چگونه با تغییر عادات زندگی سالمی داشته باشیم

زندگی سالم بدون شک بزرگترین آرزوی همه ماست. از این گذشته ، بدون سلامتی ، زندگی به طور اساسی معنای خود را تغییر می دهد. بهترین راه برای احساس شادی، انرژی و سلامتی در آینده، داشتن یک زندگی شاد، پرانرژی و سالم در زمان حال است. فواید و لذت های تولید شده فوری و بلند مدت هستند.

ما به‌طور فزاینده‌ای به سمتی می‌رویم که مردم بالاخره متوجه می‌شوند که سالم بودن خیلی بیشتر از مریض نبودن است.

ما نمی توانیم اجازه دهیم زندگی بدون تجربه آن با انرژی و محرک هایی که شادی را به ما می دهد از ما عبور کند. ما باید با اتخاذ نگرش قاطع، فعال و مشارکتی نسبت به آنها، زندگی خود را جذاب تر و محرک تر کنیم.

اغلب اوقات، ما نمی توانیم سفر زندگی را متوقف کنیم. با وجود این واقعیت، زندگی نیز ثمره نگرش ها و رفتارهای ماست. پس ما حاصل تجربیات خود هستیم.

چگونه از زندگی سالم لذت می برید؟

«برای سالم بودن چه باید کرد»، «چگونه یک زندگی سالم را شروع کنیم» یا «چگونه یک زندگی سالم و شاد داشته باشیم» سوالاتی هستند که مردم اغلب از خود می پرسند.

Debrucemo، ابتدا، در مورد این سوال:

سالم بودن به چه معناست؟ طبق تعریف سازمان جهانی بهداشت (WHO)، سلامتی عبارت است از «بهزیستی جسمی، روانی و اجتماعی، نه صرفاً نبود بیماری…». به عبارت دیگر، برخورداری از سلامتی تنها نبود بیماری نیست، بلکه لزوماً رفاه جسمی و روانی فرد است. تصادفی نیست که سازمان بهداشت جهانی سلامت را به این شکل تعریف می کند، که معنای بسیار گسترده تری به این کلمه می دهد تا فقط متضادهای ساده بیماری.

اگرچه به نظر می رسد که سلامتی، البته، با کلمه دارو مرتبط است، اما بسیار فراتر از معنایی است که معمولاً عقل سلیم به آن نسبت داده می شود و معمولاً آن را فقط با طب درمانی مرتبط می کند. با این حال، پزشکی بسیار بیشتر از این است، زیرا دغدغه اصلی آن پیشگیری از بیماری ها است.

سبک زندگی مردم، رژیم غذایی نامناسب و استرس از جمله عوامل دیگر به تشدید این مشکلات کمک زیادی کرده است. به عنوان مثال دیابت شیرین و فشار خون بالا، بیماری هایی که ارتباط نزدیکی با عادات مردم مدرن دارند.

بسیاری از مشکلاتی که پزشکی مدرن به حل آنها کمک می کند به راحتی قابل اجتناب هستند اگر از برخی توصیه های اساسی برای داشتن یک سبک زندگی سالم پیروی کنید.

تغییر عادات و رفتارها امری اجتناب ناپذیر و فوری است. منظور ما این نیست که برای یک زندگی سالم باید به معنای واقعی کلمه همه قوانین را رعایت کنیم، گویی این یک برنامه دشوار، دردناک و حتی اخته شده برای مردم است. ما باید زندگی را با شدت و لذت زندگی کنیم، بنابراین نباید فقط اسیر نگرش ها/رفتارهایی شویم که اگرچه سالم تر هستند، اما دردناک و محدود کننده هستند.

زندگی از انتخاب ها تشکیل شده است. هوشیاری خود را در نظر بگیرید، تعادل بین مزایا و معایب سلیقه شخصی خود را به سمت یک زندگی سالم تر بیابید و فراموش نکنید که این کیفیت زندگی شماست که در نهایت می خواهید بهبود ببخشید.

ما در مورد تغییر نگرش هایی صحبت می کنیم که به ما انگیزه می دهد و ما را به سمت شادی می کشاند، به این ترتیب سلامت خود را بهبود می بخشیم. این همیشه ممکن نیست، درست است، اما در اکثریت قریب به اتفاق موارد، کاملاً ممکن است.

برای مثال یک پیاده روی ساده در طبیعت را تصور کنید یا از میوه مورد علاقه خود لذت ببرید. اینها دو مثال ساده هستند که در آن امکان لذت بردن از زندگی و بهبود سلامت همزمان وجود دارد.

غذا و ورزش بدنی

زندگی سالم نیز در دستان ماست. قضاوت نکنیم که می‌توانیم هر روز بیش از حد قند بخوریم و اگر روزی به دیابت مبتلا شویم، این فقط سرنوشت و بدبختی است. ما نمی توانیم کسانی را که هر روز در معرض دوزهای بالایی از استرس قرار می گیرند قضاوت کنیم و مدام هزینه زیادی هم نخواهیم پرداخت. فکر نکنیم سال ها می توانیم سیگاری باشیم و مشکلات تنفسی و بدتر شدن کیفیت زندگیمان را جمع نکنیم.

نگرش ما باعث می شود دیر یا زود به سلامت خود فکر کنیم.

واضح است که نگرش ما به زندگی عاملی تعیین کننده در سالم تر کردن آن است. قبل از هر اقدامی به زندگی مثبت فکر کنید و نسبت به خودتان احساس خوبی داشته باشید.

حداقل دو نکته مهم را باید در نظر گرفت. اول از همه، تغذیه. یک رژیم غذایی خوب می تواند خیلی بیشتر از آنچه فکر می کنید برای سلامتی شما مفید باشد. تغذیه و زندگی سالم دو مفهوم جدایی ناپذیر هستند.

دوم، ورزش بدنی. از آنجایی که این کار به روش صحیح انجام می شود، می تواند سلامت و رفاه شما را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد و در نتیجه به کیفیت بهتر زندگی کمک کند.

به ورزش بدنی به عنوان چیزی مثبت و آرامش بخش فکر کنید، نه چیزی سخت و «باید». دریابید که کدام فعالیت را بیشتر دوست دارید و به مزایای آن پی ببرید.

فقط این دو عامل را تغییر دهید و زندگی سالم تری را کشف کنید.

اگر قصد دارید به این موضوعات و موضوعات دیگر بپردازید، توصیه می کنیم مقالات وبلاگ ما را در مورد تغذیه و فواید ورزش بدنی مطالعه کنید.

کیفیت زندگی

چه تعداد از ما واقعاً ناراحتی ناشی از کمردرد جزئی را احساس می کنیم. یا ناراحتی ناشی از عفونت های مکرر را که اغلب ناشی از ضعف سیستم ایمنی بدن است، احساس کرده اید.

می‌توان به مثال‌های زیادی اشاره کرد، با این حال، همه می‌دانیم که بیماری یا ناراحتی کیفیت زندگی ما را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

ما در عصری زندگی می کنیم که زمان دیکته کردن قوانین فرا رسیده است. کمبود زمان باعث می شود مردم در رقابتی همیشگی با این کالای گرانبها زندگی کنند.

ما وقت نداریم خوب غذا بخوریم، زمانی برای ورزش بدنی نداریم، وقت نداریم با مردم صحبت کنیم، برای بسیاری از چیزهایی که در زندگی ما ضروری است وقت نداریم. متأسفانه این رفتارها مشکلات مختلفی را ایجاد می کند که پیامدهای جدی برای سلامتی و رفاه ما دارد.

در صورت وجود این مشکلات از یک سو سلامت افراد به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد و از سوی دیگر کیفیت زندگی آنها به میزان قابل توجهی بدتر می شود.

به طور خلاصه می توان گفت که بدون رعایت عادات سالم نمی توان از کیفیت زندگی خوب لذت برد.

طول عمر سالم

امید به زندگی چند دهه پیش بسیار کمتر بود.

با بهبود شرایط زندگی و پیشرفت های پزشکی به تدریج افزایش یافته است. با این حال، زیرا همه ما می خواهیم بهتر و طولانی تر زندگی کنیم.

هدف فعلی فقط طولانی تر شدن زندگی نیست. داشتن سلامتی دائمی یعنی داشتن زندگی فعال، سالم، شاد و هدفمند. با این حال، زندگی طولانی تر مترادف با بهتر زیستن نیست. افزایش امید به زندگی اغلب به قیمت درمان های کم و بیش پیچیده ای تمام می شود که در عین موثر بودن، آسیب قابل توجهی به کیفیت زندگی افراد وارد می کند. ما نه تنها باید آرزو کنیم که بیشتر زندگی کنیم، بلکه باید بهتر زندگی کنیم.

طول عمر نیز در دستان ماست. ما با طفره رفتن فکر می کنیم که باید توجه خود را بر حفظ وضعیت سلامت متمرکز کنیم، با در نظر گرفتن این که نگرش ما در حال حاضر تأثیر عمیقی بر سلامت ما در آینده خواهد داشت.

اگر می‌خواهید زندگی سالم‌تر و طولانی‌تری داشته باشید، اقداماتی را در این راستا انجام دهید، یعنی اقداماتی استوار، سالم و در عین حال به رفاه فعلی شما کمک کند.

فواید زندگی سالم.

مزایای زندگی سالم برای مردم بی پایان است. بنابراین اگر آن را عصاره بنامیم اضافی نخواهد بود، زیرا همه ما می دانیم آنچه احساس سلامتی را خشنود می کند یا برعکس آن چیزی که دردناک است احساس بیماری است.

با این حال، مزایای زندگی سالم به همین جا ختم نمی شود. هزینه های مراقبت های بهداشتی به طور فزاینده ای برای مردم ناخوشایند می شود، چه به طور مستقیم یا غیرمستقیم از طریق مالیات های آنها که به خدمات بهداشت عمومی منتقل می شود.

مطالعاتی وجود دارد که به وضوح نشان می‌دهد که به ازای هر دلار سرمایه‌گذاری شده در پیشگیری، می‌توانیم با درمان‌های درمانی درمانی به بازده قابل توجهی در پس‌انداز دست پیدا کنیم.

به عبارت دیگر اولویت سرمایه گذاری باید در جهت پیشگیری از بیماری باشد. از سوی دیگر، هزینه های اجتماعی و اقتصادی ناشی از بیماری، مانند غیبت از کار، با افزایش هزینه های حمایت اجتماعی بسیار زیاد است.

سلامتی و تندرستی

این غیر قابل انکار است که امروزه علاقه زیادی به سلامت درمانی وجود دارد، زیرا پزشکی در سال های اخیر به طور غیرعادی توسعه یافته است. همانطور که دیدیم، این پیشرفت های پزشکی بدون شک منجر به افزایش طول عمر برای مردم و کیفیت بهتر زندگی شده است.

در غیاب سلامتی، کل زندگی ما کم می‌شود و نمی‌توانیم آن را به طور کامل زندگی کنیم و بچشیم.

بنابراین ما باید به فکر آینده خود باشیم، زیرا کیفیت زندگی ما نیز منعکس کننده شیوه زندگی امروز ما خواهد بود.

بنابراین، الگوی جدیدی باید پدیدار شود که در آن ارتقای سلامت و نگرش‌های قاطعانه‌تر از سوی مردم برای پیشگیری از بیماری‌ها، با مزایای فراوان برای سلامتی، بهبود کیفیت زندگی و رفاه آنها، ترویج شود. به طور خلاصه، هر یک از ما قرار است سبک زندگی سالم تری را ایجاد کنیم که در آن سلامت حرف اول را می زند.

به همه این دلایل، ما به صراحت معتقدیم که تعهد به پیشگیری از بیماری، و ارتقای سلامت و رفاه، از اهمیت بالایی برخوردار است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر