رژیم لاغری سریع

کمبود اجناس و احتکار در شمیرانات گزارش نشده است


مجتبی ذاکریان فرماندار شهرستان شمیرانات در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شمیرانات اظهار کرد: در شهرستان شمیرانات چیزی تحت عنوان کشتارگاه مرغ و یا انبار مرکزی به آن معنایی که اجناس در آن دپو و در بین فروشگاه ها تقسیم شود نداریم و بیشتر با انبار های مجتمع های تجاری، هایپرمارکت ها و فروشگاه های زنجیره ای مواجه هستیم که آن ها هم از انبار های بزرگی برخوردار نیستند.

وی گفت: موضوع ما کمبود اجناس نیست و موضوع اصلی ما نظارت بر عدم احتکار کالاها و عدم جابه‌جایی قیمت ها توسط عرضه کننده می‌باشد که در این مورد در شهرستان تا به حال گزارشی نداشتیم، نه نسبت به کمبود هرگونه از اجناس مورد مصرف و نه نسبت به احتکار اقلام مورد نیاز مردم.

فرماندار شهرستان شمیرانات بیان کرد: دو مساله جزئی در نانوایی‌ها بوده است که برخی از نانوایی هایی که مجوز نداشتند و آرد آزاد دریافت می‌کردند، قیمت نان را افزایش داده بودند که آنها هم با ورود معاونین ما در فرمانداری الحمدلله مرتفع شد و شنبه مراحل قانونی را طی خواهد کرد.

ذاکریان با اشاره به اینکه تامین کالاهای اساسی ما معمولا از شهرستان تهران انجام می‌شود و تا کنون دچار کمبود نبوده ایم گفت: دو روز گذشته جلسه‌ای با مسئولین صمت و تعزیرات و اصناف و جهاد کشاورزی داشتیم که آنجا هم تاکید شد که بازرسی ها و ارزیابی ها در قالب تیم مشترک انجام شود و طرح شهید امانی که قبلا انجام می‌شده اکنون به صورت مستمر در همان قالب انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: به تعزیرات در تعیین میزان جریمه و نوع تمدید و همچنین زمان اجرای آن اختیاراتی داده شده که آن هم شان نظارت و هم شان بازدارنده بودن جریمه ها را افزایش خواهد داد و دیگر روال آن نیست که گزارش شود و گزارش در شورا مورد بررسی قرار بگیرد و پروسه اداری طولانی طی کند و پس از تشخیص قاضی تعزیرات، همانجا تصمیم اجرایی خواهد شد.

ذاکریان تصریح کرد: قطعا برای اطلاع عموم از تخلف بنر یا کاغذی الصاق می‌شود و نوع تخلف و جریمه در نظر گرفته شده به مردم اطلاع داده می‌شود و پیش بینی ما از این اقدام این است که نظارت ها موثرتر شده و به کاهش تخلفات کمک کند.

فرماندار شهرستان شمیرانات با اشاره به اینکه ما در معرض یک جهش و یک تحول برامده از یک نگاه درست و منطقی به نفع مردم هستیم گفت: این تغییر خود به خود هم مقاومت ها و هم پیامدهایی خواهد داشت لذا می دانیم قطعا با آمادگی که دولت دارد با نگاه مثبتی که به نفع مردم به ویژه اقشار محروم جامعه دارد، هیچ آثار مخرب و بلندمدتی برای مردم ندارد. 

وی ادامه داد: خیلی از مردم در خلع اطلاعاتی و ابهام هستند که اینجا وظیفه مسئولین و رسانه ها این است که دست به دست هم بدهند و این مدتی که ممکن است تنش ایجاد شود، تبعات اجتماعی را کم کنیم و قطعا نتایج این طرح به نفع مردم است.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید