چگونه شقاق مقعدی خود را سریع ترمیم کنیم؟ شروع سالم


شقاق مقعدی چیست؟

اگر وقتی به توالت می روید احساس می کنید در حال رد کردن شیشه هستید و اگر بعد از چند ساعت همچنان درد دارد، به احتمال بسیار زیاد از آن رنج می برید. شقاق مقعد.

شقاق مقعدی معمولاً یک بیماری جدی نیست. می تواند افراد در هر سنی را تحت تاثیر قرار دهد. اغلب در نوزادان و کودکان خردسال ظاهر می شود، زیرا یبوست یک مشکل رایج در این گروه های سنی است.

در بیشتر موارد، پارگی در عرض چهار تا شش هفته خود به خود بهبود می یابد. در مواردی که شقاق مقعدی بیش از هشت هفته طول می کشد و مزمن در نظر گرفته می شود.

که شقاق مقعدی این یک شکاف نازک و حساس در پوست مقعد است که بسته به مدت زمانی که در آن بوده اید ممکن است سطحی یا عمیق باشد. اغلب اوقات واقعاً دیدن آن دشوار است. برای چیزی بسیار کوچک، درد وحشتناکی ایجاد می کند، احتمالاً بدترین نوع دردی که تا به حال تجربه کرده ام. اگر می‌خواهید در نهایت بفهمید چگونه می‌خواهید ادامه دهید شقاق مقعد به سرعت بهبود یافت.

چه چیزی باعث ایجاد شقاق مقعدی می شود؟

شقاق مقعد به دلیل آسیب یا ضربه به کانال مقعد ایجاد می شود. این ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که:

 • روی یک صندلی بزرگ رد می شوید.
 • شما یبوست دارید و سعی می کنید از یک صندلی سخت بلند شوید.
 • اسهال مکرر دارید.
 • زایمان می تواند باعث آسیب به کانال مقعد شود.

شقاق همچنین می تواند در اثر معاینه مقعدی، مقاربت مقعدی یا جسم خارجی ایجاد شود. در برخی موارد، علت شقاق ممکن است بیماری کرون باشد.

بسیاری از پزشکان بر این باورند که تنش اضافی در دو حلقه عضلانی که مقعد را کنترل می‌کنند نیز ممکن است دلیل ایجاد شقاق باشد.

علائم شقاق مقعد.

که شقاق مقعدی ممکن است باعث یک یا چند مورد از علائم زیر شود:

 • درد شدید در ناحیه مقعد هنگام اجابت مزاج.
 • ظاهر شدن رگه های خون روی مدفوع یا روی توالت پس از پاک کردن.
 • سوزش یا خارش در ناحیه مقعد.
 • پارگی قابل مشاهده پوست اطراف مقعد.
 • پس از استفاده از توالت، دو تا سه ساعت یا بیشتر درد داشته باشید.
 • برچسب پوستی یا توده کوچک پوست در کنار پارگی.

روال روزانه ای که به بهبود شقاق مقعدی کمک کرد.

می توانید این روتین را از عصر شروع کنید زیرا درد معمولاً با اجابت مزاج در صبح کاهش می یابد. این روال در نتیجه آزمون و خطاهای فراوان، تحقیقات اینترنتی و کمک دیگرانی که همین شرایط دردناک را تجربه کرده‌اند به وجود آمد. خدا را شکر که در نهایت افراد زیادی قادر به انجام این کار هستند شقاق مقعد را به سرعت درمان کنید.

 1. قبل از رفتن به رختخواب، ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون، ۲ عدد زردآلو خشک، نرم کننده مدفوع DulcoEase، ۳۰ عدد ژل نرم میل کنید.“rel = “noopener noreferrer” > ease Dulco موج (این کار مدفوع شما را شل می کند و راحت تر دفع می کند) و یک لیوان بزرگ آب و بروید و خوب بخوابید.
 2. وقتی از خواب بیدار شدید، قبل از رفتن به توالت، یک لیوان آب گرم بخورید و ایبوپروفن را علامت بزنید. فقط در صورت احساس نیاز بروید. دکتر GI من گفت ۳ دقیقه بیشتر ننشین. اگر نیامد کاری را انجام دهید و زمانی که آمد راحتتر برگردد.
 3. وقتی بالاخره رسید، چندین کار وجود دارد که می‌توانید برای کاهش درد آن انجام دهید. این کار کوچک بعدی که انجام دادم باعث پیشرفت زیادی در زمان بهبودی من شد. قبل از رفتن به توالت، کمی وازلین اورجینال ژله نفتی ۱۰۰ گرمی بمالید“rel = “noopener noreferrer” > ژله نفتی خالص در ناحیه مقعد و همچنین داخل آن کمی. این به مدفوع کمک می کند تا راحت تر سر بخورد.
 4. هنگامی که درد در ابتدا هنوز شدید است، یک حمام آب گرم بگیرید که می توانید بلافاصله وارد آن شوید تا سریع درد را تسکین دهید.
 5. من همچنین در قیمت های قابل حمل Homecraft برای توالت استاندارد، محلول بهداشتی، کاسه شستشوی مراقبت شخصی با ظرف صابون، ایده آل برای سفر، تمیز کردن و خالی کردن آسان، مناسب صندلی های توالت استاندارد سرمایه گذاری کرده ام.“rel = “noopener noreferrer” > حمامی که روی توالت نشسته است. می توانم آن را با آب گرم پر کنم و بعد از اجابت مزاج ۱۰ دقیقه روی آن بنشینم. برخی از افراد هنگام نشستن در آب گرم، اجابت مزاج را آسان‌تر می‌کنند… گرما باعث شل شدن ماهیچه مقعد می‌شود. این کار درد را تسکین می دهد اما برای تمیز کردن ناحیه نیز مفید است. مهم است که ناحیه را بسیار تمیز نگه دارید تا بتواند بهبود یابد.
 6. وقتی درد کاهش یافت، روز خود را طبق معمول ادامه دهید.

جلوگیری از عود شقاق مقعد.

بسیار مهم است که چند قانون ساده را رعایت کنید و دیگر هرگز این درد را احساس نخواهید کرد.

۱. هرگز استرس نداشته باشید.

۲ بیش از ۳ دقیقه ننشینید.

۳ مدفوع را نرم نگه دارید.

۴ آب فراوان بنوشید.

۵ ناحیه را تمیز نگه دارید.

۶. قبل از اجابت مزاج از کمی وازلین استفاده کنید

۷ در سفر همیشه دستمال توالت همراه داشته باشید.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/