چارچوب هماهنگی شیعیان عراق تعویق نمایشگاه خود را اعلام کرد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، چارچوب هماهنگی شیعیان تصمیم گرفت تا اعتراضات در عراق را تا اطلاع ثانوی به تعویق بیندازد تا فضا برای گفت و گو و راهکارهای سیاسی برای ایجاد وحدت ایجاد شود.

چارچوب هماهنگی شیعیان گفت: برای حفاظت از دولت و نهادهای آن تظاهرات را به تعویق می اندازیم.

قیس الخجالی دبیرکل جنبش «عصیب اهل حق» در واکنش به تصمیم به تعویق افتادن تظاهرات چارچوب هماهنگی شیعیان گفت: از برادران حاضر در چارچوب هماهنگی درخواست می شود گفتگو و تفاهم را در اولویت قرار دهند. اقدامی مسئولانه به دلیل احساس مسئولیت بالای ملی در قبال کشور و ملت.

لازم به ذکر است که بسیاری از مقامات فعلی و سابق عراق نیز از معترضان خواستند خویشتن داری کرده و بحثی فوری و جدی برای گذار از بحران کنونی در این کشور آغاز کنند.

بر این اساس مصطفی الکاظمی، نخست وزیر دولت عراق، بر لزوم آغاز فوری گفتگوها بین گروه های سیاسی در این کشور تاکید کرد و گفت که می خواهم با خرد، تدبیر و روحیه همکاری ارتباط برقرار کنم. کسانی که می خواهند در کشور فتنه درست کنند.

نوری مالکی، رئیس دولت ائتلافی حاکم، از چارچوب هماهنگی گروه شیعه و جنبش صدر خواست که نقشی مسئولانه داشته باشند و گفت و گوی جدی را آغاز کنند.

شایان ذکر است که حامیان جنبش صدر صبح امروز شنبه با ورود به منطقه سبز بغداد مخالفت خود را با نامزدی محمد شیعه سودانی برای تصدی پست نخست وزیری عراق و انتخاب رئیس جمهور جدید اعلام کردند.