کدام قرص لاغری موثر است؟ به جای آن غذاهای موثر را بیاموزید

قرص های لاغری جدید همیشه وارد بازار می شوند. برخی فقط با نسخه در دسترس هستند، در حالی که تعداد بی شماری دیگر بدون نسخه در دسترس هستند. هر بار که یکی از آنها فشار بدی دریافت می کند، دو نفر دیگر در کانون توجه قرار می گیرند تا جای آنها را بگیرند. قرص های لاغری یک راه میانبر برای فردی که به دنبال کاهش وزن است، یا ما فکر می کنیم، ارائه می دهد.

داروهای رژیمی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بر روی بدن تأثیر بگذارند و باعث کاهش وزن شوند. برخی متابولیسم را افزایش می دهند. برخی دیگر سیستم انرژی را به استفاده از ذخایر چربی به جای کربوهیدرات ها تبدیل می کنند. برخی دیگر مانع جذب چربی ها یا کربوهیدرات ها می شوند. قرص های لاغری وجود دارند که هوس را کاهش می دهند یا مغز را فریب می دهند تا به بدن بگوید معده پر است. قرص های لاغری از هر زاویه ای به سیستم بدن ضربه می زنند.

مشکل قرص های لاغری این است که یک راه حل موقت هستند. در حالی که در طول زمان استفاده از آن اثر مورد نظر را ایجاد می کند، با توقف آن اثرات آن متوقف می شود. از آنجایی که اکثر قرص های لاغری به اندازه کافی برای سیستم سخت هستند و نمی توان آنها را برای مدت طولانی مصرف کرد، باید در برخی مواقع آنها را از بین ببرید. این نقطه ای است که کاهش وزن متوقف می شود و به ناچار افزایش وزن دوباره آغاز می شود. اکثر افرادی که از رژیم غذایی استفاده می کنند این کار را انجام می دهند زیرا اراده لازم برای تغییر عادات غذایی خود را ندارند. این بدان معناست که بعد از قرص های لاغری، آنها به رژیم غذایی خود ادامه می دهند که در وهله اول باعث افزایش وزن شده است، اما از کمک قرص های لاغری برای کاهش یا حفظ وزن خود استفاده نخواهند کرد.

به همین دلیل بسیار مهم است که به جای پوشاندن مشکل با قرص های لاغری، غذایی را که می خورید دستکاری کنید. مثل مصرف مسکن برای پوشاندن درد شکستگی مچ پا است تا بتوانید در یک مسابقه جاده ای شرکت کنید. شما مسابقه را کامل خواهید کرد اما مچ پا همچنان شکسته خواهد شد و آسیب اضافی که با دویدن مسابقه وارد می شود منجر به مشکلات طولانی مدت خواهد شد. به جای پوشاندن مشکل، به آن رسیدگی کنید و تغییرات لازم را انجام دهید. اگر مشکل این است که تنقلات و شیرینی های شیرین زیاد می خورید، آنها را با گزینه های بهتر جایگزین کنید و سطح فعالیت روزانه خود را افزایش دهید. این باعث کنترل بهتر قند خون و سوزاندن کالری بیشتر می شود. در دراز مدت، نه تنها کاهش وزن دائمی تر خواهد بود، بلکه فواید سلامتی نیز قابل توجه خواهد بود.

غذا چیزی نیست که بتوان آن را شکست داد. این جزء اصلی هر برنامه غذایی خوب است. بسیاری از رژیم گیرندگان بر این باورند که اگر یکی از آنها را مصرف کنند، باز هم می توانند به رستوران های فست فود مراجعه کنند و هر طور که دوست دارند غذا بخورند. این امر نه تنها پس از قطع مصرف قرص باعث افزایش وزن می شود، بلکه در دراز مدت می تواند منجر به مشکلات جدی سلامتی شود. یکی دیگر از خطرات قرص های لاغری این است که می توانند اثرات منفی زیادی ایجاد کنند یا آن ها را تقویت کنند. آنهایی که اثرات محرک دارند (افزایش متابولیسم) بسته به مواد تشکیل دهنده ممکن است به قلب آسیب برسانند. سایرین که سطح هورمون ها را تغییر می دهند می توانند باعث کاهش تولید آن هورمون ها با قطع مصرف قرص شوند. بسیاری از قرص‌ها را نمی‌توان با قرص‌های لاغری ترکیب کرد، به این معنی که کسانی که دارو مصرف می‌کنند، ممکن است متوجه شوند که نمی‌توانند قرص‌های لاغری مصرف کنند.

پاسخ واقعی ساده است. از غذا همانطور که در نظر گرفته شده است، برای سوخت بدن استفاده کنید و میزان مصرف را در حد مناسب تنظیم کنید تا به وزن دلخواه برسید. برای پوشاندن مشکل اساسی به قرص های لاغری اعتماد نکنید، زیرا وقتی مصرف آنها را متوقف کنید، مشکل همچنان وجود دارد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر