کمک ۵۰۰ میلیون دلاری جدید به اوکراین – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، ج. که در که درقانون بایدن ایالات متحده ۵۰۰ میلیون کمک نظامی دیگر به اوکراین ارائه کرده است.

به اوکراین گفته شده است که بسته کمکی آمریکا شامل پرتابگرهای موشک M14 است هرمس نیز رخ داده است.

یک مقام مسئول در این باره خبر داد در باره چنین گزارشی به دولت داده شد بایدن به زودی ۵۰۰ میلیون پوند کمک نظامی اضافی به اوکراین اعلام خواهد کرد.

در این گزارش آمده است که بسته کمک نظامی اضافی شامل یک سامانه موشکی توپخانه با قدرت بالا و همچنین مهمات توپخانه ای است که دولت به زودی آنها را ارائه خواهد کرد. بایدن اعلام خواهد شد.

در همین حال، دولت اوکراین روز پنجشنبه تجهیزات موشکی توپخانه را اعلام کرد آه تو تحرک بالا (HIMARS) را از ایالات متحده دریافت کرده است. این تجهیزات بخشی از سیستم قدرتمند تسلیحات دوربرد دولت است اف. او امیدوار است به روسیه در میدان جنگ کمک کند.

“الکس رزنیکوفوزیر دفاع اوکراین درباره توزیع محموله‌های جدید از ایالات متحده در توییتی نوشت: از سوی همکاران و دوستان آمریکایی صبح، لوید آستین، من از این ابزارهای قدرتمند قدردانی می کنم! وزارت دفاع اوکراین افزود: تابستان گرمی در انتظار ارتش روسیه و تابستان آخر برای برخی از آنها است.

دولت اوکراین می گوید به منظور تطبیق بهتر برد سامانه موشکی روسیه با سامانه توپخانه آه تو آمریکا به برد طولانی نیاز دارد. با این حال، واشنگتن گفته است که دولت K از تشدید درگیری می ترسد اف. تضمین می شود که از این سلاح های دوربرد برای حمله به خاک روسیه استفاده نکند.

از سوی دیگر فرمانده نیروهای مسلح اوکراین می گوید که دولت آمریکا تسلیحات نظامی خود را به صورت ناقص در اختیار اوکراین قرار می دهد.

به گفته منابع نظامی اوکراین، توپخانه هویترزی صبح ۷۷۷ به دست نیروهای اوکراینی ایالات متحده افتاد که سیستم هدف نداشتند گیر است.

این شامل فرماندهی نیروهای مسلح اوکراین است در باره گفت ما در مورد سیستم ها صحبت می کنیم آره پ. یا ما در مورد امکان استفاده از مهمات هدایت شونده و هویتزر ترکیبی از شناسایی و حمله را فراهم می کند.

مقامات نظامی اوکراین می گویند که ایالات متحده از ترس دسترسی روسیه به فناوری نظامی این تصمیم را گرفته است.