کاهش ۴۰ درصدی معاملات تجاری – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، بر اساس آمار زرین پال، در پنج روز اول قطع اینترنت در ایران، حجم مشاغل مختلف و تعداد تراکنش ها به طور میانگین ۴۰ درصد کاهش یافت. این در حالی است که مقوله مشاغل مذهبی به تنهایی ۵۹ درصد رشد داشته است.

به گزارش پیوست، بسیاری از کسب و کارها به دلیل قطعی اینترنت در ساعات خاصی از شبانه روز و همچنین فیلتر شدن اینستاگرام به عنوان مهم ترین بازار خرده فروشی در ایران با مشکل مواجه شده اند. حسین رستمی، مدیر بازاریابی زرین پال می گوید در ۵ روز اول این اختلالات، تعداد و حجم معاملات کسب و کارهای مختلف به طور متوسط ​​۴۰ درصد کاهش یافته است. در این میان، مشاغل مرتبط با پوشاک بیشترین کاهش را داشته اند.

نگرانی‌ها برای کسب‌وکارهای کوچک پس از آن که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز (۱۵ مهر) به طور دقیق توضیح نداد که چه زمانی اینترنت به حالت عادی باز می‌گردد یا امکان فیلتر دائمی اینستاگرام را رد کرد، افزایش می‌یابد. پلتفرم محبوب

حسین رستمی، مدیر بازاریابی زارین پال می گوید: رده کسب و کار پوشاک ۷۱ درصد و تعداد تراکنش ها، رده خدمات وب سایت ۶۸ درصد، شبکه های اجتماعی ۶۰ درصد کاهش داشته است. و رده آموزشی ۵۶ درصد کاهش داشته است.

اینترنت در ایران طی هفته گذشته در پی اعتراضات گسترده به درگذشت مهسا امینی، چند ساعتی است که کند و تکه تکه شده است. همچنین از ۱۳ مهرماه اینستاگرام و واتس اپ از دسترس خارج شدند و از آن زمان تا امروز دامنه سایت ها و پلتفرم های فیلتر شده افزایش یافته است.

زارین پال، مدیر بازاریابی می گوید که کسب و کارهای مذهبی به تنهایی شاهد افزایش ۵۹ درصدی در دسته و تعداد معاملات در این مدت بوده اند.

در دسامبر ۲۰۱۶، اینستاگرام بار دیگر با تلگرام فیلتر شد. اما بعد از ۱۰ روز دوباره موجود شد. اکنون شایعات زیادی در مورد فیلتر شدن دائمی آن به گوش می رسد.

قطعی اینترنت و کسب و کارهای کوچک