۴۸ هزار معلم جدید در کشور از اول مهر وارد مدارس می‌شوند


به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، رضا مرادصحرایی پیش از ظهر امروز در مجمع خیرین دانشگاه فرهنگیان کشور در ارتباط ویدیوکنفرانس با اعضای این جلسه اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان وظیفه دارد، مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره این دانشگاه را دنبال کنند.

وی تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی را از اولویت‌های دانشگاه فرهنگیان برشمرد و ادامه داد: به ازای هر ۲۰ دانشجو باید یک استاد باشد در حالی که هم‌اکنون به ازای هر ۱۰۰ دانشجو یک استاد داریم.

مرادصحرایی عنوان کرد: ۵۰ ممیز دو درصد برگزیدگان کنکور را جذب می‌کنیم، اما فضاهای ما مانند پادگان است و دانشگاه فرهنگیان گرچه باید مطابق رسالت و قانون شبانه‌روزی باشد، اما فضایی برای این کار در اختیار نداریم.

وی ابراز داشت: دست دانشگاه‌های مادر مانند دانشگاه شهید باهنر کرمان باید در دست دانشگاه فرهنگیان قرار گیرد تا از ظرفیت موجود استفاده شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور اضافه کرد: ۲۵ هزار معلم آماده داریم که از اول مهر سر کلاس درس هستند و از ورودی‌های سال ۹۸ هم ۲۳ هزار نفر از دانشگاه خارج می‌شوند و وارد کلاس درس می‌شوند و دو ترم باقی‌مانده تحصیلی خود را همزمان با تدریس در مدرسه به پایان می‌رسانند، بنابراین ظرفیت پذیرش دانشجومعلمان در دانشگاه فرهنگیان نسبت به سال گذشته دو برابر می‌شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور خاطرنشان کرد: مطابق پیش‌بینی صورت گرفته به‌زودی طرح منطقه‌بندی دانشگاه فرهنگیان را خواهیم داشت که بر اساس آن هر منطقه و یا هر استان یک دانشگاه فرهنگیان خواهد داشت و به جای پردیس‌های پراکنده یک دانشگاه جامع با عنوان دانشگاه تعلیم و تربیت و یا دانشگاه تربیت معلم خواهیم داشت.

انتهای پیام/۸۰۰۱۹/ب
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید