یافتن درمان آگورافوبیا

یافتن درمان آگورافوبیا دشوار نیست زیرا مراکز درمانی زیادی برای کمک به شما وجود دارد. هیچ تشخیص خاصی از آگورافوبیا وجود ندارد و این بیماری تنها زمانی به طور تصادفی تشخیص داده می‌شود که برای بیماری دیگری به دنبال درمان باشد و نه به عنوان نگرانی اولیه سلامت روان.

تشخیص آگورافوبیا

بسیاری از افراد زمانی به دنبال درمان آگورافوبیا می‌روند که دوره‌های اضطراب مفرط مانند حمله پانیک را احساس می‌کنند. علائم آگورافوبیا معمولاً زمانی ایجاد می شود که فرد در معرض شلوغی و مکان های عمومی قرار گیرد. هذیان معمولاً با احساس اضطراب متوسط ​​تا شدید در ترک خانه یا ماندن در یک مکان محدود ظاهر می شود. آگورافوبیا به عنوان نوعی اختلال هراس دسته بندی می شود که به طور دقیق به عنوان وضعیت خاصی که برای درمان آن جستجو می شود تشخیص داده نمی شود، اما معمولاً در هنگام جستجوی درمان برای سایر شرایط سلامت روان به عنوان تصادفی تشخیص داده می شود.

درمان های آگورافوبیا

رویکردهای مختلفی برای درمان آگورافوبیا وجود دارد که معمولاً بر اساس میزان اختلال متفاوت است. مداخلات درمانی که معمولاً برای درمان آگورافوبیا استفاده می شود شامل موارد زیر است:

۱. تکنیک های خود کمکی. یکی از راه‌های کنترل واکنش عاطفی‌تان به ترس و هراس زمانی که در یک مکان محدود یا در جمع هستید، افزایش قرار گرفتن در معرض این موقعیت‌ها و یادگیری نحوه کنترل علائم است. تمرینات تنفس عمیق را یاد بگیرید تا خود را آرام کنید. تجسم خلاقانه را امتحان کنید تا در برابر اصرار اندیشیدن به افکار منفی مقاومت کنید. بهترین کار این است که با حمله پانیک مبارزه نکنید، بلکه روی چگونگی آرامش تمرکز کنید. اکثر افراد مبتلا به آگورافوبیا توانایی خود را برای استراحت از دست می دهند و نیاز به یادگیری تکنیک های مختلف آرامش وجود دارد.

۲. تغییر سبک زندگی. بهتر است از نوشیدن نوشیدنی‌های کافئین‌دار خودداری کنید، زیرا این نوشیدنی‌ها دارای اثر محرکی هستند که می‌توانند حملات پانیک و اپیزودهای اضطراب بیشتری را ایجاد کنند. مصرف دارو و الکل نیز می تواند علائم شما را بدتر کند. داشتن یک رژیم غذایی سالم و متعادل به شما کمک می کند از غذاهایی که می توانند اضطراب شما را تشدید کنند اجتناب کنید. ورزش زیاد نیز به کاهش استرس و بهبود خلق و خوی شما کمک می کند.

۳. رفتار درمانی شناختی. این شکل از درمان آگورافوبیا رفتار مثبت را نسبت به حملات پانیک و اضطراب تشویق می کند. این فرآیند به شکستن چرخه ترس و حملات پانیک از طریق تغییرات رفتاری کمک می کند که خلق و خوی مثبت بیشتری را به همراه دارد. درمان شناختی رفتاری معمولاً توسط متخصصی انجام می شود که برای هر جلسه هدفی تعیین می کند و معمولاً با مواجهه درمانی انجام می شود.

۴. درمان دارویی. در برخی موارد شدید برای مدیریت حملات هراس و اضطراب نیاز به دارو است. مداخله دارویی معمولاً همراه با درمان شناختی رفتاری و تکنیک های آرام سازی توصیه می شود. مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) معمولاً تجویز می شوند که برای درمان افسردگی و اختلالات خلقی نیز استفاده می شود. سرترالین رایج ترین نوع SSRI است که به عنوان درمان دارویی آگورافوبیا تجویز می شود. پرگابالین و بنزودیازپین ها دیگر داروهای انتخابی برای درمان آگورافوبیا هستند.

بسیاری از درمان‌های آگورافوبیا برای کمک به مدیریت حملات پانیک و اضطراب وجود دارد. اینها ممکن است از رویکرد خود کمکی گرفته تا درمان تحت نظارت یک درمانگر که می تواند به طور موثر علائم را تسکین دهد و پیشرفت بیماری آگورافوبیا را کاهش دهد، متغیر باشد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر