کریس راک پیشنهاد اسکار برای اجرای مراسم ۲۰۲۳ را رد کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یاهو نیوز، کریس راک بار دیگر به ماجرای سیلی اسکار پرداخت و گفت آکادمی از او خواسته تا بار دیگر میزبانی اسکار را بر عهده بگیرد اما او نپذیرفت.

این کمدین در حالی که روی صحنه استندآپ کمدی حضور داشت این ادعا را مطرح کرد. ۵ ماه پیش در مراسم اسکار زمانی که مدل موی همسر ویل اسمیت را مسخره کرد توسط ویل اسمیت سیلی خورد.

او بازگشت به اسکار را با بازگشت به صحنه جنایت مقایسه کرد و گفت این مانند این است که از نیکول براون سیمپسون (که توسط شوهرش کشته شد) بخواهیم به رستوران (محل قتل) بازگردد. او آن را به بازگشت مقتول به صحنه جنایت به جای قاتل تشبیه کرد.

او قبلاً در مورد این حادثه شوخی کرده بود و از صحبت کردن در مورد آن ابایی نداشت و در یکی از برنامه های قبلی خود گفت که این شوک خیلی دردناک است. او ویل اسمیت را با کسی که نقش محمد علی را در صحنه ای بوکس بازی می کرد مقایسه کرد.

راک ۵۷ ساله گفت: “او از من بزرگتر است و ایالت نوادا به ما اجازه نمی دهد با هم بجنگیم.”

یاهو نیوز نوشت که برای ادعای راک با آکادمی تماس گرفت، اما پاسخی دریافت نکرد و آکادمی به شایعات دعوت برای میزبانی پاسخ نمی دهد.

در پی این حادثه، اسمیت از آکادمی استعفا داد و توسط آکادمی به مدت ۱۰ سال از شرکت در مراسم مربوط به آکادمی منع شد. پس از ماه ها سکوت، او ماه گذشته به شبکه های اجتماعی بازگشت و از The Rock عذرخواهی کرد.

کریس راک در سال های ۲۰۰۵، ۲۰۱۶ و ۲۰۲۱ میزبان اسکار بود.