. با بیش از ۵۰ درصد ظرفیت خود فعال هستند.

وی گفت: همچنین ۳۵۶ واحد زیر ظرفیت فعال و ۱۹۸ واحد پایدار هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با بیان اینکه در لرستان ۱۸ شهر و ناحیه صنعتی و همچنین دو منطقه ویژه اقتصادی داریم، گفت: وسعت این شهرک های صنعتی ۱۶۰۰ هکتار است که معادل یک شهرک صنعتی است. . استان های همجوار

جعفری با اشاره به سفر دولت به لرستان و تصویب طرح های صنعتی در دستور کار گفت: هزار میلیارد طرح در استان در دستور کار است که در نیمه اول سال آینده اجرایی می شود.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به مشکلات زیرساختی صنعت لرستان گفت: متاسفانه بانک های عامل در ارائه تسهیلات به واحدها برای رونق تولید کوتاهی می کنند و عملکرد مناسبی ندارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان بر لزوم افزایش سرمایه گذاری در حوزه معدن و فعالیت های زمین شناسی در لرستان تاکید کرد.