کره شمالی موشک بالستیک شلیک کرد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، ارتش کره جنوبی بامداد جمعه اعلام کرد که یک موشک بالستیک از همسایه شمالی خود شلیک کرده است.

بر اساس گزارش ها، ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی بامداد جمعه یک موشک بالستیک شلیک کرده است.

در همین حال، رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی صبح پنجشنبه اعلام کرد که کره شمالی یک موشک بالستیک ناشناس به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است.

این پرتاب پس از آن صورت می گیرد که هفته گذشته کره شمالی درباره واکنش نظامی “سخت آمیز” به تلاش های آمریکا برای افزایش حضور نظامی خود در منطقه هشدار داد. کره شمالی همچنین از نشست سه جانبه اخیر آمریکا، کره جنوبی و ژاپن انتقاد کرد. در این نشست سه جانبه، رهبران سه کشور از آزمایش های تسلیحاتی اخیر کره شمالی انتقاد کردند. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در این کنفرانس گفت که سه کشور بیش از هر زمان دیگری در برابر رفتار تحریک آمیز پیونگ یانگ هماهنگ هستند.

پس از این اجلاس، پیونگ یانگ بیانیه ای صادر کرد و گفت که تمرینات نظامی در شبه جزیره کره وارد مرحله غیرقابل پیش بینی خواهد شد.

در سال ۲۰۲۲، کره شمالی تاکنون در مجموع بیش از ۳۰ آزمایش موشک بالستیک انجام داده است. مقامات پیونگ یانگ تاکید می کنند که آزمایش های موشکی آنها در پاسخ به تحریکات و تنش های آمریکا و کره جنوبی است. واشنگتن و سئول اخیرا تمرینات مشترکی را در نزدیکی مرز با کره شمالی انجام دادند که ژاپن نیز بخشی از آن شرکت کرد.

مقامات کره جنوبی و آمریکا در هفته های اخیر بارها مدعی شده اند که کره شمالی در حال آماده شدن برای انجام هفتمین آزمایش هسته ای است. کره شمالی از سال ۲۰۱۷ تاکنون آزمایش هسته ای انجام نداده است.