کره شمالی: هرگز از سلاح هسته ای خود دست نمی کشیم – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به نقل از الیوم روسیه تاکید کرد که پیونگ یانگ هرگز از تسلیحات هسته ای خود دست نخواهد کشید.

بر اساس این گزارش، کیم جونگ اون همچنین افزوده است که هدف نهایی آمریکا سقوط رژیم کره شمالی است.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی اعلام کرد که رهبر کره شمالی تاکید کرد که دشمن چیزی برای گفتن ندارد و نیازی به گفتن ندارد.

سخنان کیم جونگ اون در جریان تمرینات یگان هسته ای راهبردی ارتش کره، واحد توپخانه دوربرد و یگان نیروی هوایی این کشور بیان شد.

در همین حال، مقامات کره جنوبی و ژاپن اعلام کردند که پیونگ یانگ صبح یکشنبه دو موشک بالستیک دیگر شلیک کرده است که هفتمین پرتاب از این نوع در روزهای اخیر است.

مقامات کره جنوبی می گویند افزایش پرتاب موشک های کره شمالی و آماده سازی های مشاهده شده در سایت های هسته ای این کشور می تواند نشان دهنده نزدیکتر شدن پیونگ یانگ به سال ۲۰۱۷ باشد. امسال، کره شمالی اعلام کرد که یک بمب هیدروژنی را “کاملاً موفقیت آمیز” آزمایش کرده است.

از سوی دیگر، توشیرو اینوئه، وزیر دفاع ژاپن درباره جزئیات این حمله موشکی به خبرنگاران گفت که هر دو موشک کره شمالی که امروز پرتاب شد به ارتفاع ۱۰۰ کیلومتری رسیدند و مسافت ۳۵۰ کیلومتری را طی کردند. اولین موشک در ساعت ۱:۴۷ بامداد به وقت محلی و موشک دوم حدود شش دقیقه بعد شلیک شد. این موشک ها در خارج از منطقه اقتصادی انحصاری ژاپن سقوط کردند و مقامات در حال بررسی آنها هستند.