کولبا: اولویت اوکراین برای دریافت سریع سامانه پدافند هوایی – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آنتونیو تاجانی وزیر امور خارجه جدید ایتالیا روز یکشنبه با همتای اوکراینی خود دیمیترو کولبا گفتگو کرد.

به گزارش این رسانه، وزیر خارجه جدید ایتالیا در این رایزنی های تلفنی بر حمایت همه جانبه کشورش از اوکراین تاکید کرد.

«آنتونیو تاجانی» در این باره گفت: اولین تماس تلفنی من پس از ورود به وزارت خارجه ایتالیا با دیمیترو کولبا وزیر امور خارجه اوکراین بود. در این تماس من حمایت کامل ایتالیا از استقلال اوکراین در برابر تجاوز روسیه را تکرار کردم.

وی در همین راستا مدعی شد: صلح بدون عدالت وجود نخواهد داشت و عدالت یعنی آزادی اوکراین!

از سوی دیگر، دیمیترو کولبا، وزیر خارجه اوکراین در پیامی توئیتری اعلام کرد: وزیر خارجه جدید ایتالیا اولین تماس را با من برقرار کرد. نشانه روشنی از اولویت های دولت جدید. من برای او در تلاش هایش آرزوی موفقیت کردم و تاکید کردم که اولویت اصلی اوکراین در حال حاضر دستیابی هر چه سریعتر سیستم دفاع هوایی است.

روز شنبه وزیر امور خارجه اوکراین بار دیگر برای دریافت سامانه پدافند هوایی به کشورهای غربی سفر کرد.

در پیام توئیتری وزیر امور خارجه اوکراین در این رابطه آمده است: شنبه در اوکراین با بارش موشک های روسی آغاز می شود که زیرساخت های مهم غیرنظامی را هدف قرار خواهند داد! تعدادی از آنها را رهگیری کردیم، بقیه به هدف رسیدند. پدافند هوایی جان انسان ها را نجات می دهد. در پایتخت ها در خصوص تصمیم برای ارائه سامانه پدافند هوایی به اوکراین نباید یک دقیقه تاخیر ایجاد شود.