کاخ سفید: ما به دنبال یکپارچه سازی پدافند هوایی کشورهای منطقه هستیم


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، جان کربی سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز پنجشنبه گفت که واشنگتن با طرح ادعاهای ضدایرانی در تلاش است تا پدافند هوایی در منطقه را تثبیت کند.

به گزارش آسوشیتدپرس، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در سفر خود به خاورمیانه (غرب آسیا) تلاش خواهد کرد تا روی موضوعاتی مانند دفاع هوایی برای مقابله با ایران کار کند.

جان کربی گفت: «ما در حال کار بر روی یک توان دفاعی یکپارچه هستیم، زیرا همانطور که می‌دانید، کل منطقه نگران ایران و توانایی‌های موشکی رو به رشد آن است، علاوه بر این، حمایت از تروریسم در سراسر منطقه وجود دارد.»

وی بار دیگر تاکید کرد که بایدن در این سفر درباره ادغام پدافند هوایی در منطقه گفتگو کرد. جان کربی گفت: پس از این بررسی، ما این ایده را داریم که همه آن دفاع هوایی را ترکیب کنیم تا پوشش موثرتری برای مقابله با تهدید فزاینده ایران ایجاد کنیم.

ادعای جان کربی در شرایطی مطرح شد که ساعاتی پیش خبرگزاری رویترز به نقل از برخی منابع آگاه از وجود اختلافاتی میان برخی کشورهای منطقه برای پیوستن به ائتلاف ایران خبر داده بود. (برای اطلاعات بیشتر).

رویترز در این گزارش افزود که درخواست برای تشکیل ائتلاف منطقه ای با مخالفت برخی کشورها از جمله عراق، کویت و قطر مواجه شده است. این خبرگزاری به نقل از یک مقام دولت بایدن گفت: پایتخت های مختلف نظرات متفاوتی دارند.

کربی در بخشی دیگر از اظهارات خود تأیید کرد که جو بایدن در سفر خود به عربستان سعودی با محمد بن سلمان ولیعهد سعودی دیدار خواهد کرد، هرچند که او گفت که این دیدار دوجانبه نخواهد بود.

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت: رئیس جمهور راج با سلمان و تیمش دیدار خواهد کرد. میدونی ولیعهد [عربستان] او بخشی از آن تیم است.”

انتهای پیام/.
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید