چیزی به عنوان یک میان وعده سالم وجود ندارد

طبق داده‌های حاصل از بررسی‌های مستمر دریافت غذا توسط افراد، که توسط وزارت کشاورزی ایالات متحده انجام شده است، ۹۰ درصد افزایش مصرف کالری آمریکایی‌ها از سال ۱۹۷۷ ناشی از افزایش بین وعده‌های غذایی بوده است. کالری مصرف شده در وعده‌های غذایی تقریباً ثابت مانده است. ” – راینهارد انگلس

اگر بخواهید به دنبال یک عامل منفرد بگردید که منجر به انفجار چاقی در سراسر جهان شده است، ممکن است مجبور نباشید بیشتر از آمار بالا نگاه کنید. به گفته این منبع، ۹۰ درصد افزایش مصرف کالری در ۳۰ سال گذشته (تقریباً در همان بازه زمانی افزایش چشمگیر چاقی) ناشی از افزایش بین وعده های غذایی است. به عبارت دیگر، مهم ترین رفتاری که به نظر می رسد باعث چاقی شده است، میان وعده است.

تنقلات یک پدیده بسیار جدید است و پسر این است که باعث چاق شدن افراد می شود. مردم اغلب می گویند که علت چاقی زیاد بودن غذا یا قند زیاد در آن غذاهاست. اما نسل های قبل از ما شرایط مشابه یا بسیار مشابهی داشتند – و چاق نشدند. با این حال، تفاوت بزرگ بین نسل ها، میان وعده است.

چیزی به نام میان وعده “سالم” وجود ندارد

بگذارید اکنون به این موضوع اشاره کنم. تنقلات یک رفتار پر خوری است مگر اینکه شما حیوانی باشید که برای چرا کردن طراحی شده اید. یک گاو می تواند یک مثال باشد. اما انسان ها گاو نیستند. ما چرنده نیستیم ما متناوب می خوریم. قرار است یک وعده غذایی بخوریم و سپس تا وعده غذایی بعدی متوقف شویم. ما اینگونه طراحی شده ایم.

در حدود ۳۰ سال گذشته، به دلیل ظهور میان وعده های “سالم”، ما را از این ریتم طبیعی خارج کرده اند. صنعت غذا به ما می گوید ما باید تنقلات بخوریم، زیرا آنها برای ما مفید هستند و ما را سالم می کنند.

چه چرندیات کامل و محض.

اولاً، در طبیعت چیزی به نام غذای “سالم” وجود ندارد. یا غذایی هست که می توانید بخورید یا غذایی هست که می توانید بخورید. ما خیلی سریع یاد می گیریم که کدام و هر غذایی که می توانید بخورید، خوب است. اصطلاح غذای «سالم» صرفاً یک ترفند بازاریابی است که هیچ معنایی ندارد.

ما در زمان تولید محصولات غیرغذایی زندگی می کنیم. تولیدکنندگان این غیر خوراکی ها ما را به بازی گرفته اند و این غیر خوراکی ها را بسیار جذاب کرده اند. آنها آنها را با افزودنی ها و مواد شیمیایی خاص پر می کنند که به مراکز لذت مغز ما ضربه می زند، این واقعیت را پنهان می کند که آنها اصلاً غذا نیستند و ما را مجبور می کنند برای بیشتر به عقب برگردیم.

اما آنها به هیچ وجه غذا نیستند و زدن برچسب “سالم” به آنها فقط یک ترفند است که ما را مجبور به خوردن آنها کند. و کار می کند.

نه تنها چیزی به نام غذای “سالم” در طبیعت وجود ندارد، بلکه چیزی به نام “میان وعده” نیز وجود ندارد. غذا باید جمع آوری شود، شکار شود، آماده شود و در نهایت به صورت پخته خورده شود. این فرآیند زمان و تلاش می خواهد. میان وعده حتی وارد معادله نمی شود. این ناشنیده است، و به حدی که در فرانسه کلمه تنقلات “le snacking” است.

تنها در ۳۰ سال گذشته است که تنقلات معرفی شده است. درست است که جهان غذای زیادی دارد، بنابراین ساده ترین راه برای ترغیب مردم به خوردن آن چیست؟ بین غذا خوردن را به یک چیز شیک تبدیل کنید. چگونه غذا خوردن را مد می کنید؟ اسمش را سالم بگذار نتیجه؟ مصرف خیلی بیشتر

بینگو!

اما، چیزی به نام میان وعده سالم وجود ندارد. فکر نکنید که خوردن سبزیجات، میوه، آجیل یا میله های “سالم” در بین وعده های غذایی برای شما مفید است. این نیست. مهم نیست که چه چیزی می خورید، شکم خواری در بالاترین سطح است. اگر کودک هستید پس قابل بخشش است، اما به غیر از این فقط یک بلیط درجه یک به سرزمین چرب است.

احمق نباش قرار نیست بین وعده های غذایی غذا بخورید اگر این کار را انجام دهید، فریب خورده اید تا این کار را انجام دهید. به قول معروف “یک بار مرا فریب بده شرم بر تو، دوبار مرا فریب بده شرم بر من”. عادت تنقلات را کنار بگذارید و مانند یک انسان مناسب به غذا خوردن بازگردید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر