چرا میوه های خشک گران هستند؟ | پول بانکی


آیا میوه های خشک به گفته بسیاری از مردم گران هستند یا به بیان ساده، آیا میوه های خشک گران هستند؟

خیلی از کسانی که برای اولین بار به قیمت خشکبار می رسند می گویند چرا خشکبار گران است؟؟

در پاسخ به این سوال باید دلیل این امر را با توجه به تحقیقات انجام شده در سادینو توضیح دهیم و همچنین بررسی کنیم که آیا میوه خشک واقعا گران است یا خیر!

آیا از مراحل تولید خشکبار اطلاع دارید زیرا این نکته قیمت خشکبار را بهتر تعیین می کند.

میوه خشک چیست و چگونه تهیه می شود؟

شاید بسیاری از مردم از میوه های خشک و فرآیند تولید آن اطلاعی نداشته باشند، به همین دلیل فکر می کنند که خشکبار گران است. این توضیحات به شما کمک می کند تا قیمت میوه های خشک را بهتر درک کنید.

میوه های خشک از میوه های تازه به دست می آیند. در طول فرآیند مانند ماشین خشک کن یا نور خورشید و غیره میوه های تازه به میوه های خشک تبدیل می شوند.

میوه های خشک به دو نوع خشکبار سنتی و صنعتی تقسیم می شوند. این دسته به روش تولید میوه های خشک اشاره دارد.

اجازه دهید مثالی بزنم که میوه ای مانند زردآلو از مدت ها قبل به طور طبیعی در آفتاب خشک می شد که یک روش خشک کردن سنتی در نظر گرفته می شد که هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد و بسیار محبوب است.

برای دریافت قیمت کایسی خشک درجه یک در بازار روی لینک کلیک کنید.

در روش خشک کن صنعتی منظور ما خشک کردن با خشک کن است. ابتدا میوه ای مانند سیب را برش داده و در سینی دستگاه خشک کن قرار می دهند و پس از مدتی بسته به میوه، میوه تازه با رطوبت کمتر به میوه خشک تبدیل می شود.

راهی برای خرید با قیمت مناسب تر میوه های خشک عمده برای اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید:

https://sadinofruit.com/product-category/dried-fruit-bulk/

حال به این سوال می رسیم:

آیا میوه های خشک واقعا گران هستند؟

این را نیز با یک مثال توضیح می دهیم تا بتوانید بهترین پاسخ را برای سوال خود دریافت کنید.

میوه ای مانند سیب را در نظر بگیرید، می خواهیم ۱۰ کیلوگرم از این میوه را به سیب خشک تبدیل کنیم. ابتدا پوست میوه را جدا کرده و سپس میوه را تکه تکه کنید و هسته میوه را جدا کنید. این موها وزن میوه را ۱ تا ۲ کیلوگرم کاهش می دهند. سپس برش ها را بعد از ۸ تا ۱۲ ساعت در دستگاه خشک کن قرار می دهند تا خشک شوند (این زمان برای خشک کردن سیب مناسب است، زمان خشک شدن برای سایر میوه ها متفاوت است که آزمایشی است و بستگی به دستگاه خشک کن دارد).

سیب های خشک را بعد از خارج کردن از دستگاه با ترازو وزن می کنیم. وزن محصول خشک بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ گرم است و اگر میانگین را در نظر بگیریم از هر ۱۰ کیلوگرم سیب تازه ۱ کیلوگرم سیب خشک به دست می آید.

حالا که همه این ها را توضیح دادیم، به موضوع مهم قیمت گذاری می رویم!

قیمت میوه خشک را حساب کنید و نتیجه بگیرید

مثلا اگر قیمت هر کیلوگرم سیب در بازار ۱۰ هزار تومان باشد. پس قیمت ۱۰ کیلو سیب معادل یک کیلو سیب خشک ۱۰۰ هزار تومان است. این رقم بدون در نظر گرفتن آب، برق، گاز، نیروی کار و سود تجاری است. اگر این موارد به آن اضافه شود، قیمت تمام شده محصول افزایش می یابد. بنابراین اگر قیمت سیب خشک در بازار ۱۴۰ هزار تومان باشد، واقعاً گران نیست، اما روند تولید سیب خشک را به وضوح توضیح می دهد و این رقم منطقی است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد قیمت میوه خشک (میوه خشک بسته بندی شده – میوه خشک مخلوط) روی لینک زیر کلیک کنید. قیمت انواع میوه خشک در سایت میوه خشک سادینو به روز رسانی می شود:

https://sadinofruit.com/price-dried-fruit

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=307101