چرا مراقبت از کودک اینقدر مهم است؟

جنبه های زیادی وجود دارد که در روند رشد کودک نقش دارد. برخی از این موارد عبارتند از: رشد جسمی، عاطفی، ذهنی و اجتماعی. کودک به محیطی مساعد نیاز دارد که به رشد مناسب همه این فرآیندها کمک کند. این چیزی است که مراقبت از کودک مناسب باید ارائه دهد.

یادگیری اولیه چقدر مهم است؟

بسیاری از عملکردهای حیاتی در زندگی انسان در طول پنج سال اول ایجاد می شود. این دوره یادگیری اولیه تأثیر گسترده ای بر رشد آینده، سلامت، شادی، پیشرفت تحصیلی و رشد کودک دارد. این امر بر تناسب چنین کودکی با خانواده، جامعه و مدرسه ای که هر روز با آن در تعامل است، تأثیر می گذارد.

در واقع مهمترین قسمت بدن کودک که در سالهای اولیه در حال رشد است مغز است. در واقع، ساختار واقعی مغز تنها در سه سال اول شکل خواهد گرفت.

این بدان معناست که عملکرد مغز و توسعه سازمانی شما در سالهای بزرگسالی تحت تأثیر تجربیات اولیه کودکی قرار می گیرد. بسته به آنچه که در سالهای اولیه زندگی از سر می گذرانید، بر مهارت های تدریس شما تأثیر منفی یا مثبت خواهد گذاشت. به همین دلیل است که یک محیط یادگیری اولیه مساعد برای آماده سازی شما برای آینده ای روشن بسیار مهم است.

نیازهای حیاتی کودکان خردسال

سرعت یادگیری انسانها در سالهای اولیه کودکی بسیار بیشتر از سرعتی است که آنها در مراحل بعدی زندگی یاد می گیرند. به همین دلیل است که چیزی به سادگی داشتن یک محیط دوست داشتنی و پرورش دهنده می تواند کمک زیادی به القای حس اعتماد به نفس کند که بعداً کودک را ایمن و مطمئن می کند.

در واقع داشتن محیطی دوست داشتنی و صمیمی به یادگیری و رشد کودکان خردسال کمک زیادی می کند. تشویق و توجه مربیان حرفه ای دوران کودکی مطمئناً باعث ایجاد تحریک ذهنی کافی می شود که رشد ذهنی بهتری را تضمین می کند. این نیز با مراقبت های بهداشتی خوب و همچنین تغذیه مناسب تکمیل می شود.

همچنین برای مراقبین مهم است که بدانند کودک در سطوح مختلف رشد و تکامل به چه چیزی نیاز دارد. به این ترتیب بهترین حمایت از کودک انجام می شود و در نتیجه رشد و تکامل مستمر بدون وقفه مضر تضمین می شود.

برنامه های دوران کودکی نیز نقش مهمی در آماده سازی کودکان برای مدرسه دارد. این یک راه عالی برای رسیدن از خانه به مدرسه است. برنامه‌هایی مانند این انعطاف‌پذیری زیادی را ارائه می‌دهند که امکان مشارکت والدین را فراهم می‌کند و به کودکان خردسال کمک می‌کند تا به محیط‌های یادگیری جدید دور از هنجار عادت کنند.

اطمینان حاصل کنید که حقوق کودک رعایت می شود

به کودکان فرصت رشد و تکامل در محیطی توانمند که آنها را قادر می سازد تا به پتانسیل کامل خود دست یابند. این یک جنبه حیاتی در حمایت از حقوق شناخته شده بین المللی کودکان است.

بر اساس معاهده بین‌المللی حقوق بشر متمرکز بر کودکان (کنوانسیون حقوق کودک، کنوانسیون حقوق کودک)، برخی از دستورالعمل‌ها مشخص می‌کنند که آیا حقوق کودکان رعایت می‌شود یا خیر:

توجه اولیه باید احترام به بهترین منافع کودکان تحت مراقبت شما باشد.

باید به کودکان فرصتی برای زنده ماندن و شکوفایی داده شود.

حقوق کودکان برای بیان آزادانه عقاید خود در مورد هر موضوعی که به آنها مربوط می شود نباید انکار شود.

هیچ کودکی برای دستیابی به تمام حقوقی که باید از آن برخوردار باشد، نباید مورد تبعیض قرار گیرد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر