چاقی در میان کودکان یک تهدید

این مانع با سرعت نگران کننده ای در حال افزایش است و لازم است استراتژی های قوی در اسرع وقت اتخاذ شود. والدین باید وظایف خود را برای ایجاد انتوژن بهتر برای فرزندان خود با بهبود عادات غذایی آنها درک کنند. آنها باید کودکان را تشویق کنند که غذاهای خانگی را به جای ترجیح دهند. بیرون.

برای کاهش چاقی، استفاده بیش از حد از ابزارهای تکنولوژیکی باید محدود شود تا کودکان با بازی در فضای باز نسبت به سلامتی خود آگاه شوند، آنها با از بین بردن خطر اضافه وزن به رشد جسمی و ذهنی خواهند رسید.

مدارس و کالج‌ها باید برای فروش غذاهای ناسالم که حاوی مقدار بیشتری کلسترول و اثرات آن بر سلامتی است، محدودیت ایجاد کنند. این امر نه تنها باعث چاقی کودکان می‌شود، بلکه با بسیاری از خطرات سلامتی دیگر مانند مشکلات قلبی عروقی و آپنه خواب نیز همراه است.

علاوه بر این، یک نظرسنجی اخیر که توسط WHO منتشر شده است نشان می دهد که ۸ درصد از میزان مرگ و میر سالانه در بین نوجوانان تنها علت چاقی است. چاقی کودکان مستعد مقاومت به انسولین و دیابت نوع ۲، فشار خون بالا، چربی خون، بیماری های کبدی و کلیوی و اختلال عملکرد تولید مثل است. . این وضعیت همچنین خطر ابتلا به چاقی بزرگسالان را افزایش می دهد.

ناراحت کننده ترین این است که این تهدید منجر به شرایط تهدید کننده زندگی از جمله دیابت، فشار خون بالا، بیماری قلبی، مشکلات خواب، سرطان و سایر اختلالات می شود. برخی از اختلالات دیگر عبارتند از بیماری کبد، بلوغ زودرس.

با این وجود، هیچ مشکلی غیر قابل حل نیست. همچنین می توان با انجام برخی اقدامات سختگیرانه آن را درمان کرد. اولاً، مدارس می‌توانند با ایجاد یک محیط امن و حمایت‌کننده با سیاست‌ها و اقداماتی که از رفتارهای سالم حمایت می‌کنند، نقش بزرگی در پیشگیری از چاقی کودکان داشته باشند. ثانیاً، در خانه، والدین می‌توانند با تغییر نحوه غذا خوردن و ورزش کردن خانواده، از اضافه وزن فرزندانشان جلوگیری کنند. بهترین روشی که کودکان یاد می‌گیرند الگو گرفتن است، بنابراین والدین باید با داشتن یک سبک زندگی سالم با عادات بهبود یافته الگو باشند.

بسیاری از کودکان به دلیل گذراندن وقت خود به انجام فعالیت های بی حرکت مانند استفاده از رایانه، بازی های ویدیویی یا تماشای تلویزیون، ورزش نمی کنند. تکنولوژی عامل زیادی در فعالیت کودکان دارد. محققان یک پرسشنامه فناوری را به ۴۵۶۱ کودک ۱۴، ۱۶ و ۱۸ ساله ارائه کردند. آنها بیشتر ترجیح می دهند تلویزیون تماشا کنند و در داخل خانه بازی کنند. این عادات باید با ائتلاف هایی از بین بروند.

والدین، مدارس و جامعه به طور مساوی.

بدیهی است که در حال حاضر هیچ دارویی برای درمان چاقی در کودکان تایید نشده است، اما در صورتی می توان آن را ریشه کن کرد که همه بیشتر بر سلامت کودکان تمرکز کنند و آنها را در یک محیط خانوادگی سالم با مراقبت زیاد و کفایت برای آینده پرنشاط خود پرورش دهند. عاری از بیماری های فیزیولوژیکی و روانی که به دلیل چاقی به دنیا می آیند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر