کریسمس در آمریکا در مقایسه با کریسمس در ایتالیا، دو مقصد تعطیلات لذت بخش!

شباهت ها و تفاوت هایی بین کریسمس در آمریکا و کریسمس در ایتالیا وجود دارد. تعطیلات کریسمس با تولد عیسی مسیح در ۲۵ دسامبر آغاز شد، روزی در حدود کوتاه ترین روز سال. بنابراین، دلیل اصلی ما جشن گرفتن جشن تولد مسیح است. یکی دیگر از دلایل جشن کریسمس شامل تغییر فصل ها و روزهایی است که قبل از طولانی شدن کوتاه می شوند. کوتاه ترین روز، نه لزوماً در کریسمس، انقلاب زمستانی است که اتفاقاً یک تعطیلات بت پرستانه و کشاورزی برای نشان دادن تغییرات فصلی است. ساده‌تر، ما کریسمس را در سراسر جهان جشن می‌گیریم تا الهام‌بخشی برای تقلید از رفتارهای اخلاقی مسیح باشد که بدون قید و شرط همه مردان و زنان را بدون در نظر گرفتن اعتقادات یا پیشینه‌هایشان دوست داشتند.

آمریکایی‌ها و ایتالیایی‌ها بازی‌ها و فعالیت‌های ویژه تعطیلات بی‌شماری را برای فرزندان خود هم در خانه و هم در مدرسه فراهم می‌کنند. بابا نوئل که “بابو ناتالدر ایتالیا، در روز کریسمس برای کودکان سورپرایز می‌آورد. تقریباً هر کودکی در شب کریسمس و/یا روز کریسمس هدایایی دریافت می‌کند. کودکان بسته‌های خود را باز می‌کنند یا جوراب‌های خود را خالی می‌کنند، زیرا اعضای خانواده از تماشای آن‌ها لذت می‌برند. هدایای کودکان. از آب نبات گرفته تا حیوانات عروسکی گرفته تا سایر اسباب بازی های پیچیده تر.

مبادله هدایا بین اعضای خانواده و دوستان جنبه تجاری تعطیلات است که مورد استقبال مغازه داران مشاغل بزرگ و کوچک قرار گرفته است. خرج کردن پول در فروشگاه ها باعث تحریک اقتصاد در سال های خوب رونق می شود. چیزی که آمریکا را متمایز می کند این است که آمریکایی ها هر سال کاتالوگ بازرگانان بیشتری را از طریق پست دریافت می کنند تا نشان دهند کدام اقلام قبل و بعد از تعطیلات در دسترس خواهند بود. نه تنها آمریکایی ها از یافتن معاملات برای هدایا لذت می برند، بلکه روز بعد از کریسمس نیز به فروش خوبی می روند. آمریکایی‌ها تمایل دارند به دنبال قیمت‌ها باشند، و اکنون ایتالیایی‌ها حتی فروش «جمعه سیاه» خود را برای معامله در روز بعد از روز شکرگزاری آمریکا آغاز کرده‌اند. گزارش ها حاکی از آن است که ایتالیایی ها بیشتر پیشنهادات کریسمس خود را در سال جاری (۲۰۱۵) با دکور در مغازه های خود درست پس از برگزاری رژه سالانه روز شکرگزاری توسط میسی در نیویورک آغاز کردند! در واقع، من شاهد این موضوع خواهم بود که در نوارای ایتالیا نیز چنین خواهد بود!

مردم ایتالیا و ایالات متحده معمولاً از خرید برای دوستان و خانواده لذت می برند. شباهت‌های زیادی بین هدایایی وجود دارد که هم آمریکایی‌ها و هم ایتالیایی‌ها اسباب‌بازی، وسایل الکترونیکی، لباس و غذای دوستان و خانواده را دوست دارند. خیلی اوقات بعضی از مردم فراموش می کنند که معنای پشت فصل بیان سادگی عشق است. در عوض، برخی از مردم انتظار هدایای بزرگ را دارند یا سعی می‌کنند ببینند چه کسی بهترین و گران‌ترین هدیه را می‌دهد. کریسمس برای آن دسته از افراد بدون شغل که پولی برای خرید هدایا ندارند ناامید کننده است، اما برخی از افراد در حال مبارزه به اندازه کافی باهوش بوده اند تا به جای دادن هدیه، شیرینی بپزند، هنر و صنایع دستی درست کنند، یا برای عزیزانشان خدمات رایگان ارائه دهند. هدایای سنتی شکی نیست که هم آمریکایی ها و هم ایتالیایی ها گهگاه روح فصل را فراموش می کنند، که مسیح کمک به فقرا و نیازمندان را در تعطیلات توصیه می کرد. صرف نظر از پیشینه شخصی، همیشه این خطر وجود دارد که معنای واقعی کریسمس را فراموش کنیم، در حالی که ما سعی می کنیم از همسایگان، دوستان و خانواده خود بهتر عمل کنیم. ماهیت فصل این نیست که “خوب به نظر بیایم” یا “کرایه بلا فیگورات

هم ایتالیایی ها و هم آمریکایی ها دوست دارند با اعضای خانواده خود دور هم بنشینند و غذای زیادی بخورند. برخی از خانواده ها در شرایط سخت مالی با قبض های بسیار زیاد، با وام مسکن بالا برای پرداخت و بدون شغل زندگی می کنند. خوشبختانه برای بیشتر افراد، در شب کریسمس و در روز کریسمس که زمان جشن گرفتن است، وعده های غذایی شادی برای تعطیلات وجود دارد، احتمالاً حتی ساعات بیشتری از جشن در منطقه جنوبی ایتالیا نسبت به هر جای دیگر دیگر. بسیاری از غذاهایی که سرو می شود مشابه و بقیه متفاوت هستند. اکثر آمریکایی ها و ایتالیایی ها یک غذای اصلی گوشت، چند غذای جانبی، سالاد و چند شیرینی در انتها دارند. غذاهایی که سرو می شود در مناطق شمال ایتالیا با ایتالیایی های جنوبی که تمایل به خوردن غذاهای دریایی بیشتر دارند در حالی که همتایانشان گوشت بیشتری می خورند متفاوت است. آمریکایی ها معمولا از گوشت بوقلمون، ژامبون و گوشت گاو کبابی لذت می برند. همانطور که گفته شد، عادات رژیم غذایی در هر دو طرف اقیانوس در حال تغییر است به طوری که افراد بیشتری به گیاهخواری تبدیل می شوند که غذاهایی مانند توفو و لازانیا گیاهی سرو می کنند. اگرچه بیشتر آمریکایی ها به معنای واقعی کلمه دیوانه اسپاگتی و پیتزا می شوند، اما این دو غذا معمولاً در روز کریسمس خورده نمی شوند و برای قبل و بعد از تعطیلات رزرو می شوند.

ایتالیایی ها و آمریکایی ها اغلب از کمک به فقرا در زمان کریسمس لذت می برند. این را می توان با دادن پول در کلیسا و جاهای دیگر انجام داد. در مدارس آمریکا، دانش‌آموزان مجموعه‌ای از غذا را برای دادن به فقرا برمی‌دارند. تا حدی، این کار عاقلانه انجام می شود تا به کودکان خردسال بیاموزد که نسبت به دیگران شفقت داشته باشند. ایتالیایی ها کمک های خود را برای کمک به فقرا در سوپرمارکت می دهند تا در مدرسه، و معروف وجود دارد Communitá di Santo Egidio که در زمان کریسمس به مردم ایتالیا کمک می کند. خوشبختانه، شاخه آمریکایی ارتش رستگاری هر ساله زنگ‌های خود را در مقابل خواربارفروشی‌ها به صدا در می‌آورد تا به افراد نیازمند کمک کند تا یک کت گرم برای پوشیدن، کفش، لباس و غذا تهیه کنند. تعداد بیشماری از آمریکایی ها در کلیساها به طور مرتب غذا اهدا می کنند و حتی برای افراد بی خانمان پناهگاه هایی وجود دارد. در برخی از نقاط ایتالیا، بابانوئل داستان می گوید و به هر کودکی که در مراسم کتابخوانی حاضر شود، هدایایی می دهد.

اکثر مردم موافقند که معنای واقعی کریسمس این است که شبیه اسکروج و بیشتر شبیه سنت فرانسیس باشد. مردم باید به همه نیازمندان، صرف نظر از منشأ آنها کمک کنند. این پیام توسط پاپ فرانسیس و دیگر رهبران دارای ارزش های اخلاقی قوی تأکید شده است. کاتولیک ها سعی می کنند از مهربانی قدیسانی که پرستش نمی شدند، بلکه به خاطر اعمال بزرگشان مورد توجه قرار می گرفتند، تقلید کنند، در حالی که پروتستان ها و کاتولیک ها به طور یکسان از آموزه های مسیح و کتاب های مختلف کتاب مقدس پیروی می کنند. افراد ادیان دیگر، حتی غیرمؤمنان روحانی نیاز به کمک به دیگران را در طول کریسمس احساس می کنند، زیرا نکته اصلی در چنین تعطیلات گسترده ای عشق به همنوعان و احترام به دنیایی است که در آن زندگی می کنیم، مانند مسیح. تعداد کمی مخالف این تصور هستند که حمایت از انسانیت و طبیعت مناسب است.

ایتالیایی ها خوش شانس هستند که انواع مختلفی از آن را می خورند پانتون، یک کیک بزرگ که اغلب میوه و وانیل در آن وجود دارد. همین کیک اکنون در فروشگاه های آمریکایی فروخته می شود، اما نسخه های موجود در ایتالیا خوشمزه تر هستند. چنین کیکی را می توان به راحتی در خانه در آمریکا با یک دستور پخت خوب که از جوش شیرین و/یا بکینگ پودر استفاده می کند، پخت. از طرف دیگر، آمریکایی ها تن ها کیک میوه می خورند که در صورت خرید مارک مناسب نیز خوشمزه است، یکی از این برندهای خوشمزه نانوایی خیابان کالینز در تگزاس است!

ایتالیایی‌ها تعطیلات ملی را به روز بعد از کریسمس یعنی سانتو استفانو تمدید می‌کنند، روزی که از سال ۱۹۴۷ تعطیل رسمی است. اگرچه آمریکایی‌ها عموماً توجه زیادی به جشن سانتو استفانو نمی‌کنند، اما اکثر آنها روز بعد از کریسمس هنوز از کار خود خارج هستند. ، مگر اینکه در بازار خرده فروشی کار کنند و فروش را به مسافران ارائه دهند. در روز سانتو استفانو، ایتالیایی ها از یک وعده غذایی خاص دیگر و همچنین یک غذای خوب لذت می برند پاساژیاتا یا با خانواده در شهر قدم بزنید. زمان بسیار خوبی برای گفتگوهای طولانی خانوادگی یا دیدار از طرف مادر یا پدر خانواده است. ایتالیایی ها بسیار خوش شانس هستند که از بازارها دیدن می کنند، رژه های کوچک را می بینند، و نمایش های مراسم عیسی مسیح را می بینند، مانند مواردی که در موزه های کوچک عیسی مسیح که در ایتالیایی به عنوان نامیده می شود، یافت می شود. پرسپی.

هر دو فرهنگ در خانه ها و اطراف شهر چراغ ها را به نمایش می گذارند. برای آمریکایی ها اغلب به یک مسابقه فستیوال نور تبدیل می شود. شاید بتوان برخی از معروف ترین نورپردازی های آمریکایی را در مرکز راکفلر در نیویورک یافت. نورپردازی ایتالیایی معمولاً توسط شورای شهر یا شهری انجام می شود که فرد در آن زندگی می کند. در شهرهای بزرگی مانند رم یا فلورانس که خیابان ها پر از گردشگران است، نور بیشتری وجود دارد. مطمئناً تقریباً همه افراد در خانه خود درخت دارند و همچنین نورهایی در اطراف درختان دارند. آمریکایی‌ها بیشتر از ایتالیایی‌ها شمع‌های واقعی را به نمایش می‌گذارند، و یکی از بهترین روزهای گذشته آمریکا بیرون رفتن و بریدن درختان همیشه سبز واقعی (که برای این منظور بزرگ شده‌اند) بوده است. قطع درخت به سنت پیشگامان با پدر یا مادربزرگ یا پدربزرگ انجام می شد. در ایتالیا، درختان کمیاب‌تر هستند، بنابراین معمولاً درختان تقلبی هستند که سال به سال دوباره مورد استفاده قرار می‌گیرند. شیشه مورانو از ونیز زیور آلات ایتالیایی عالی می سازد یا خانه را در تمام طول سال به شکل لامپ ها و مجسمه های کوچک تزئین می کند.

ایتالیایی ها خوش شانس هستند که این جشن تا زمانی که “Befana” در روز عیسی مسیح در ژانویه بیاید ادامه دارد. بین شب پنجم و ششم ژانویه، بفانا آب نبات را به خانه های کودکان در ایتالیا می برد. نام “بفنا” در واقع روش دیگری برای گفتن Epifany است اما به معنای فولکلوریک و سکولار کلمه. تصاویری از بفانا بسیار شبیه جادوگران آشپزخانه آمریکایی هستند که در ایالات متحده بسیار محبوب هستند. در برخی از شهرهای کوچک، یک زن مسن در واقع مانند Befana لباس می پوشد تا بچه ها را سرگرم کند. افسانه می گوید که او به چوپانان کمک کرد تا مسیح کودک را در هنگام تولد پیدا کنند. این افسانه با آموزه های کتاب مقدس مطابقت ندارد، اما یک لمس سکولار زیبا است، بسیار شبیه بابا نوئل.

آمریکایی ها معمولاً تا روز عیسی مسیح به مدرسه بازمی گردند، اما کودکان آمریکایی نیز احتمالاً از چنین جشنی با آب نبات و جوراب ساق بلند لذت خواهند برد! بسیاری از کودکان آمریکایی حداقل فرصتی برای مطالعه دارند بفانا در کلاس های ابتدایی خود، زیرا آنها مشتاقانه سعی می کنند اطلاعات بیشتری در مورد ایتالیا بیاموزند. در واقع، من مشاهده کرده ام که بسیاری از ایتالیایی-آمریکایی ها در منطقه آتلانتا به برگزاری جشن Befana با پدربزرگ و مادربزرگ خود که به ایالات متحده مهاجرت کرده اند، ادامه می دهند.

هم در ایتالیا و هم در آمریکا، تعطیلات کریسمس عمدتاً در مورد ستایش خدا و خویشاوندانش عیسی است، با روح این فصل، روح مهربانی و روح مردمی که اوقات ارزشمندی را با بستگان خود به اشتراک می‌گذارند. نتیجه این است که شهروندان ایتالیا و آمریکا سعی می کنند با یکدیگر در انتظار یک قلمرو بهشتی بزرگتر رفتار کنند و در عین حال این جهان را به مکانی بسیار بهتر تبدیل کنند. همه ما در سنت خیره شدن به آن زادگاه های هنری با نوزاد عیسی، مریم، یوسف، فرشتگان و شبانان در آنها مشترک هستیم! فرشتگان، ناقوس‌ها، تاج‌های گل و شمع‌ها نمادهای مشترک زمان کریسمس با مسیحیان و سایرین باقی می‌مانند که زیبایی کودک کوچکی را که بزرگ شد نمونه‌ای عالی از نحوه زندگی با عشق به همنوعان در سراسر جهان است، تصدیق می‌کنند. باشد که برخی از سنت های خوب ایتالیایی و آمریکایی باعث ایجاد صلح و حسن نیت بر روی زمین شود! این جشن‌های مشترک برای همه مردم زمین است که به بازدید از دو کشور جذاب به عنوان مقصد تعطیلات کریسمس علاقه دارند!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر