چیزهایی که هرگز نخواهید شنید که یک زن لاغر، شیک و باهوش بگوید

من سال‌ها را صرف مطالعه زنان فرانسوی و همچنین سایر افراد لاغر طبیعی کرده‌ام، و روشی برای «لاغری» آنها وجود دارد، اما احتمالاً اینطور نیست که شما فکر می‌کنید. این شامل رژیم غذایی و محرومیت نمی شود. این یک نگرش، سبک شخصی، شیوه ای برای نگاه کردن به جهان است و از درون شروع می شود.

در حالی که برنامه های رژیم غذایی و سایر رویکردها شما را روی “مشکل وزن” خود متمرکز می کنند، رویکرد فرانسوی برای داشتن یک سبک زندگی لاغر احتمالاً برخلاف آنچه به شما آموزش داده شده است، مخالف است.

از حومه شهر پروونس تا اغذیه فروشی های پاریس، من به نگرش ها و رفتارهای زنان لاغر، شیک و باهوش توجه زیادی داشته ام. رویکرد آنها به غذا، وزن و زندگی بسیار متفاوت از طرز فکر “بدون درد، بدون سود” فرهنگ آمریکایی است. در عوض، طرز فکر آنها ریشه در لذت و سبک شخصی دارد که هر دو ابزار شگفت انگیزی برای کاهش وزن هستند.

من مدت ها پیش متوجه شدم که اگر می خواهم زنی لاغر، شیک و باهوش باشم، باید از صنعت رژیم غذایی دور شوم و به فرهنگی روی بیاورم که مدت ها قبل از وجود کشور ما سبک زندگی لاغری داشت. چیزی که من کشف کردم این بود که چیزهایی وجود دارد که هرگز نمی شنوم که یک زن لاغر، شیک و باهوش بگوید. در مقاله امروز، می‌خواهم چند مورد را با شما به اشتراک بگذارم تا بتوانید برخی از بلوک‌هایی را که ممکن است مانع از داشتن بدن و زندگی رویاهایتان شوند را شناسایی کنید.

“من رژیم دارم.”

رژیم ها کارساز نیست دوره زمانی. اگر این کار را انجام می‌دادند، صنعت بیش از یک میلیارد دلاری وجود نداشت که علیرغم میزان شکست زیادش به رشد خود ادامه دهد. چه روی زمین؟ کدام صنعت دیگر با نرخ شکست بالای نود و پنج درصد موفق می شود؟ خانم‌های لاغر، شیک و باهوش می‌دانند که این به دنبال رژیم دیگری نیست، بلکه این یک نگرش و طرز فکر است که آنها را لاغر نگه می‌دارد.

رژیم ها = بدبختی چه کسی آن را می خواهد؟ قطعاً زنی نیست که برای لذت، سبک شخصی و شادی زندگی ارزش قائل باشد.

پس وقتی می خواهد چند پوند کم کند چه می کند؟ خب، او استراتژی‌ها و تکنیک‌های مخفی خود را دارد که بدن او را بدون درام‌های زیاد به وزن ایده‌آل خود هدایت می‌کند.

من به تازگی یک مقاله عالی در مورد غذا خوردن احساسی خواندم.

شما یک زن لاغر، شیک و باهوش را خواهید یافت که در حال خواندن یک مقاله عالی در Vogue، Bon Appetit یا شاید New Yorker است، اما نخواهید دید که او وقت خود را با مطالعه در مورد اینکه چگونه مشکل بزرگی دارد که باید برطرف کند، تلف می کند.

هر بار که کتاب رژیم غذایی یا مقاله ای در مورد غلبه بر غذا خوردن احساسی می خوانید، اعتقاد خود را تأیید می کنید که مشکل دارید.

مشکل اینجاست: تمرکز روی مشکل. چیزی که روی آن تمرکز می کنید رشد می کند، بنابراین یادگیری اینکه چگونه توجه خود را به آنچه می خواهید معطوف کنید جادویی و بسیار لاغر کننده است. وقتی شروع به دنبال کردن لذت می‌کنید، کتاب‌های رژیم غذایی را کنار می‌گذارید و آن چیزهایی را که سال‌ها می‌خواستید بخوانید، انتخاب می‌کنید یا در کلاسی شرکت می‌کنید که آن را به تعویق می‌اندازید تا وزن کم کنید.

اکنون مانند آن زمان زندگی خود را شروع خواهید کرد، با خواندن چیزهایی که به شما الهام می بخشد، نه اینکه متقاعدتان کند که شکسته اید، زیرا اینطور نیستید!

نتیجه: کاهش وزن.

“من مکیده.”

من صادقانه خواهم گفت. من یک نفر را نمی شناسم که گهگاه فکر نکند که او بهم می خورد. من قطعا انجام می دهم. با این حال، یک زن لاغر، شیک و باهوش در افکار تحقیر آمیز خود غرق نمی شود و مطمئناً آن را با صدای بلند نمی گوید. او با تمرکز روی آن، یافتن شواهدی برای آن و گذراندن زندگی خود از یک مکان “من می مکد” به آن غذا نمی دهد.

در عوض، او متوجه می‌شود که افکار او نیست، زندگی شگفت‌انگیزی برای خلق کردن دارد، و فوراً توجه خود را روی چیزهای زیباتر و الهام‌بخش‌تر متمرکز می‌کند. مطمئناً، او هم مثل هر کس دیگری کارهای احمقانه انجام می دهد، و بله، احتمالاً سلولیت یا دیگر برآمدگی ها، توده ها و چیزهای عجیب و غریب دارد، اما او این را بخشی طبیعی از یک زن بودن می داند، نه مدرکی مبنی بر اینکه ارزشش را ندارد.

او نقاط قوت و ضعف خود را می پذیرد و این به تنهایی او را برای کسانی که افتخار حضور در حضور او را دارند غیرقابل مقاومت می کند.

“من کنترل خود را از دست دادم.”

حتی اگر کمرش در یخچال باشد، یک زن لاغر، شیک و باهوش هرگز نمی گوید که کنترل خود را از دست داده است، زیرا متوجه می شود که هر کاری که انجام می دهد کاملاً کارهای خودش است. اگر مدام در حال راه رفتن با این تصور که از کنترل خارج شده اید، نمی توانید کنترل را تجربه کنید. بنابراین، اگر این باور شماست، من از شما دعوت می‌کنم که قبل از هر اقدامی بگویید: «من این کار را انتخاب می‌کنم».

با تکرار این کار با خود، مدیریت ذهن خود را آغاز خواهید کرد و زنی که مدیر عامل ذهنش است، غیرقابل توقف است.

“من می سنجم ______.”

او به شما می گوید که دیشب چه پخته است، به تعطیلات به کجا رفته است و طراح لباسش، اما درباره وزن خود با شما صحبت نمی کند. در حالی که بسیاری از زنان وسواس دارند، در مورد وزن خود صحبت می کنند و وزن خود را با جهان به اشتراک می گذارند، زن لاغر، شیک و باهوش جرات نمی کند تجارت شخصی خود را به خیابان ها بکشاند. علاوه بر این، او روی مقیاس تمرکز نمی کند. او را نمی‌بینید که در جلسه‌ای نشسته باشد و وزنه‌زنی هفتگی داشته باشد. او برعکس! او به جای تمرکز روی ترازو، متوجه تناسب لباس‌هایش، احساس او در بدن خود و میزان لذتی که تولید می‌کند، می‌شود، نه تعدادی عدد روی یک تکه فلز.

اگر لباس‌هایش تنگ است، او به سادگی شیوه زندگی و انتخاب‌های فعلی‌اش را دوباره ارزیابی می‌کند و تنظیمات لازم را برای بازگرداندن وزن ایده‌آل‌اش انجام می‌دهد.

بدون رژیم بدون درام فقط ترفندها و تنظیمات.

(به هر حال، در برنامه اسلیم، شیک و باهوش، ما یک کاری را به صورت هفتگی انجام می دهیم، اما وزنه زدن نیست. بسیار قدرتمندتر و قطعا لذت بخش تر است، و این ابزار به تنهایی متهم به کاهش وزن شده است.)

“من از گرسنگی میمیرم.”

وقتی گرسنه است، یک زن لاغر، شیک و باهوش غذا می خورد. او بدن خود را طوری برنامه‌ریزی کرده است که در زمان‌های معینی، معمولاً صبحانه، ناهار و شام، با یک میان‌وعده گهگاهی بعد از ظهر انتظار وعده‌های غذایی را داشته باشد. در نتیجه، متابولیسم بدن او مانند یک ماشین کار می کند و چربی را ذخیره نمی کند، بلکه آزاد می کند. او از گرسنگی خفیف هم نمی ترسد. در واقع او آن را چند بار در روز درست قبل از غذا تجربه می کند که به نظر او سس لذت خاصی را به تجربه غذاخوری بعدی او اضافه می کند. نخواهید دید که او وعده های غذایی خود را حذف می کند زیرا او در تلاش است وزن کم کند. اگر تصمیم می‌گیرد در وعده غذایی غذا نخورد، به این دلیل است که گرسنه نیست، نه به این دلیل که برای کاهش وزن دستش را سفید می‌کند.

او با گوش دادن به بدنش به آن احترام می گذارد و در نتیجه لاغر است. در اینجا یک درس بزرگ برای هر زنی که مایل به کاهش وزن است باید آموخت.

“من پر شده ام.”

درست مثل اینکه خودش را گرسنگی نمی‌کشد، زن لاغر، شیک و باهوش به ندرت پرخوری می‌کند و تقریباً هرگز خودش را پر نمی‌کند. اگر گهگاهی پرخوری کند (همه ما انسان هستیم)، فوراً با کم کردن وعده های غذایی بعدی جبران می کند.

او معتقد است که زندگی بهتر است در راه میانه زندگی شود، جایی که وقتی گرسنه هستید غذا می خورید و وقتی به زیبایی سیر می شوید دست از کار بکشید. بدون رژیم گرفتن بدون درام فقط ترفندها و تنظیمات.

“من برای مراقبت از خودم وقت ندارم.”

این یک دروغ است و زن لاغر، شیک و باهوش آن را می داند. شما برای انجام کارهایی که برایتان مهم است وقت می گذارید، و اگر از خودتان مراقبت نمی کنید، به این دلیل است که خودتان را در اولویت نمی بینید.

هر زن فرانسوی که من ملاقات کرده ام اهمیت مراقبت از خود را درک می کند. از او مادر، همسر، معشوقه، دوست و زن بهتری می سازد. از آشپزی گرفته تا مراقبت از پوستش، او می‌داند که یک زندگی با کیفیت به زمان و مکان برای تغذیه خودش نیاز دارد. او در یک دقیقه لاغر به چیزی که او را هیجان زده نمی کند، نه می گوید، اگر این به معنای کمی زمان اضافی برای استراحت، نفس کشیدن و لذت بردن از زندگی باشد.

مثل همیشه دوست دارم نظر شما را بشنوم. آیا به آنچه افراد لاغر طبیعی می گویند یا نمی گویند توجه کرده اید؟ به اشتراک بگذارید

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر