۱۰ شب، ۱۰ سکو مسعود علی: امام زمان مانند حاج قاسم سلیمانی به یاری نیاز دارد / روایت امام باقر درباره حکومت شیعه ایران


حجت الاسلام مسعودعلی خبرنگار حوزه مسجد و خبرگزاری فارس، سخنران مذهبی در مراسم عزاداری شب دهم محرم الحرام هیئت مذهبی عین حسینی، انس با موضوع «مصیبت چگونه می آید؟» فرمود: «هر که می‌خواهد با ولی خدا باشد و او که می‌خواهد تا آخر بماند باید هدف و هدف خود را بشناسد و به آن کمک کند.» هدف اهل بیت برحسب موقعیت متفاوت است. یاران و دوستان صمیمی که همیشه آنجا هستند، هنر آنها این است که بدانند در هر موقعیتی هدفشان چیست و در همان مسیر به آنها کمک کنند.

تحلیل غلط مردم در زمان امام حسن (ع) و امام حسین (ع)

وی با اشاره به اینکه متأسفانه در برخی دوره ها این نکته درک نمی شد و مردم اشتباه می کردند، گفت: در زمان امام حسن (ع) برنامه آنها صلح بود. تصمیم گرفتند صلح کنند. در این هنگام عده ای به حضرت گفتند آیا با معاویه آشتی می کنی؟ کاش نه تو زنده بودی و نه ما. او به پیامبر جرأت داد و چنین کرد. در زمان امام حسین (علیه السلام) برعکس بود و حضرت فرمودند با یزید آشتی کن که کوفه با تو نخواهد بود. گاهى مردم تحلیل خود را بر حکم معصوم ترجیح مى دهند، مانند ابن عباس که از امام حسین (ع) کوچکتر بود و تحلیل خود را ترجیح مى داد و با امام نبود.

امام زمان (عج) سخت کوش ترین انسان دنیاست

بسیار عالی، الان زمان امام زمان (عج) است، مأموریت ایشان چیست و چگونه می توانیم به او کمک کنیم؟ وی تصریح کرد: امام زمان (عج) به طور گمنام سخت کوش ترین انسان دنیاست. نجات بیماران و گرفتاران هدف آنها نیست و این کارها برای آنها کافی نیست. او در راه مؤمنان بسیار تلاش کرد، اما آنها او را نشناختند. مصداق جنگجوی پنهان حضرت خضر (علیه السلام) است که اگر به حضرت موسی (ع) معرفی نمی شد هیچکس نمی دانست. قرآن ۳ مورد از فعالیت های او را ذکر می کند که حضرت موسی (ع) طاقت همراهی با او را نداشت.

امام زمان (عج) در تلاش است تا زمینه ظهور خود را فراهم کند

این سخنران مذهبی گفت: امام زمان (عج) در تلاش است تا زمینه ظهور خود را فراهم کند. ما هر کاری از دستمان بر می آید برای ظهور او انجام می دهیم، حالا تصور کنید او که اولین مؤمن روی زمین است، برای ظهورش کاری نمی کند؟ در غیاب کبری، او به رسمیت شناخته نمی شد، اما اداره امور را از طریق ژنرال خود، نواب، اداره می کرد. از او پرسیدند در غیبت کبری بدون دسترسی به تو چه کنیم؟ گفت در حوادثی که پیش آمد به کارشناسان دینی مراجعه کنید که دلیل من علیه شماست. هر که آنها را رد کند، مرا رد کرده است.

شیعیان به مرحله اجتماعی رسیده اند و این آخرین مرحله قبل از ظهور است

در حال حاضر شیعه به مرحله ولایت اجتماعی رسیده است و این آخرین مرحله قبل از ظهور است، گفت: معلوم نیست این مرحله تا کجا ادامه خواهد داشت، هر چند که گفت: شیعه در طول تاریخ داشته است. ولایت شخصی یعنی صحرا و شیعه بود و جشن و عزا می‌گرفتند ولی همه ولایات فردی بودند و جماعت در رأس آن ظالم بود. در دوره پهلوی عزاداری برپا می‌شد، اما کفر رهبری جامعه را بر عهده داشت که به گفته مقامات دربار، شب‌ها بدون مشروب نمی‌توانست بخوابد.

امام زمان (عج) مانند حاج قاسم سلیمانی نیازمند یاری است

مهمترین هنر امام خمینی (ره) این بود که مدافع اجتماعی را حاکم کرد و باتقواترین فرد زمان را به فقیه منصوب کرد، فرمود: امام زمان (عج) حکومت را برپا می کند، لذا حکومت می کند. او تنها تکیه گاه ضرورت است، نه دارد، اما به دوست نیاز دارد. نیاز به فردی مثل حاج قاسم سلیمانی دارد که غرغر و حیله گر بود و جبهه مقاومت را برای بسترسازی قیام به راه انداخت. امام زمان سرباز و ارتش و مدیرانی می خواهد که دستشان پاک باشد و امتحان بدهد.

این سخنران مذهبی با بیان اینکه شیعیان باید حکومتی برای تربیت افسران، سربازان و مدیران کارآمد تشکیل دهند، گفت: در این حکومت مردم باید تسلیم ولایت باشند تا مردم امام زمان (عج) را رد نکنند و عمل کنند. مانند امامان پیشین. انجام نده

روایت امام باقر (ع) درباره حکومت شیعی ایران

وی با اشاره به اینکه روایات زیادی وجود دارد که این پرچم قبل از ورود امام زمان (عج) در ایران برافراشته شده است که این امر باعث تمسخر حکومت شده است، گفت: بنا به روایت امام باقر (ع) این پرچم در ایران نصب شده است. امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) را به دست او برانگیخت: «و جز به پروردگارت به آنها نپرداز، آنها را به شهادت رساندند، اما اگر این را می فهمیدی، جان خود را نجات نمی دادی. به خاطر خدا و این که این حکومتشان را به هیچ کس تحویل نمی دهند مگر آقا و مردگانشان شهیدند.

فریاد امیرالمومنین(ع) به دست این حاکمان

عالی اضافه کرد: در این دولت شکی نیست که برخی تقلب می کنند و برخی دزدی می کنند. در زمان امیرالمؤمنین (علیه السلام) والی مدائن پدر ابن زیاد بود که وقتی دید اشتباه کرده او را کنار زد. کمیل والی هییت بود و پیشنهاد لازم را نشان نداد و توسط معظم له برکنار شد. در نهج البلاغه امیرالمومنین(ع) را می بینیم که چندین بار به دست حاکمان گریه می کند. بی عیب و نقص بود، زمان ما را تصور کنید. حتی اگر عده‌ای فاسد باشند، شیعیان نمی‌توانند حکومت اجتماعی پیدا کنند که بتواند مدیران خوب تربیت کند.

صوت کامل این سخنرانی را اینجا بشنوید:

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید