پیش فروش غیرقانونی کالاهای خانگی توسط برند معروف/ وزارت محرمانه نظارت نمی کند؟


پیش فروش غیرقانونی کالاهای خانگی توسط برند معروف/ وزارت محرمانه نظارت نمی کند؟

در ضمن پیش فروش لوازم خانگی که هنوز تولید نشده اند غیرقانونی است اما یکی از برندهای بزرگ لوازم خانگی پیش فروش ۹۰ روزه انجام می دهد و در صورت انصراف مشتری حاضر به پرداخت نیست.

– اخبار مالی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، انتظار می رفت ممنوعیت واردات لوازم خانگی فضا را برای توسعه این صنعت و تولیدکنندگان برای ارتقای کیفیت محصولات مهیا کند، اما متأسفانه به دلیل واردات لوازم خانگی پس از با ممنوعیت، کیفیت محصول نه تنها بهبود نیافت، بلکه گاهی اوقات کاهش یافت. پس از فروش نیز ضعیف شده است، علاوه بر این، واحد تولیدی که مدعی توانمندی بالایی در تولید است، کالا را به مشتریان تحویل می دهد. تاخیری چند ماهه که باعث سردرگمی خریداران در بازار شده است.

در حالی که این فعالیت در بازار انجام می شود، طبق اعلام سازمان حمایت نمی توانند محصولاتی را که در انبار ندارند پیش فروش کنند.

پازوکی رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی نیز در این باره می گوید: طبق قانون سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، هیچ فروشگاه و مغازه ای حق پیش فروش کالایی را ندارد. انبار بوده و تخلف محسوب می شود، در صورت برخورد با چنین مغازه یا مغازه ای، خریدار می تواند به دلیل غیرقانونی بودن کار فروشگاه و مغازه دار شکایت کند، فروشگاه یا نمایندگی موظف است کالای موجود در آن را تحویل دهد. سهام برای مردم

مشاهدات بازار نشان می دهد که فروشگاه ها یا نمایندگی های برند بر خلاف تمایل مردم به خرید در کنار هم، آنها را به خرید انواع دیگر تشویق می کنند و می گویند تحویل جانبی دیر است و قیمت در زمان تحویل که گاهی ۹۰ روز است. ، روزانه محاسبه می شود. همچنین تاکید می شود در صورت تغییر قیمت، خریدار باید مابه التفاوت قیمت را بپردازد. بدترین چیز این است که اگر خریدار نخواهد فرصتی برای پس گرفتن پولش داده نمی شود، زیرا فروشنده می گوید پول به حساب کارخانه واریز شده و امکان برگشت پول وجود ندارد.

چنین اقداماتی و فضای منحصر به فرد ایجاد شده در صنعت لوازم خانگی موجب تضییع حقوق مصرف کننده شده و خبری از نظارت یکپارچه بازار نیست. با ممنوعیت واردات از مردم انتظار می رفت از محصولات با کیفیت ایرانی استفاده کنند نه اینکه تولیدکنندگان را مجبور به خرید محصولات خود کنند که از نظر کیفیت و قیمت مورد رضایت مصرف کننده نبود.

هاشمی، دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی در این خصوص به خبرنگار تسنیم گفت: تحویل کالاهای بلند مدت بدعتی در بازار لوازم خانگی است که باید به آن رسیدگی شود. این خالق عضو انجمن ما نیست و باید در قبال این اقدامات پاسخگو باشد.

وی افزود: حتی زمانی که رکود در بازار وجود دارد و موجودی انبارها نیز مناسب است، نباید ماه ها پس از دریافت قیمت کالا به مشتریان تحویل داده شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=305014