کربکندی: با وضعیت فدراسیون، وضعیت تیم ملی بهتر از زمانی نیست که ماجرای آشا/ویلموتس تلخ بود.


محمدرضا کارابکندی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره انصراف تیم ملی فوتبال امید از رقابت های وحدت کشورهای اسلامی، اظهار داشت: مهدی مهدوی کیا خوب است مشکلاتی را که مانع از این سفر شده است را اعلام کند اما اینکه باشگاه‌های ما اهمیت لازم را به تیم ملی می‌دهند و امیدی به آنها نمی‌دهند و بازیکنان او بدون شک در اختیار او نیستند. این مشکل همیشه وجود داشته است. تیم ها یا باید برای مدت کوتاهی بازیکن داشته باشند یا اصلاً نداشته باشند. قوانین به نفع تیم های ملی دیگر اجرا نمی شود و این موضوع نیز در تصمیم گیری ها بسیار تاثیرگذار است.

وی افزود: تیم ملی هر چه انتظار بازی های بیشتری داشته باشد، تدارکات بیشتری صورت می گیرد اما حضور در بازی های وحدت کشورهای اسلامی را به عنوان یک فرصت و فرصت خوب از دست دادیم. البته در این مورد نمی توان انتظار خاصی از فدراسیون فوتبال داشت زیرا آنها آنقدر مشکلات و سردرگمی دارند که ما هم برای آماده سازی تیم ملی بزرگسالان دچار مشکل هستیم.

دروازه بان سابق تیم ملی فوتبال کشورش خاطرنشان کرد: تیم ملی امید با توجه به انتخابات فدراسیون فوتبال و کاندیداتوری سرپرست فعلی تیم ملی اهمیت خود را از دست داده است. مطمئناً با این سناریو، تیم بالغ ما وضعیتی بهتر از حد انتظار ندارد و برخلاف سایر کشورهای جهان که بهترین برنامه ریزی و کارهای بلندمدت خود را برای تیم های خود انجام می دهند، ما هیچ برنامه ای نداریم. انتظار توجه فدراسیون به این مسائل غیرواقعی است وگرنه به باشگاه دستور می دادند تا بازیکنان خود را در اختیار تیم سنگ امید قرار دهند. البته باشگاه ها هم به بازیکنان جوان خود نیاز دارند و نمی توان گفت ۱۰۰ درصد آنها مقصر هستند. برنامه ریزی و زمان بندی باعث شد تا بازیکنان جوان کم بودجه و با کیفیت در اختیار تیم های آینده دار قرار نگیرند.

کربکندی در خصوص اینکه باشگاه های بزرگی مانند سپن، تراکتور، پرسپولیس و استقلال در موضوع اخیر با تیم امید همکاری نکردند، گفت: استقلال و پرسپولیس همیشه به هم مرتبط هستند. آنها در تصمیم گیری های خود چندان به این اصول توجه نمی کنند، اما با توجه به شرایط موجود همچنان باید امید به المپیکی شدن تیم ملی امید داشت. شاید این تیم به این دلایل تبلیغ نمی شود. تیم های آسیایی از ما جلوتر هستند و همیشه برای تیم المپیک خود خوب عمل می کنند. شاید جدای از همکاری نکردن باشگاه، دلایل دیگری نیز برای عدم اعزام تیم امید وجود داشته باشد و مهادویکیا باید پاسخگوی چنین تصمیمی باشد.

وی در خصوص وضعیت فعلی تیم ملی بزرگسالان کشورمان توضیح داد: وضعیت تیم ملی بسیار نگران کننده است. با توجه به مشکلات موجود در فدراسیون، اختلافات به وجود آمده، تصمیم گیری در خصوص تقسیم سرمربی و اردوی تیم ملی، نگرانی فوتبالدوستان و ملی پوشان روز به روز بیشتر می شود. تا الان فقط یک بازی تدارکاتی انجام دادیم و شاید یک بازی دیگر هم در فیفا پیش رو داشته باشیم. با نگاهی به این شرایط نمی توان گفت که آینده تیم ملی در جام جهانی چگونه خواهد بود. اگر اتفاق خوبی بیفتد استثناست چون هیچ عاملی در آستانه جام جهانی به تیم کمک نمی کند.

اسطوره فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: ۳-۴ ماه بعد از قطعی شدن صعودمان به جام جهانی به فکر تغییر سرمربی افتادیم و اتفاقی که همه می دانند افتاد. تیم ما بازی و اردوی تدارکاتی خوبی نداشت. در این شرایط نمی توان به عملکرد فدراسیون فوتبال نمره مثبت داد. اختلاف نظر در زمان تعویض اسکوکیچ ما را طولانی کرد و باعث ایجاد اختلاف بین بازیکنان و کادر فنی شد. در این شرایط، تصمیم کمیته فنی برای اخراج اسکوچیچ نباید علنی شود. اولاً اجازه دهند مقامات بالاتر نظر خود را در مورد این تصمیم بیان کنند تا بحث و جدل زیاد نباشد.

کربکندی اضافه کرد: با توجه به این اتفاقات جایگاه تیم ملی بسیار سردرگم است. جدول رده بندی سایر تیم های آسیایی در جام جهانی را بررسی کنید و آماده سازی آنها را با ما مقایسه کنید. ما تاکنون فقط یک بازی دوستانه مقابل یک تیم نیمه الجزایری در آفتاب سوزان قطر انجام داده ایم. من نمی دانم چه کسی باید در این موارد مهم بررسی کند، زیرا همه تمرکزشان روی انتخابات است.

وی درباره تفاوت پرونده مارک ویلموتس با ثبت نام مهدی تاج در انتخابات فدراسیون تاج گفت: این پرونده یکی از تلخ ترین اتفاقات فوتبال ما بود. قرارداد ضعیف ویلموتس و مبلغی که باید به او بپردازیم در مقابل نتایج تیم ملی زیر نظر این مربی چیزی نیست. بهای سنگینی برای دریافت نکردن پاسخ قانع کننده وجود دارد. در نهایت مشخص نیست مقصر اصلی کیست، قرارداد چگونه تنظیم شده و چه افرادی در آن دخیل بوده اند. خوشبختانه در کشور ما با عوامل بروز چنین حوادثی برخورد نمی شود!

سرمربی سابق ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: همیشه گفته ام امیدوارم هرکس به فدراسیون بیاید ذره ای از تیم ملی در ذهنش باشد. ما همیشه برای قدرت و مقام و مقام با هم دعوا داریم و در این شرایط فوتبال بیشترین آسیب را می بیند زیرا هیچکس به فکر فوتبال نیست و هرکسی به دنبال مناصب و منافع خود است. به همین دلیل در فوتبال ما اتفاقاتی می افتد که در دنیا کم است، نمی دانم چه کسی باید پاسخگوی این مشکلات باشد؟

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید