یک شهید امنیت نیز جان خود را فدای امنیت و آسایش مردم می کند


رهبرانقلاب در دیدار شرکت کنندگان در کنگره شهدای استان قم:

یک شهید امنیت نیز جان خود را فدای امنیت و آسایش مردم می کند

به گزارش مانیبان، حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار با تأکید بر لزوم زنده نگه داشتن یاد شهدا و شنیدن پیام آنان، قم را شهر «قیام و طغیان» خواندند و گفتند: قوم هم طغیان کرد و هم ایران پدید آمد که هست. یکی از برکات درگاه و حوزه علمیه حضرت فاطمه معصومه(س) و مردم خوب آن است که شهدای زیادی در مبارزه به ارمغان آوردند، البته شهیدانی چون شهید مطهری، بهشتی و باهنر که در قم بزرگ شده اند و همه شهدای ایرانی. از شهدای قم به شمار می آیند، زیرا قم محل تولد امام بزرگوار است و دعوت را لبیک گفت و نهضت را آغاز کرد.

وی با اشاره به نقش درخشان مردم قوم در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و محاکمه های پی درپی تا به امروز، بر ویژگی های بارز شهدا با زبان هنر تاکید و خاطرنشان کرد: هر اتفاق درخشانی مقدم بود. و ستاره و نقطه بعد از انقلاب به هم شبیه است.درخان تاریخی است و حادثه اخیر شاهچراغ از آن ستارگانی است که اگرچه عده ای را غمگین و دل همه را پر می کند اما در تاریخ کشور ماندگار می شود. و نشانه سرزندگی یک ملت و مایه سرافرازی و سربلندی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، شهادت و شهادت را با مجموعه‌ای از ارزش‌های ملی، دینی، انسانی و اخلاقی برشمردند و افزودند: شهادت مظهر «ایمان خالصانه»، «عمل صالح» و «جهاد در راه خدا» است. امروز هم هویت ملی وجود دارد، ملت ایران به خاطر فداکاری شهدا و پدر و مادرشان بزرگ شده است.

وی همچنین شهادت را مظهر فداکاری و رشادت خواند و افزود: شهید دفاع مقدس جان خود را داد تا دشمن خبیث و ظالم نتواند به عهد خود برای رسیدن به تهران و ذلت کشور عمل کند و شهید امنیت نیز داد. مردم برای امنیت و آسایش جان خود را فدا می کنند که این فداکاری مظهر شهادت و همه آموزه های اخلاقی نهفته در شهادت است.

رهبر انقلاب، شهادت را معامله با خدا و تامین کننده منافع ملی دانستند و گفتند: شهادت مایه همدردی است و مانند نخ تسبیحی است که مجموعه اقشار و زبان های مختلف کشور را به هم پیوند می دهد. نام شهدا در هر شهر برجسته است. آنها برای عزت اسلام و عظمت جمهوری اسلامی و اقتدار ایران شهید شده اند.

وی بیان جزئیات حراست و وصف شهدا و پدران و مادران آنها را ضروری دانست و گفت: این اثر نیازمند زبان هنر و تولید هنری مانند فیلم و سریال، مستند و شعر است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کردند که همه کسانی که دلشان برای اسلام، انقلاب و ملت است، تمام توان و توانایی خود را در راه فرزندان و نسل‌های جدید و برای ایران عزیز به کار گیرند. که یاد و خاطره آنها از شهدا تداوم داشته و منتقل خواهد شد.

منابع خبری

«شهید سگثت» نیز جان خود را فدای امنیت و آسایش مردم می کند، این مطلب برای اولین بار در پل بانک منتشر شد.