گزارش بنیاد شهید از اجرای قانون جامع ایثارگران – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانعلی خزریان در گفتگو با خبرنگار مهر به تشریح جلسه کمیسیون اصل ۹۰ شورای اسلامی پرداخت. رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد: انجام دادن به دعوت سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور جهت پیگیری اجرای قانون جامع حمایت از ایثارگران در سازمان ها، نهادها و مراکز تابعه و همچنین بررسی مشکلات جانبازان، ایثارگران و خانواده های معظم شهدا. در جلسه امروز روسای بنیاد شهید و مراکز تابعه و بیمه روز.

وی افزود: تجلیل از خانواده شهدا، رسیدگی به مسائل درمانی و معیشتی جانبازان و ایثارگران و پیگیری موضوع اجرای قانون جامع حمایت از ایثارگران. سوال بدهی انباشته بنیاد شهید، ساماندهی گلزارهای شهدای سراسر کشور و لزوم همسان سازی هزینه های جاری در حوزه خدماتی، درمانی و اعتباری بنیاد شهید در کشور. پزشکی همچنین سایر مشکلات جامعه خودخواه از موضوعات مطرح شده در جلسه امروز بود.

نماینده مردم تهران در شورای اسلامی با اشاره به تعهد قانونی یک میلیون و ۶۰۰ هزار شهید، جانباز و خانواده شهدا و بیمه تکمیلی خانواده شهدا از سوی بنیاد شهید گفت: بر اساس گزارشات ارسالی بدلیل افزایش هزینه درمان و دارو و کمبود اعتبار متاسفانه این خدمات می باشد تعهد قانون با مشکلات صورت و بسیاری از خانواده های مشمول بنیاد از دسترسی به خدمات بیمه ای مناسب محروم هستند که توجه ویژه سازمان برنامه و بودجه به این معضل را می طلبد.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ شورای اسلامی گفت: از آنجایی که بر اساس گزارش های اجرای قانون جامع ایثارگری در ستادهای وزارتخانه ها در وضعیت خوبی قرار دارد. ولی اینجا زیرمجموعه وزارتخانه ها در قالب درست و کامل اجرا نشد، مقرر شد بنیاد شهید گزارشی از اجرای این قانون در حوزه های مختلف به کمیسیون اصل ۹۰ ارائه کند.

وی تصریح کرد: همچنین برای جلوگیری از انباشت قوانین و تداخل قوانین در حوزه حمایت از سربازان شهید، بررسی قوانین مرتبط و مغایر با ابزارهای موجود انجام می شود و در نهایت کمیته فرهنگی با انجمن های کشوری ایثارگران تماس می گیرد تا اخذ شود. نتایج مورد انتظار و حقوق شهدای عزیز و خانواده های محترمشان تصمیم به دریافت نظرات و مطالبات گرفت. به طور مداوم در تماس باش