چگونه بقای سالم ترین ذهنیت، موفقیت فرد را در زندگی تعیین می کند

چرا برخی افراد موفق می شوند و برخی دیگر موفق نمی شوند؟ آیا موفقیت به سختی وارد مغز شده است یا این تمایل از طریق رویدادها و تجربیات زندگی ما ایجاد می شود؟ یا موفقیت ترکیبی از هر دو است؟

من برای اولین بار در یک کلاس جامعه شناسی با موضوع موفقیت و بقای بهترین ها آشنا شدم، جایی که استادم دو کادر روی تخته سیاه کشیده بود، جعبه اول با برچسب شخص A و جعبه دوم با برچسب شخص B. او شخص را نشان داد. به عنوان فردی که پس از شکست در یک کار، دوباره تلاش را رها کرده و زندگی خود را رها کرده است. در حالی که شخص B، چالش های زندگی زیادی را پشت سر گذاشته بود، و مهم نیست که شخص B چقدر چالش هایی را تجربه می کرد، او بلافاصله برمی گشت و به راه خود ادامه می داد. بعد از این سخنرانی بود که دائماً این سؤال را می پرسیدم: چرا و چه چیزی باعث می شود که بدون توجه به شرایط، زنده بمانیم و موفق شویم، در حالی که دیگران در اولین نگاه به هر چالش یا دشواری بزرگی تسلیم می شوند؟ بسیاری از این ذهنیت به عنوان “بقای توانا” یاد کرده اند.

در مطالعه منشأ و معنای مرحله محبوب: “بقای بهترین ها” می توانیم درک درستی از مفهوم و چگونگی ارتباط آن با موفقیت خودمان در زندگی به دست آوریم. بسیاری بر این باورند که این مرحله توسط چارلز داروین نسبت داده شده است، که بقای بهترین ها را به عنوان مبارزه اولیه برای غذا برای حمایت از رشد مورد بحث قرار می دهد. چیزی که می دانیم برای بقای ما حیاتی است، اما بسیاری از افراد را می شناسیم که تمام روز جلوی تلویزیون می نشینند و دهان خود را با چیپس سیب زمینی پر می کنند. بنابراین، داشتن غذا، سرپناه و کالاهای مادی فراوان، تعیین کننده موفقیت ما در زندگی نیست، وگرنه هرکسی که جلوی تلویزیون می‌نشیند و چیپس می‌خورد، موفق می‌شود و اینطور نیست.

چیزی که منطقی تر است، تعریف واقعی از مبتکر واقعی فاز است: هربرت اسپنسر.

از نظر اسپنسر، بقا و موفقیت فرد در زندگی در ویژگی ها و عادات زندگی آنهاست، کسانی که با تغییرات شرایط، رویدادها یا تجربیات سازگاری ضعیفی دارند ناپدید می شوند یا به عبارت دیگر شکست می خورند. کسانی که ویژگی ها و عادات خود را تغییر می دهند تا با تغییرات شرایط، رویدادها و تجربیات سازگار شوند و زنده بمانند، به جای شکست، پیشرفت خواهند کرد. در نوشتن و خواندن داستان های موفقیت متعدد عامل دیگری وجود دارد که باید به معادله بقای بهترین ها و موفقیت اضافه کنم، و آن توانایی فرد در برقراری ارتباط با دیگران است. همانطور که تقریباً هر داستان موفقیتی در نتیجه یک اتصال رخ داده است: اپل، گوگل، اپرا، استارباکس، سیسکو، ادوبی و این لیست همچنان ادامه دارد.

اکنون نوبت شماست که با دیگرانی که اهداف، رویاها و آرزوهای شما را به اشتراک می گذارند ارتباط برقرار کنید. جایی که با هم می توانید به اهداف یکدیگر دست یابید، مهم نیست در چه شرایطی هستید. پیوستن به آن رایگان است و می توانید امروز با دیگران ارتباط برقرار کنید تا رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید http://www.cluehut.com

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر