کودکان آمریکایی با اضافه وزن اشتباه نمی کنند!

این یک مارپیچ رو به پایین است. چاقی کودکان به سرعت در حال تبدیل شدن به یک اپیدمی در سراسر کشور است و اثرات جسمی و روانی اضافه وزن می تواند تا آخر عمر باقی بماند. در حالی که موضوع مشکلات وزن در کودکان تبدیل به موضوع “دکمه داغ” در سراسر رسانه ها شده است، بسیاری از خانواده ها در مورد آموزش عادات غذایی سالم و تناسب اندام به فرزندان خود اطلاعات یا منابع کافی ندارند.

مطمئناً در فرهنگ پیچیده امروزی که بچه‌ها از نظر سلامتی سخت‌تر از والدینشان هستند، بچه بودن آسان نیست. آنها نه تنها باید در مورد تعداد زیادی مین اجتماعی در مدرسه مذاکره کنند، بلکه کودکان دارای اضافه وزن و چاق نیز دارای چالش‌هایی، اجتماعی و غیره هستند که فراتر از آنهایی است که نوجوانان معمولی با آن مواجه هستند. کودکان دارای اضافه وزن امروزی، که تعداد زیادی از آنها وجود دارد، اغلب باید با تبعیض از سوی همسالان خود و بررسی دقیق بزرگسالان روبرو شوند.

آنچه همه ما باید بدانیم این است که سرزنش کردن – و جابجایی آن – نه از رنج کودک می کاهد و نه باعث سلامتی کودک می شود. و ما نباید به سادگی تسلیم این باور شویم که ژن ها مسئول مشکل وزن کودک هستند و بر این اساس هیچ کاری انجام ندهیم. در عوض، ما باید به کودکان آمریکا بیاموزیم که از فراوانی جامعه و دسترسی آسان به فست فودها و غذاهای ناسالم عبور کنند و از نظر تغذیه و تناسب اندام انتخاب درستی داشته باشند. تحت فشار قرار دادن والدین برای دوره های بیشتر تربیت بدنی در مدرسه شروع خوبی است، اما به سادگی کافی نیست.

همانند بزرگسالان، هیچ درمان سریع و آسانی برای کاهش وزن برای کودکان وجود ندارد. برای حل مشکل وزن کودک، والدین باید با تنظیم و مدیریت تغذیه، فعالیت بدنی و رفتارهای سبک زندگی، به کودک کمک کنند تا به خودش کمک کند. آنها همچنین باید به دنبال منابعی باشند که بتواند به فرزندانشان کمک کند تا از همین الان تغییرات کوچکی در سبک زندگی خود ایجاد کنند که با هم به نتایج بزرگی منجر می شود. نیازی نیست که راه حل ها حاصل تجربیات بالینی یا پایان نامه های سطح دکترا باشند. امروزه بسیاری از محصولات جدید در بازار وجود دارد که توسط آمریکایی‌هایی که نه تنها نگران وضعیت سلامت کودکان در سراسر آمریکا هستند، در سطح مردمی مطرح شده‌اند، بلکه تصمیم گرفته‌اند اقداماتی را انجام دهند:

  • به‌عنوان نویسنده کتاب «تقصیر شما نیست که اضافه وزن دارید – داستانی از روشنگری، توانمندسازی و موفقیت برای کودکان دارای اضافه وزن و چاق» (www.notfault.com)، من جزو کسانی بوده‌ام که منبع جدید و منحصربه‌فردی را ارائه کرده‌ام، نه فقط برای آن دسته از کودکانی که مشکلات وزنی دارند، اما همچنین آنهایی که در محدوده وزن سالم قرار می گیرند تا انگیزه خود را حفظ کنند تا به انتخاب های عاقلانه سبک زندگی ادامه دهند و با همسالان خود که در حال حاضر با مشکل وزن دست و پنجه نرم می کنند، بهتر درک کنند و با آنها همدلی کنند.
  • طرح سفارشی آنلاین Trim Kids (TM) از eDiets.com راه حل عالی دیگری است که به والدین دارای اضافه وزن کمک می کند تا به فرزندان خود عادات غذایی سالم و ورزش را آموزش دهند که می تواند تا آخر عمر به آنها ادامه دهد. با یک برنامه غذایی شخصی، مشاوره تناسب اندام و پشتیبانی متخصص، نمی توانید اشتباه کنید.
  • Fitwize 4 Kids (www.fitwize4kids.com)، زنجیره ملی سالن های ورزشی کودکان که تناسب اندام، سلامت و تندرستی نوجوانان را ترویج می کند، منبع جدید دیگری برای تشویق است. رویکرد منحصر به فرد این شرکت تناسب اندام و سرگرمی را با روش هایی که به طور خاص برای کودکان ۶.۵ تا ۱۵ ساله طراحی شده است ترکیب می کند. برنامه های Fitwize 4 Kids عزت نفس را افزایش می دهد و به کودکان می آموزد که چگونه عادات غذایی سالم و ورزش را در زندگی روزمره خود پیاده کنند.
  • باشگاه سلامت کودکان مادربزرگ (www.grandmashealthykidsclub.com) یکی دیگر از منابع عالی پر از ابزار برای کمک به سلامت کودکان است. از “Yum Yum Bowls” – کاسه های سرگرم کننده با دست طراحی شده که به آموزش کنترل سهم به بچه ها کمک می کند، تا فیلم های ورزشی نوجوانان، تا گام شمار و سایر تجهیزات برای بچه ها، تا مجموعه ای از کتاب های سلامت کودکان، مادربزرگ – Bev Grey 61 ساله از ایندیاناپولیس، ایندیانا او مطمئناً سهم خود را انجام می دهد، تلاش هایی که من از صمیم قلب از آنها حمایت می کنم.
  • یک راه حل عالی دیگر “شست برای زندگی سالم” است – یک برنامه آموزشی که آموزش تغذیه، فعالیت بدنی، و فعالیت های مبتنی بر یادگیری در خانه را ترویج می کند که برای ارتقای سلامت دانش آموزان طراحی شده است. بچه ها با هدایت شخصیت سرگرم کننده ای که به نام Skipper the Thumbs Up Guy شناخته می شود، در مورد تغذیه مناسب، عادات غذایی خوب و یک برنامه تناسب اندام اولیه به زبانی که می توانند آن را بفهمند، یاد می گیرند. این برنامه دارای اختراع EZ-Rope (TM) Classic (www.ezrope.net) است – یک طناب پرش بدون مرکز (TM) که به بچه ها اجازه می دهد از طناب زدن اما بدون مشکل مزیت تناسب اندام به دست آورند، به علاوه یک کتاب کار تعاملی عالی برای زندگی سالم، تهویه هوای کامل با دی وی دی EZ-Rope، کیسه های ناهار ترمو عالی از جمله منابع دیگر.
  • این کار را به یک مربی سابق NAVY SEAL و مربی شخصی دارای گواهینامه ACE بسپارید تا مسائل بهداشتی را به دست خودش بگیرد. فیل بلک FitDeck® Jr. (www.fitdeck.com) یک مجموعه تمرینی ۵۰ کارتی همیشه در حال تغییر برای کودکان ۵ تا ۱۶ ساله است. این تمرین سرگرم‌کننده و مناسب برای بچه‌ها به حرکات اولیه بدن نیاز دارد و مطلقاً به هیچ وسیله‌ای نیاز ندارد.

    اینها تنها تعدادی از محصولات صوتی و نسبتاً ارزان هستند که می توانند به خانواده ها کمک کنند تا در کوتاه ترین زمان مسیر درست را طی کنند. خود والدین و فرزندان باید از همین حالا وارد عمل شوند، زیرا کودکان آمریکایی در معرض خطر عوارض اضافه وزن و چاقی هستند. این مشکل کوچکی نیست، چاقی به بیماری های ویرانگر و افسردگی عاطفی کمک می کند. برای سلامت ملت و همه آینده‌مان، ما باید برای فرزندانمان موارد ضروری را فراهم کنیم: دانش چگونگی داشتن یک سبک زندگی سالم و تمایل – و ابزار – برای انجام این کار.

  • رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر