کنگره آمریکا در حال بررسی مفقود شدن نامه ها از خانه ترامپ است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، فهرستی از اسناد محرمانه به نقل از اسپوتنیک منتشر شده است اخذ شده گزارش ها از خانه «دونالد ترامپ» در فلوریدا آمده است که اکنون مجلس نمایندگان آمریکا نیز وارد ماجرا شده است.

در این رابطه دیوار جاده از نامه به ساندی ژورنال «آوریل هاینزمدیر اطلاعات ملی به اعضای کنگره گفت که سازمان‌های اطلاعاتی در حال ارزیابی خسارات ناشی از مواد طبقه‌بندی شده در خانه دونالد ترامپ هستند.

هاینز کارولین مالونی، رئیس کمیته نظارت و اصلاحات مجلس نمایندگان، در نامه خود به کنگره، بر خطرات اقدامات ترامپ برای امنیت ملی تاکید کردند. آدم آشپزرئیس کمیسیون اطلاع رسانی مجلس تاکید کرد: تاکنون اطلاعاتی از میزان خسارت ها در دست نیست.

بر اساس گزارش ها، آشپز و مالونی در بیانیه ای روز شنبه موافقت خود را با ارزیابی خسارت اعلام کرد. او تأیید کرد که اسناد ذخیره شده در مار-آ-لاگو می تواند جان “برخی افراد” را به خطر بیندازد. “این بسیار مهم است [جامعه اطلاعاتی] برای ارزیابی سریع و در صورت لزوم کاهش خسارت اقدام کنید.»

بر اساس گزارش ها، هاینز وی در نامه روز جمعه خود از همکاری وزارت عدلیه و دفترش برای ارزیابی خسارت خبر داد. تحقیقات هاینزبه درخواست سناتورهای مارک وارنر (D-Va.) و مارکو روبیو (R-FL)، به ترتیب به عنوان رئیس و معاون سنا خدمت می کنند.

طبق گزارش ها، وارنر روز جمعه اعلام کرد که کمیته ای دو حزبی برای بررسی جزئیات جستجوی اسناد طبقه بندی شده از خانه ترامپ تشکیل شده است.

برای تاکنون نه تنها وزارت دادگستری، بلکه کنگره آمریکا نیز وارد پرونده اسناد محرمانه کاخ ترامپ شده و کمیته ای متشکل از نمایندگان دو طرف به بررسی و بررسی این موضوع خواهند پرداخت.