کاهش وزن به طور طبیعی

با معرفی ماشین آلات و سایر تجهیزات، زندگی مکانیزه را بدون هیچ گونه تمایلی به طبیعت آغاز کرده ایم. ما از مفهوم “سبز برو” فاصله زیادی گرفته ایم، اجازه دهید در تولید محصولات باشد یا در عادات غذایی ما باشد. بنابراین آنها به سمت خوردن غذاهای ناسالم حرکت کردند که ممکن است برای ذائقه شما یک جشن باشد اما قطعاً برای سلامتی شما نیست. این ضرب المثل “دیر از هرگز” برای مردم امروز خوب است و اکنون مردم کم کم متوجه شده اند که تنها راه های طبیعی رژیم غذایی می تواند آنها را تناسب اندام کند. بیایید اکنون به رژیم کاهش وزن طبیعی نگاه کنیم که هر کسی می تواند از آن پیروی کند تا کالری اضافی را بسوزاند و باعث شود آنها جوان و قوی بمانند!

هر زمان که برنامه غذایی خود را شروع می کنید، بسیار مهم است که ذهن خود را به سمت آن معطوف کنید و هدف نهایی را داشته باشید. فقط با این انگیزه می توانید روی جوانه های چشایی خود کنترل داشته باشید.

گام اول، محتوای کربوهیدرات موجود در غذایی که مصرف می‌کنید را بررسی کنید. فقط غذاهای کم کربوهیدرات را ترجیح دهید زیرا غذاهایی که دارای کربوهیدرات بسیار بالایی هستند انسولین ترشح می کنند که به نوبه خود منجر به افزایش وزن می شود. از این رو باید مراقب بود که از مصرف مواد غذایی پر کربوهیدرات از جمله برنج، سیب زمینی تا حد زیادی خودداری شود. به خصوص برای کسانی که اقلام غیر گیاهی مصرف می کنند، کربوهیدرات ها نه تنها در تامین انرژی نقش بسیار حیاتی دارند، بلکه تمایل دارند به صورت چربی در بدن بنشینند که سوزاندن آن سخت می شود. اما این به تنهایی نباید دنبال شود زیرا در ابتدا کاهش وزن شدید خواهد بود اما این به تنهایی یک راه حل کلیدی برای کاهش وزن دائمی نیست.

برخی از نکات دیگری که می توان رعایت کرد این است که سعی کنید از شیر بدون چربی استفاده نکنید. آره!! شیر و فرآورده های مرتبط با آن از جمله شیرینی های شیری، پنیر، کره، قیسی و غیره همگی سرشار از چربی هستند و بیش از پروتئین های ضروری که تامین می کنند درصد چربی بیشتری دارند. بنابراین داشتن مقدار بهینه شیر در عادات غذایی روزانه ما مطلوب است.

نوشیدنی‌های گازدار یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌های مردم به خصوص در تابستان است که قطعاً تشنگی را از بین می‌برد اما به سلامتی ما آسیب بیشتری می‌زند. این نکته معتبر بیشتر به دلیل فانتزی که این فست فودها و نوشابه ها در دنیای امروز ایجاد کرده اند توسط مردم فراموش می شود. نوشابه ها هیچ گونه مواد مغذی ضروری ندارند، اما کالری از دست می دهند که سوزاندن آن بسیار دشوار است. از این رو به شدت از نوشیدنی‌های گازدار برای داشتن زندگی در کنار محصولات غذایی طبیعی اجتناب کنید.

از شکر مصنوعی خودداری کنید زیرا آنها از برخی مواد شیمیایی غیر ضروری و در عین حال مضر تشکیل شده اند که فقط به جوانه های چشایی ما طعم می بخشند اما مطمئناً به سلامت ما نمی افزایند.

وقتی مردم برای خنک نگه داشتن جهان و فرار از گرمایش جهانی کمپین “سبز برو” را شروع کردند، حتی در عادات غذایی و رژیم غذایی نیز باید به دنبال رژیم غذایی طبیعی باشیم تا بدن خود را خنک، سالم نگه داریم و اکنون جذاب باشیم. تا ابد!!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر