کره جنوبی از توافق هسته ای با روسیه خبر داد


کره جنوبی از توافق هسته ای با روسیه خبر داد

مقامات کره جنوبی اعلام کردند که این کشور قراردادی به ارزش ۳ تریلیون وون (۲.۲۵ میلیارد دلار) با شرکت دولتی Rosatom برای تامین قطعات مورد استفاده برای اولین نیروگاه هسته ای مصر و ساخت ساختمان های توربین امضا کرده است.

– اخبار مالی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، مقامات کره جنوبی روز پنجشنبه اعلام کردند که این کشور قراردادی به ارزش ۳ تریلیون وون (۲.۲۵ میلیارد دلار) با شرکت دولتی روس اتم برای تامین قطعات و ساخت ساختمان های توربین که در مصر مورد استفاده قرار می گیرد، امضا کرده است. اولین نیروگاه هسته ای.می توان نتیجه گرفت.

بر اساس بیانیه وزارت انرژی کره، شرکت دولتی «نیروی برق آبی و هسته ای کره» موفق به امضای قراردادی برای تامین قطعات و تجهیزات مورد نیاز پروژه الدوبا در مصر شده است.

ماه گذشته، RosAtom ساخت و ساز را در شهر ساحلی مصر دبا، در حدود ۱۳۰ کیلومتری (۸۰ مایلی) شمال غربی قاهره آغاز کرد. انتظار می رود این تاسیسات شامل چهار راکتور باشد که هر یک ظرفیت تولید برق ۱.۲ گیگاوات دارند.

روسیه ساخت اولین نیروگاه هسته ای در مصر را آغاز کرد

این شرکت کره ای برای تامین مواد و تجهیزات ویژه نیروگاه و همچنین ساخت ساختمان های توربین و سایر سازه ها با Rosatom قرارداد فرعی منعقد کرده است.

مقامات دفتر ریاست جمهوری و وزارت بازرگانی کره جنوبی گفتند که از قبل درباره این توافق با واشنگتن مشورت شده است تا اطمینان حاصل شود که فناوری ارائه شده توسط سئول تحریم های آمریکا علیه روسیه را نقض نمی کند.

بر اساس این گزارش، روس اتم یکی از بزرگترین شرکت های جهان در صنعت هسته ای و یکی از معدود شرکت های بزرگ تحت کنترل دولت روسیه است که مشمول تحریم های غرب نمی شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=305739