گلوله باران پادگان نظامی رژیم صهیونیستی در شمال شرق رام الله – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، منابع عبری زبان از گلوله باران یک پادگان ارتش اسرائیل در نزدیکی این شهرک خبر دادند. لجن او در بخش شمال شرقی رام الله گزارش داد.

جزئیات بیشتری منتشر نشده است، اما به نظر می رسد تیراندازی کردن واکنش شهروندان فلسطینی به تجاوزات و اقدامات جرم انگاری همیشه آویو علیه فلسطینی ها

از سوی دیگر، این شلیک چند ساعت پس از اعلام آتش بس در فلسطین صورت می گیرد. دقایقی پس از ساعت ۱ بامداد دوشنبه ۲۶ مرداد به وقت تهران، توافق آتش بس میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی رسما اجرایی شد.

خبرنگار الجزیره اعلام کرد که چند ثانیه قبل از اجرای رسمی توافق آتش بس در غزه، ده ها موشک از نوار غزه به سمت سرزمین های اشغالی شلیک شد.

پیش از این جنبش جهاد اسلامی به طور رسمی توافق آتش بس در غزه را در ساعت ۲۳:۳۰ به وقت فلسطین اعلام و از تلاش های مصر برای دستیابی به این توافق قدردانی کرد.

بر اساس این گزارش، در این بیانیه آمده است: ما بر حق طبیعی خود برای مقاومت در برابر هرگونه تجاوز دشمن صهیونیستی تاکید می کنیم.

جهاد اسلامی افزود: به مجروحان حمله دشمن صهیونیستی به غزه افتخار می کنیم و بر روح شهدای بزرگ فلسطین درود می فرستیم.

برخی منابع مفاد توافق آتش بس میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی در غزه را به شرح زیر اعلام کردند:

۱ آزادی بسام السعدی خلیل عواده، رهبر زندانی و اسیر جهاد اسلامی

۲ بازگشایی تمامی گذرگاه‌ها به سمت نوار غزه

۳ عرضه سوخت به غزه از صبح دوشنبه از سر گرفته می شود

۴ کاهش محاصره غزه

همزمان با اعلام توافق آتش بس، زیاد نخله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی در سخنرانی خود در تهران با محوریت تحولات نوار غزه گفت: از همه کسانی که با آنها در تماس بوده اند قدردانی می کنیم. با ما به ویژه قطر، وزیر امور خارجه ایران و رئیس مجلس لبنان اعلام همبستگی کردند و از شما تشکر می کنم.

به قول زیاد سبوسملت فلسطین و مقاومت در غزه تلاشی تاریخی برای مقابله با این حملات انجام دادند. جرم انگاری دشمن پیدا کردند.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی ادامه داد: نهضت جهاد اسلامی برای دفاع از ملت فلسطین و وحدت همه جبهه ها و مناطق تشکیل شد و اکنون پایدارتر و قدرتمندتر از گذشته است و شما دیدید که چگونه. گروه های قدس کار بزرگی کردند.

زیاد سبوس وی همچنین گفت: ۵۸ شهرک صهیونیستی به طور همزمان زیر آتش موشک های سپاه قدس قرار گرفت. از سوی مقاومت دشمن صهیونیستی فشار وارد شد و ما این رژیم را مجبور کردیم که خلیل اسیر را آزاد کند. درآمد و شیخ بسام السعدی ما خواهیم کرد