چگونه از شر سنجاب ها خلاص شویم

آیا مشکل سنجاب دارید؟

آنها ممکن است با بینی های کوچک، گونه های پف کرده و دم های پرپشت شبیه سنجاب های درختی به نظر برسند، اما سنجاب ها بچه سنجاب نیستند. باور کنید یا نه، این دو حیوانات متفاوت اما مرتبط هستند. سنجاب ها سنجاب های زمینی هستند. آنها پسرعموهای حفاری گونه های بزرگتر درخت نوردی هستند. این، البته، ظاهر پوکه باغ شما را توضیح می دهد. این موجودات پشمالو حفاری می کنند و خانه ها و پناهگاه های خود را در زیر زمین می سازند. این چیزی است که آنها را از اقوام درخت دوست خود که بیشتر وقت خود را در درختان می گذرانند متمایز می کند.

جدا از انتخاب املاک و کوچکی نسبی، سنجاب ها با داشتن خطوط مشخص با پسرعموهای خود تفاوت دارند. سنجاب ها با دو نوار مشکی پهن که از بالای سرشان تا دنده های گردشان کشیده شده است متمایز می شوند. این گویاترین نشانه این است که موجودی که پیاز گل بهاری شما را می جود یک سنجاب است. این، و پاسخ کوبنده «تراشه‌ای» که وقتی روزنامه‌تان را در دست به طرف آنها می‌برید، می‌سازند.

رویکردهای کنترل سنجاب

قبل از تصمیم گیری در مورد چگونگی خلاص شدن از شر سنجاب ها، مهم است که عادات آنها را یاد بگیرید. سنجاب ها خورندگان قدرتمندی هستند. آنها زندگی خود را صرف غذا خوردن، جستجوی علوفه و ذخیره غذا می کنند. کلید خلاص شدن از شر سنجاب ها چیست؟ نکته کلیدی این است که بفهمیم سنجاب ها چه می خورند. سنجاب ها هر چیزی و از علف گرفته تا پوسته پیتزا می خورند. رژیم غذایی اصلی آنها معمولاً شامل قارچ ها، گیاهان، آجیل ها، غلات، دانه ها و حشرات گاه به گاه است. اگر بدتر شود، سنجاب ها همچنین به شکار پرندگان کوچک و جوندگان کوچکی مانند خروس معروف هستند، اگرچه آنها فعالانه به دنبال این منابع پروتئینی مقاوم نیستند. آنها به جستجوی زمین برای یافتن یافته های خوراکی راضی هستند. سنجاب‌ها برای کوهنوردی به دنیا نیامده‌اند، اما مشاهده شده‌اند که از پشت بام‌ها، تیرک‌ها، درختان و تغذیه پرندگان برای جمع‌آوری دانه‌ها، بلوط‌ها و آجیل بالا می‌روند.

جدا از غذا، سنجاب ها در مورد فضاهای بسیار باز نیز محتاط هستند، که جای تعجب نیست زیرا آنها در زیر زمین زندگی می کنند. آنها تمایل دارند حتی در هنگام جستجوی غذا در مناطق سایه دار بمانند. لانه های آنها معمولاً در سایه مواد جامد مانند کنده درخت یا ایوان شما ساخته می شود. در تلاش خود برای ریشه کن کردن سنجاب ها، این دو نقطه ضعفی هستند که باید از آنها برای پایان دادن به مشکلات سنجاب ها استفاده کنید.

*نکته خواننده* چندین خواننده با “روش سطلی” موفقیت هایی داشته اند. نکته اصلی جاناتان در اینجا آمده است: “می توانید یک سطل آب تهیه کنید و دانه های آفتابگردان را در بالای آن شناور کنید. یک سطح شیب دار برای رسیدن به سطل ایجاد کنید. این یک روش اشتباه است: سنجاب نمی تواند بیرون بیاید.”

خلاص شدن از سنجاب ها

اکنون که نقاط ضعف آنها را می شناسید، وقت آن است که دانش خود را عملی کنید. به همان اندازه که این موجودات پشمالو در باغ شما ویران می کنند، به سختی می توان به انقراض آنها فکر کرد. راه های زیادی برای خلاص شدن از شر سنجاب ها وجود دارد، پس خلاق باشید.

یک گزینه ارزان قیمت کنترل سنجاب نگهداری از حیوان خانگی است. در جنگل‌های شهری، گربه‌ها می‌توانند سلاحی مؤثر (و مبهم) در برابر این توپ‌های خز تند باشند. اگر احساس ماجراجویی می کنید، از گورکن، راسوها یا شاهین ها انتخاب کنید. اینها شکارچیان طبیعی سنجاب ها هستند. آنها طعمه خود را در سایه می اندازند و سنجاب بیچاره تا زمانی که به شکم شکارچی برخورد نکند هیچ ایده ای از آنچه اتفاق افتاده است نخواهد داشت.

برای گزینه ای کمتر مریض، تله های سنجاب زنده ابزار حذف موثری هستند که در اکثر فروشگاه های سخت افزار فروخته می شوند. می‌توانید چند تله اندازه راحت تهیه کنید و فقط دانه‌ها، آجیل، جو دوسر یا هر چیز دیگری که سنجاب شما دوست دارد به آن اضافه کنید. تله‌ها را در مناطق سایه‌دار یا هر جا که دشمنتان مرتباً آویزان است، محکم کنید. حتی صبر هم لازم نیست چون هرجا غذا باشد سنجاب ها می آیند. پس از به دام افتادن، به سمت دور شهر برانید و موجودات را رها کنید. بهتر است آنها را در نزدیکترین پارک ملی رها کنید.

اگر اینها جواب نداد، فقط به این توپ های خز مزه داروی خودشان را بدهید. ترفند برای اینکه این سنجاب ها با میل و رغبت محل شما را ترک کنند این است که عرضه غذای آنها را محدود کنید. شما مجبور نیستید باغ خود را خالی کنید. فقط محلول فلفل یا سس تند را روی گیاهان خود و مکان هایی که دوست پشمالوی شما در آن اقامت دارد بپاشید و مطمئناً آنها بیرون خواهند رفت.

با این حال، اگر این ترفندها جواب نداد، سنجاب های شما دسته ای سرسخت هستند. فقط کنترل آفات را شماره گیری کنید و در یک برنامه حرفه ای نابودی سنجاب ها سرمایه گذاری کنید. اکنون، این یک راه بی‌عیب برای خلاص شدن از شر سنجاب‌ها است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر