کلاس آموزشی سیلوی ذرت علوفه ای در همدان برگزار شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانعلی خدارحمی در خصوص برگزاری این دوره آموزشی با خبرنگار مهر گفتگو کرد سیلو وی از ذرت علوفه ای در حمدان خبر داد و افزود: با توجه به خشکسالی اخیر راهی برای حفظ علوفه. سیلو انجام خواهد داد

وی افزود: در واقع سیلو تخمیر کنترل شده مواد مرطوب مانند علوفه ذرت، یونجه، جو ذرت خوشه ای و شبدر غذای بی نظیری برای انواع حیوانات است.

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان حمدان گفت: زمان نگهداری این خوراک با استفاده از تخمیر و همچنین مواد مفید انرژی زا افزایش یافته است. جها انجام دادن این شامل تقویت کننده دام و همچنین علوفه است سیلو می توان از آن برای مدت طولانی استفاده کرد و انتظار می رود ارزش غذایی علوفه تغییر چندانی نداشته باشد.

خدارحمی یادآور شد: دامداران هر ساله از زمان برداشت علوفه مورد نیاز خود را تامین می کنند. سیلو ذرت علوفه ای عرضه برای این منظور کلاس آموزشی تهیه سیلوی ذرت علوفه ای برای دامداران استان تشکیل شد.

این مسئول در پایان گفت: ۴ هزار و ۴۱۵ هکتار ذرت علوفه ای در استان کشت شده و ۲۹۱ هزار و ۱۸۸ هزار تن ذرت از این سطح برداشت شده است.