گروه هفت ۶۰۰ میلیارد دلار برای مقابله با پروژه “کمربند و جاده” چین بودجه اختصاص داده است


در اولین روز از نشست خود در آلمان، رهبران گروه ۷ موافقت کردند که ۶۰۰ میلیارد دلار برای زیرساخت های دولتی و خصوصی در کشورهای در حال توسعه برای مبارزه با پروژه بزرگ و چند تریلیون دلاری کمربند و جاده چین اختصاص دهند.

به گزارش ساندی مورنینگ هرالد، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا خاطرنشان کرد که ایالات متحده طی پنج سال آینده ۲۰۰ میلیارد دلار در صندوق های فدرال و خصوصی سرمایه گذاری کرده است تا از سرمایه گذاری در کشورهای کم درآمد و متوسط ​​حمایت کند. در حوزه های مختلف تخصیص خواهد داد.

بایدن گفت: «می خواهم روشن کنم که این یک کمک مالی یا خیریه نیست. این سرمایه گذاری به نفع همه خواهد بود.

اورسولا ون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، همچنین تاکید کرد که کشورهای اروپایی ۳۰۰ میلیارد دلار در پروژه‌های مختلف در همان دوره پنج ساله برای ارائه جایگزین‌های مناسب برای پروژه کمربند و جاده چین که توسط رئیس جمهور چین شی جین پینگ در سال ۲۰۱۳ راه‌اندازی شد، هزینه خواهند کرد. ایجاد کردن

چین با اعطای وام با کشورهای مختلف همکاری می کند و نمونه ای از این همکاری ها پروژه جدید جاده ابریشم است که به «یک کمربند – یک جاده» نیز معروف است. برای اجرای این پروژه بزرگ، چین در پروژه های مختلفی سرمایه گذاری کرده و در بسیاری از کشورهای کم درآمد و متوسط ​​سرمایه گذار اولیه است و به برخی نیز وام داده است.

کشورهای غربی مدعی هستند که چین از طریق این طرح سعی در نفوذ دارد و به کشورهای ضعیف متکی است.

بر اساس این گزارش، سران ایتالیا، کانادا و ژاپن نیز در خصوص برنامه های خود در این زمینه صحبت کردند که برخی از آنها قبلا اعلام شده بود. امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه و بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا نیز در این پروژه مشارکت خواهند داشت.

نشست دو روزه گروه هفت کشور صنعتی در آلمان و نشست سران ناتو قرار است روز سه شنبه در بروکسل برگزار شود.

نشست امسال G7 تحت الشعاع جنگ اوکراین و پیامدهای گسترده آن از کمبود انرژی گرفته تا بحران غذایی قرار دارد. انتظار می رود رهبران شرکت کننده در این اجلاس یک جبهه متحد در حمایت از اوکراین تشکیل دهند و سعی کنند بر کرملین فشار بیاورند.

انتهای پیام/ م
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید