پیش بینی می شد ۳ هلیکوپتر آتش سوزی در جنگل شمال را مهار کنند


مجید ذکریری فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان مازندران-ساری در گفت وگو با فارس، اظهار داشت: بیش از ۲۵ روز است که در جنگل های مازندران حضور داریم. در چند سال اخیر بیشترین خسارت را در منطقه جنگلی مجاور زمین های کشاورزی متحمل شده ایم.

وی در ادامه گفت: کشاورزان باید مراقب زمین های کشت شده با گندم، جو و کلزا در کنار جنگل باشند و به هیچ وجه کاه و کلش باقی مانده در زمین را نسوزند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان مازندران- ساری گفت: بر اساس قانون مصوب در این حوزه مجازات قطعی است زیرا آتش زدن زمین های کشاورزی جرم محسوب می شود. زیرا زیستگاه ها را از بین می برد و اکوسیستم ها را از بین می برد.

از آتش سوزی جنگل ها خودداری کنید

ذکریری یادآور شد: با توجه به گرمای هوا و وزش باد در بعدازظهر آتش در زمین های کشاورزی می تواند به جنگل سرایت کند.

وی تصریح کرد: نکته دوم این است که گردشگران، طبیعت گردان و بازدیدکنندگان تابستانی که جنگل را برای تفریح ​​انتخاب می کنند در صورت امکان از آتش زدن جنگل خودداری کنند. شهروندان و مسافران باید توجه داشته باشند که سطح جنگل خشک است و به دلیل کمبود باران، احتمال سرایت آتش از سطح جنگل به سایر نقاط وجود دارد. وضعیت جنگل.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان مازندران – ساری با اشاره به اینکه تخریب جاده های جنگلی مهار آتش سوزی را دشوار کرده است، خاطرنشان کرد: مهمتر از آن پیش بینی کرده ایم بالگردهای هلال هامر در مقابل فرود بیایند. ما به دلیل گرمای شدید هوا.

ذکریاری در ادامه با اشاره به برآورد ۳ بالگرد در صورت وقوع آتش سوزی در جنگل های شمال گفت: کار خوبی انجام شده است، یک فروند بالگرد در گلستان و یک فروند بالگرد در استان البرز داریم که در صورت آتش سوزی این بالگردها می آیند. به کمک استان مازندران».

وی گفت: بالگردها نیز محدودیت هایی از جمله در شب دارند و از مردم و مسافران می خواهم در صورت امکان از آتش زدن جاده های کشاورزی و حتی زمین های کشاورزی خودداری کنند تا خدای ناکرده خسارتی به جنگل ها وارد نشود.

انتهای پیام/ ۸۶۰۳۴ / ح
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید